Filmozercy.com | Forum
Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową (/watek-zapowiedzi-plyt-ultra-hd-blu-ray-z-polska-wersja-jezykowa)



RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - misfit - 07-10-2016

W zapowiedziach Galapagos na 09.11 znajdują się następujące filmy UHD:
- Chłopcy z ferajny
- Jestem legendą
- Jupiter Intronizacja
- Miasto złodziei
- Operacja Argo
- Pacific Rim
- Tarzan: Legenda
- Wielki Gatsby


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Ferrum - 13-10-2016

Sausage Party 4K Blu-ray - Blu-ray.com

Kolejna dobra nowina od Sony Pictures - tym razem animacja przeznaczona głównie dla dorosłych, czyli Sausage Party, doczeka się najprawdopodobniej polskiego lektora i napisów w amerykańskim wydaniu Ultra HD.

[Obrazek: 7627.jpg]


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Użytkownik usunięty64562 - 13-10-2016

Post usunięty


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - misfit - 01-11-2016

Ku przestrodze - w brytyjskim oraz australijskim wydaniu UHD (możliwe, że w innych też) na dołączonej płycie BD znajduje się stary transfer, a nie remaster. Nadruk na płycie jest inny, ale zawartość płyty jest identyczna z tym z wydania z 2009r. Pewnie z czasem Sony naprawi błąd więc gdyby ktoś miał problemy z oceną czy ma prawidłową płytę to tak powinno wyglądać menu w remasterze:

[Obrazek: u5KH90u.jpg]


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Ferrum - 10-11-2016

http://www.thedigitalbits.com/columns/my-two-cents/110716_1630

Nie wiem, czy piszę o tym w dobrym wątku, ale zaryzykuję. W linkowanym przeze mnie artykule co prawda jest niewielka notka, ale wygląda na to, że ostatni z największych graczy w Hollywood poszedł po rozum do głowy. Disney przymierza się do wydań 4K i informuje, że pierwszym filmem przez nich wydanym w tym formacie będzie najprawdopodobniej Doktor Strange (ciekawe, co z resztą marvelowskich blockbusterów, świeżymi pixarówkami i Rogue One). Mam mimo tego spore przeczucie, że jak większość krajów CEE jest pozbawiona z ich strony zwykłej edycji BD, tak i my oraz Czesi zostaniemy przez Disneya potraktowani po macoszemu co do wersji UHD.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - radef - 10-11-2016

(10-11-2016, 07:14)Ferrum napisał(a):  tak i my oraz Czesi zostaniemy przez Disneya potraktowani po macoszemu co do wersji UHD.
Pożyjemy, zobaczymy. Tak dla przypomnienia - wiele filmów Disney wydał na Blu-Ray w Polsce, a w Czechach nie.
Z drugiej strony trochę filmów wydano w Europie zachodniej, a u nas nie.
Na pewno największe są szanse na SW, które Disney wydaje też w kilku krajach (Rumunia, Węgry), gdzie zwykle nie wydaje Blu-Rayów.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - misfit - 30-11-2016

The Magnificent Seven - w wydaniu USA polska wersja językowa na płycie UHD.
Po specyfikacji można się też spodziewać pl wersji m.in. w wydaniu włoskim i niemieckim.
Jest to też kolejny przypadek gdzie Atmos jest tylko dostępny na UHD.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Mister Tadeo - 30-11-2016

Ale dodatki są już tylko na płycie Blu ray? Nie podoba mi się taka praktyka, że płyty UHD pozbawione są bonusów - nawet jeśli film z zagranicy ma pl napisy, to już dołączony dysk Blu rzadko jest opatrzony pl wersją.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - misfit - 30-11-2016

To jest standard z dodatkami tylko na płycie BD. Może się to zmieni gdy BD-100 stanie się bardziej powszechny (Przyczajonego tygrysa Sony tak wydało i on ma dodatki na płycie UHD), przy BD-66 z kolei to konieczność aby umieścić na nim sam film główny dla treści 2160p, a tym samym uzyskać satysfakcjonujący bitrate dla obrazu.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Mister Tadeo - 30-11-2016

Tak też przypuszczałem, że jest to związane z pojemnością płyt UHD. No i pewnie też chodzi o promocję nowego formatu - kupując edycję UHD, klient dostaje też płytę BD (nawet jeśli nie ma jeszcze playera UHD, bez problemu obejrzy film na BD).
Myślę, że w miarę upowszechniana się UHD i przejścia na płyty BD-100, wydania combo będą powoli zanikać.