Filmozercy.com | Forum
Oldboy / Oldeuboi - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Oldboy / Oldeuboi (/watek-oldboy-oldeuboi)

Strony: 1 2 3


Oldboy / Oldeuboi - misfit - 11-08-2016

W Polsce Oldboy Park Chan-wooka został wydany tylko na DVD i mało prawdopodobne aby coś w tym względzie się zmieniło.

Zagranicą Oldboy na BD zadebiutował w 2007r. (szczegóły dotychczasowych wydań) jednak w żadnym z dotychczasowych wydań obraz szału nie robił. Może się to jednak zmienić. Pisałem jakiś czas temu o remasterze Oldboya na BD w wątku o remasterach.
W końcu jakieś konkrety - pre-order wielokrotnie przesuwanego wydania koreańskiego w końcu rusza 16 sierpnia na http://www.plainarchive.com.
Steelbook z kolei będzie można zamawiać w przyszłym miesiącu.

Tak się będą prezentowały oba wydania:

[Obrazek: I6u9uxa.jpg] [Obrazek: yttyvz9.jpg]

Na facebooku można zobaczyć więcej zdjęć.

Niemiecki wydawca Capelight również zapowiedział wydanie remastera Oldboya w okolicach tej jesieni. Remaster spodziewany jest też w Hiszpanii.

Szczegóły zremasterowanego koreańskiego wydania Keepcase:

Cytat:Oldboy + Old Days 2-Disc Keepcase Edition - Information + Specifications

1. Director Approved, Digitally Remastered Edition of Oldboy.

2. Korea's most expensive-to-make Blu-ray for a single film release.

3. A Brand New Documentary Old Days(2016, 110 mins, directed by Han Sun-hee, shown at the Jeonju International Film Festival) + English subtitles

4. 6 Audio Commentary Tracks

5. 577 minutes of Bonus Features

6. Limited Edition:
• High Quality Slipbox(Imported Paper with multi-level sculptured press embossing.)
• Purple Scanavo Keepcase
• 60p Booklet(Director's statement, 3 Essays, never-before-seen on set photographs, etc.)
• Character postcards(Never-before-seen material)
• A3 Folded Poster
• Oh Dae-su prison letter
• 2 Movie Cards
• High Quality Envelope(with handmade wax seal)

7. Disc 1 Specification:
1) Oldboy: 120m
2) Video - 2.35:1 1080p(MPEG4-AVC)
3) Audio - DTS-HD Master Audio 5.1ch / DTS-HD Master Audio 2.0ch
4) Subtitles - Korean / English(New+Improved)
5) Audio Commentary: 6 Tracks
• Park Chan-wook
• Park Chan-wook, Choi Min-sik, Yu Ji-tae, Kang Hye-jung
• Park Chan-wook, Jung Jung-hoon(DP)
• Shin Hyung-chul(Critic, Blu-ray exclusive)
• Kim Young-jin(Critic)
• Harry Knowles (AICN Founder)
6) Bonus Features: (HD, 48m)
• Director Park Chan-wook's Introduction (Auto-play before the film begins)
• On the digital remaster: (DP Jung Jung-hoon & Park Jin-ho DIgital Remastering Supervisor)
• Critics on Oldboy(Oh Dong-jin, Lee Dong-jin, Darcy Paquet, Chris Fujiwara)
• Filmmakers on Oldboy(Kim Jee-woon, Ryu Seung-wan)

8. Disc 2 Specification:
1) Old Days, Documentary. 110m.
2) Video - 1.78:1 1080p(MPEG4-AVC)
3) Audio - DTS-HD Master Audio 5.1ch
4) Subtitles - Korean / English
5) Bonus Features:
• Photographer of Time: Han Se-jun Photographer Interview (HD, 8m)
• Autobiography of Oldboy, SD, 3h 29m)
• Making of Documentary Part 1(SD, 39m)
- Audition
- Characterizing
- Hunting
- Reading
- Crank in
• Making of Documentary Part 2(SD, 34m)
- FLASHBACK
- PRODUCTION
• All That Background(SD, 37m)
- PRODUCTION DESIGN
- COMPUTER GRAPHICS
- ORIGINAL SOUND TRACK
• I WANT TO TELL YOU MY STORY(SD, 38m)
- CREW
- CAST (Choi Min-sik, Yu Ji-tae, Kang Hye-jung, Yoon Jin-seo, Ji Dae-han, Oh Dal-su, Oh Kwang-rok, Lee Seung-shin)
• Oldboy goes to Cannes(SD, 9m)
• Deleted Scenes(SD, 11m)
• Park Chan-wook Short Film: Simpan(1999, SD, 28m) w/ hardcoded English subtitles
• Promotion(SD, 6m)
- Music Video, TV SPOT, Teaser, Main Trailer
**Please note that Bonus Features will NOT support English subtitles unless stated otherwise.



RE: Oldboy / Oldeuboi - misfit - 23-06-2017

Porównanie koreańskiego remastera do starszego kanadyjskiego wydania BD.

Koreańczyk jest nie na moją kieszeń, tymczasem o niemieckim i hiszpańskim wydaniu ani widu ani słychu.

EDIT: Update na dzień dzisiejszy wygląda tak:

W kwietniu w Hiszpanii wyszedł zremasterowany Oldboy w wydaniu dwupłytowym. Niestety brak angielskich napisów, poza tym z AR coś im nie wyszło, zamiast 2.35:1 jest 2.20:1 z nieco poucinanym obrazem po bokach.

W Niemczech z kolei zremasterowany Oldboy zawita pod koniec sierpnia w trzech wydaniach do wyboru do koloru. Zapowiadane są też angielskie napisy - mam nadzieję, że również we wszystkich dodatkach.

[Obrazek: oldboy1.jpg] [Obrazek: oldboy2.jpg] [Obrazek: oldboy3.jpg]

Od lewej:
- Oldboy Collector's Limited Edition (2 BD, 1 DVD, 1 CD).
- Oldboy Steelbook (2 BD).
- Oldboy Ultimate Collectors Edition (3 BD, 1 DVD, 1 CD) - względem "zwykłej" kolecjonerki dodatkowo dokument "Old Days" oraz 208 stronicowa manga "Old Boy".


RE: Oldboy / Oldeuboi - Kirek - 23-06-2017

Podoba Ci się ten remaster od Plain Archive?
Kontrast jest lepszy, kolory żywsze i całościowo pewnie wypada lepiej ale w ciemnych scenach ten szum mi się nie podoba i bardziej podchodzi mi to co widać na wydaniu kanadyjskim (np. kadr 9 i wycinek na drzwi). Możliwe, że na ruchomym obrazie inaczej się to odbiera Smile

Ja film posiadam na DVD w wydaniu 'Trylogia zemsty' od Gutek Film (Szczegóły po kliknięciu w okładkę wydania)

[Obrazek: thumb-300x300-49386-i-trylogia-zemsty-ed...a-4dvd.jpg]

Obraz w nim też nie należy do najlepszych i w ciemnych scenach (choć mam wrażenie, że nie wszystkich) wszystko wydaje się takie poszarzałe bez kontrastu, pierwsze skojarzenie to jakby to była kopia nagrywana w kinie Wink.

Wydanie to niestety posiada również wady na płycie z dodatkami.
a) brak synchronizacji napisów w dodatku 'Jak powstał film Oldboy', są mocno opóźnione przez co ogląda się go fatalnie
b) zamiast zwiastuna 'Pan zemsta' znajduje się zwiastun 'Opowieść o dwóch siostrach'


RE: Oldboy / Oldeuboi - misfit - 24-06-2017

Czy mi się podoba ten koreańczyk ? Tak na 3 z plusem na tyle na ile można to ocenić po screenach.

Kontrast i kolorki bez dwóch zdań są lepsze w tym remasterze i to robi największą różnicę względem starego transferu. Gdzieniegdzie jest wyraźnie ostrzej, więcej jest też informacji w kadrze (screeny 11-16 - nie pamiętam już bo dawno Oldboya nie widziałem, ale to chyba końcowa część filmu ?). Ziarnem bym się z kolei przejmował gdyby go tam nie było Smile to w końcu 35mm, ale trzeba by to zobaczyć w ruchu, wygląda mi na to, że jest ono trochę skompresowane pomimo stosunkowo wysokiego bitrate dla obrazu - na pewno David Mackenzie by tutaj więcej wyciągnął ze źródła Wink
To co budzi natomiast moje największe zastrzeżenia w tym koreańczyku to black crush - widać to szczególnie na screenie 2, ale nie tylko, w związku z czym jest mniej zapisanych detali w ciemnych partiach obrazu względem wydania kanadyjskiego - staje się to tym bardziej ewidentne po rozjaśnieniu obrazu.

Ciekawe jak pod tym względem będzie się prezentować niemieckie wydanie - trzeba poczekać jeszcze 2 miesiące na odpowiedź.


RE: Oldboy / Oldeuboi - misfit - 29-08-2017

Przyszło do mnie te niemieckie wydanie, a konkretnie digibook. Normalnie kosztuje ono 23 EUR, ale dokupiłem jeszcze dwa inne filmy i załapałem się na rabacik -10 EUR.

Obraz: 2.35:1, MPEG-4 AVC - ~34Mb.
Dźwięk: koreański i niemiecki DTS-HD MA 5.1 + 3 komentarze audio.
Napisy: angielskie i niemieckie.

Tak jak zapowiadali jest to ten sam remaster, który pod koniec zeszłego roku wydał w Korei Plain Archive, z tą różnicą, że w niemieckim wydaniu obraz jest troszeczkę ciemniejszy oraz ziarno wygląda na mniej skompresowane. Miejscami ziarno jest dość sporych rozmiarów, tak więc jak ktoś jest na nie uczulony to będzie mieć problem Wink
Ogólnie rzecz biorąc daleko temu remasterowi do ideału, jego największą bolączką są obecne gdzieniegdzie przepały oraz black crush (to samo jest w koreańskim wydaniu), ale tak czy siak jest to IMO zdecydowanie najlepsza wersja tego filmu. I to się pewnie nieprędko zmieni.

Na bonusowej płycie BD znajduje się kilka godzin dodatków, wszystkie w jakości SD i bez angielskich napisów. Komentarze audio również są pozbawione angielskiego tłumaczenia.
Płyta DVD z filmem również pochodzi z remastera i też posiada angielskie napisy.
Książeczka jest 24-stronicowa i po niemiecku i sprawia wrażenie jakby kwestią czasu było zanim odczepi się od podstawy. Steelbooka nie brałem pod uwagę bo zależało mi na płycie CD z tym rewelacyjnym soundtrackiem.

[Obrazek: ucXckLW.jpg] [Obrazek: jPnDX2y.jpg]
[Obrazek: fFsTcSW.jpg] [Obrazek: nifkBzd.jpg]


RE: Oldboy / Oldeuboi - MovieShelter - 21-11-2018

4 Odmiany Odlboya:
[Obrazek: Oldboy_Ultimate_Limited_Edition_38.jpg]

Oldboy - koreański premium steelbook w full slipie od Plain Archive.

Zapraszam na unboxing ---> Tutaj

[Obrazek: Oldboy_Limited_Full_Slip_Edition_Design_...ive_01.jpg]

Oldboy - koreańska wersja DVD. Najlepsze wydanie...ale niestety nie Full HD.

Zapraszam na unboxing ---> Tutaj

[Obrazek: Oldboy_Ultimate_Limited_Edition_Handmade...Box_01.jpg]

Oldboy - niemieckie wydane ze wspomniany wcześniej Digibookiem.

Zapraszam na unboxing ---> Tutaj

[Obrazek: Oldboy_Ultimate_Limited_Edition_01.jpg]

Trylogia zemsty - w oldboy-skim boxie. DVD z UK.

Zapraszam na unboxing ---> Tutaj

[Obrazek: The_Vengeance_Trilogy_Deluxe_Edition_Odlboy_02.jpg]


RE: Oldboy / Oldeuboi - Ethan - 21-11-2018

Ta trylogia zemsty jest genialna. Jednak to Pan Zemsta jest z tej trójki najlepszy, a scena masturbacji to filmowy kanon. Jest box na blu?


RE: Oldboy / Oldeuboi - MovieShelter - 21-11-2018

(21-11-2018, 00:37)Ethan napisał(a):  Ta trylogia zemsty jest genialna. Jednak to Pan Zemsta jest z tej trójki najlepszy, a scena masturbacji to filmowy kanon. Jest box na blu?

Trylogia nie wychodzila na blu w tego typu boxieSad


RE: Oldboy / Oldeuboi - misfit - 30-07-2019

W innym wątku już była o tym mowa, ale Oldboy zostanie wydany przez Arrow 23 września zarówno w dwupłytowym amaray jak i 4-płytowej kolekcjonerce, w której znajduje się również Pan Zemsta i Pani Zemsta.

Poza tym na niemieckim amazonie pojawiło się właśnie wydanie UHD od Capelight z datą premiery 22 listopada tego roku. To chyba będzie steelbook.

Więcej o tym wydaniu - https://bluray-disc.de/blu-ray-news/filme/129152-koreanischer_kultfilm_oldboy_ab_22_november_2019_in_4k_als_limitierte_steelbooke​dition

Mnie interesuje przede wszystkim czy w którymś z tych wydań będzie nowszy transfer od tego niedawnego remastera, który wyszedł w 2016r. w Korei i w 2017r. w Niemczech. Na 100% przekonamy się wkrótce.


RE: Oldboy / Oldeuboi - Ethan - 30-07-2019

szkoda, że dopiero kilka dni temu skumałem, że w kolekcjonerce ma być cała trylogia a tu sold out Sad((