Filmozercy.com | Forum
Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową (/watek-zapowiedzi-plyt-ultra-hd-blu-ray-z-polska-wersja-jezykowa)



RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Mateusz - 01-06-2017

(01-06-2017, 15:17)wolfman napisał(a):  Co to w ogóle za pytanie? Odpowiedź jest jedna właściwa.

Oświeć mnie.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Wolfman - 01-06-2017

(01-06-2017, 15:42)Mr.Hankey napisał(a):  I co zobaczysz na tych zrzutach? HDR i szeroką paletę kolorów?
Więcej aniżeli przeczytam w zapowiedzi.


(01-06-2017, 15:46)Mateusz napisał(a):  Oświeć mnie.


Proszę bardzo
[Obrazek: DwIh5DG.png]

link


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Mateusz - 01-06-2017

[Obrazek: 200.gif]

Jak będziesz chciał sensownie podyskutować, to daj znać.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Wolfman - 01-06-2017

Rozwiązałem Twój dylemat i nie ma co wchodzić w dyskusje Big Grin. Bestbuy oferuje szeroki wybor 4k steelów i wchodzą w preordery co chwila nowe filmy. Więc jeśli koniecznie wolisz mieć jakiś film , a w szczególności masz tu na myśli obcisłe majteczki, to możesz spokojnie czekać. Na zavvi steele 4k sprzedają się błyskawicznie, więc jak myślisz daje im to zielone światło to wydawania kolejnych czy nie.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Mateusz - 01-06-2017

Best buy nie bardzo mnie interesuje, a Zavvi to ile tych steelbooków wydało? Odnosiłem się do polskiej dystrybucji, albo przynajmniej wydań z polską wersją językową, a takich steelbooków jest jak na razie bardzo mało.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Wolfman - 01-06-2017

(01-06-2017, 17:41)Mateusz napisał(a):  Odnosiłem się do polskiej dystrybucji, albo przynajmniej wydań z polską wersją językową, a takich steelbooków jest jak na razie bardzo mało.
Czekając na Polskę to umrzesz ze starości. Mnie głównie best buy interesuje, bo 4k są niewiele więcej droższe od blu i oferują coraz więcej filmów.
Z Zavvi to jest tylko jeden problem, badają rynek czy to się będzie sprzedawać co przekłada się na powolne wydawanie. Ale zaczęli nie dawno i z pewnością pojawi się więcej.
Nie lepiej zainwestować np w Oppo i mieć spokój?


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - misfit - 01-06-2017

Resident Evil: Vendetta - wg. tyłu okładki wydanie USA będzie posiadać polską wersję językową na płycie UHD (lektor + napisy pl).
Przy okazji jest to pierwszy film od Sony w Dolby Vision.

[Obrazek: esw6xp8S.jpg]


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Mierzwiak - 02-06-2017

Ja po większym zgłębieniu tematu nie zamierzam się bawić w kupowanie UHD dopóki każdy film nie będzie wydawany w Dolby Vision i HDR10+ opracowanym przez Samsunga który tak jak sam HDR10 jest darmowym standardem ale z dynamicznymi metadanymi. Niestety na razie tylko serwis streamingowy Amazonu w to wszedł, no ale zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać, zwłaszcza że póki co nie wiadomo czy HDR10+ będzie oferować dokładnie to samo co DV.

Matrix, BB i TDK brzmią smakowicie, ale jeśli nie będą to porządne remastery, to mocno się ośmieszą.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - misfit - 02-06-2017

W przyszłym tygodniu wychodzą pierwsze filmy w DV na UHD BD - Despicable Me 1 & 2, a z nie-animacji Power Rangers pod koniec miesiąca i The Fate of the Furious w połowie lipca, to się okaże na ile w praktyce obrazek zyska dzięki tym dynamicznym metadanymi (i przy okazji 12-bitowa głębia koloru z próbkowaniem 4:2:2 vs 10-bit 4:2:0 dla HDR10.
W teorii im wyższa jasność wyświetlacza i lepszy jego algorytm mapowania tonów obrazu dla HDR10 tym przewaga DV powinna być mniejsza.

Co do HDR10+ to póki co na UHD BD nie ma takiej możliwości - ST 2094 nie jest częścią specyfikacji UHD Blu-ray. Może się to kiedyś zmieni, ale stawiam, że raczej nieprędko.


RE: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową - Mierzwiak - 02-06-2017

Więc czekam z kupowaniem UHD do następnego telewizora (OLED LG) Smile

PS. Nie zapominajmy że DV oddaje mastering filmu, podczas gdy HDR10 nie.