Filmozercy.com | Forum
Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce (/watek-wersje-rezyserskie-edycja-rozszerzone-filmow-blu-ray-nie-wydane-w-polsce)

Strony: 1 2 3


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Gieferg - 18-04-2016

Reżyserska ma 4 godziny, dostępna z PL tylko na DVD, które dodawano do "Naj".

Nie wydano u nas także:
Transformers: Revenge of The Fallen (Big Screen/IMAX edition) - http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=3006132 +30 sekund i zmienny AR w kilku miejscach.

Cytat: Pewnie też tak macie, że czekacie na jakąś wersję bez skutku.

Nie czekam bo na większość nigdy bym się nie doczekał. Kupuję za granicą i dorabiam PL.


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Wolfman - 18-04-2016

Obrzydziłem sam sobie tym tematem jutrzejszy zakup blu ray Tańczącego z wilkami. W Polsce już tego nie kupię Sad


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Kirek - 18-04-2016

(18-04-2016, 17:52)Gieferg napisał(a):  Alexander - u nas tylko kinowa (175 minut)
Tutaj miałeś na myśli DVD? Bo na BD chyba nie wyszła żadna wersja z PL?


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Sokal - 18-04-2016

(18-04-2016, 17:16)wolfman napisał(a):  Filmami które mi zapadły w pamięć
- Sin city 124 : 142 rezyserska

Bardzo fajny temat. Sam mam dwie uwagi.

1. Wspomniane Sin City w wersji reżyserskiej jest nie tylko dłuższe (kilka mało znaczących scen) ale przede wszystkim rozdzielone na 4 historie i uporządkowane chronologicznie. Ciekawy zabieg. Osobiście mam takiego steelbooka z kanady. Do tego polskie wydanie (unikat).

2. Ogólnie przydałby się temat: zagraniczne wydania z pl, które są lepsze od wydań polskich. Chodzi o:
- prawidłowy AR (Katyń - czy coś mylę?),
- 3d (np. Hercules),
- bezstratny dźwięk (np. Auta),
- steelbook (np. Equalizer),
- extended/dir cut/unrated (są takie przypadki?),
- ewentualnie dodatki lub różne figurki.
Wtedy człowiek wiedziałby które polskie wydania olać i kupić na zachodzie lub allegro.

Edit: osobiscie kupuje w 99% polskie wydania, ale jeśli w jakimś brakuje 3d/OAR/Extended to staram się dokupić też wersję zagraniczną i trzymam obie - jedną dla "pełni doznań", drugą dla polskich napisów. Czasem też kupuje coś z zachodu dla steelbooka.

A taki temat pokazałby, w jakich przypadkach nie warto kupować dwóch wydań, bo wystarczy jedno zachodnie, które ma 2w1 - polskie napisy i jednocześnie to czego w Polsce nie dali: 3d, Extended, steelbooka, AV, OAR, etc.


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Gieferg - 18-04-2016

Zamiast się tyle rozpisywać o tym jaki temat by się przydał, po prostu go załóż Smile Wydzieliłbym to od razu ale połowa twojego posta jest na temat, a druga nie, no i zonk, nie wiadomo co zrobić.


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Wolfman - 18-04-2016

@Sokal to co wymieniłeś to temat rzeka. Ja wychodzę z założenia, że u nas nic nie ma. Tak po prostu jest ino film i koniec. Skoro jest ten film to chociaż chciałbym ta najbardziej rozbudowaną wersję reżyserską/specjalna czy jak to się zowie.
Temat dźwięku i obrazu to raczej na 100% inny temat , bo tu byłby śmietnik.
Poprzez ten temat chciałby zebrać jak największą liczbę filmów , które mnie interesują i kupić za granicą. W ten sposób tak czy inaczej zdobędę przy okazji lepsze wydania pod kątem obrazu i dźwięku Smile
Sin city mimo wszystko jest dłuższy , wiadomo jeden film to mało znaczące 7 minut, a inne filmy to godzina i więcej oglądania. Co do kolekcjonerek to założę. Mam pomysł na jeszcze inny temat


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Mefisto - 19-04-2016

(18-04-2016, 18:03)misfit napisał(a):  Z BD wydanych u nas, a które w innych krajach są dostępne dodatkowo z wersją rozszerzoną/reżyserską

Tylko musisz brać pod uwagę fakt, że czasami to są po prostu unrated, bo w kinach na zachodzie (US, UK) często wychodzą przycięte, by dostosować się do kategorii wiekowych, a u nas do kin trafiają w całości.


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Wolfman - 19-04-2016

Ta informację może się podzielić każdy dopisując przy długości filmu. Znając życie.,raczej większość ma w nosie wersję przyciętą dla 5 i 12 latków


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - misfit - 19-04-2016

(19-04-2016, 11:07)Mefisto napisał(a):  Tylko musisz brać pod uwagę fakt, że czasami to są po prostu unrated, bo w kinach na zachodzie (US, UK) często wychodzą przycięte, by dostosować się do kategorii wiekowych, a u nas do kin trafiają w całości.

Jak zwał tak zwał - unrated to też poniekąd wersja rozszerzona.
Jeśli wierzyć informacjom podawanym przez Heliosa to wszystkie wymienione przeze mnie tytuły były wyświetlane w polskich kinach w wersjach krótszych i w takiej postaci zostały wydane w Polsce na BD.

Przypomniał mi się jeszcze jeden tytuł:

Trzy królestwa / Red Cliff.
Monolith wydał u nas na BD krótszą wersję tzw. International Cut liczącą ~148 min. W niektórych krajach dostępna jest też dwuczęściowa dłuższa wersja tego filmu ~286 min.


RE: Wersje reżyserskie, edycja rozszerzone filmów blu-ray nie wydane w Polsce - Mefisto - 19-04-2016

(19-04-2016, 12:04)misfit napisał(a):  Jak zwał tak zwał - unrated to też poniekąd wersja rozszerzona.

Rozszerzona i może, ale nie względem polskich kin, ergo polskich wydań.

Cytat:Jeśli wierzyć informacjom podawanym przez Heliosa to wszystkie wymienione przeze mnie tytuły były wyświetlane w polskich kinach w wersjach krótszych i w takiej postaci zostały wydane w Polsce na BD.

Guzik prawda. Przykładowy Ted wyszedł na zachodzie dokładnie w takiej wersji ("rozszerzonej"), w jakiej grali go w polskich kinach.