Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - czuubakka - 05-06-2018

Terminator [Blu-ray]- bardzo udany seans. Nie byłem wielkim fanem tego filmu, kiedyś dawno dawno temu obejrzałem, i na tym się skończyło. Zrobiłem sobie powtórkę, i jestem mile zaskoczony. Film jest genialny, oglądało mi się wyśmienicie. Pamiętam ten film z kasety vhs, a teraz obraz z bd, więc kolejne + ( nie oglądałem tego filmu na dvd, więc nie mam porównania). Wielki plus muzyka. Będę wracał do tego filmu.
Terminator 2 [Blu-ray]- kolejny kultowy film z lat dzieciństwa, wałkowany z vhs'a z 1000 razy, kaseta w końcu została zajechana. Genialny videoclip do filmu z piosenką GNR "You could be mine". Nie mam się do niczego przyczepić w tym filmie. Film z tych do których wracam regularnie.
Mission Impossible III [Blu-ray]- obejrzany po raz pierwszy w całości. Kiedyś nie byłem zbyt wielkim fanem tej serii. Bardzo udany seans, po części II, myślałem że już będzie coraz gorzej a tu niespodzianka i seans bardzo udany. Ciekawy przeciwnik dzięki grze  (Philip Seymour Hoffman rip).
Mission Impossible Ghost protocol [Blu-ray,.napisy]- kolejna część która mi się bardzo podobała. Akcja z wysadzeniem Kremla, burza piaskowa, wspinaczka na wieżowiec. Coś pięknego. Dla mnie najlepsza część filmowej serii.
Mission Impossible Rogue Nation [Blu-ray, napisy]- lekki spadek formy. Słabszy od poprzedniej części. Trochę się wynudziłem, lecz dotrwałem do końca. Kilka momentów zapada w pamięć (akcja z samolotem, akcja w wodzie). Kiedyś wrócę jeszcze do tej części...


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - czuubakka - 07-06-2018

Predator [Blu-ray,napisy] - powtórka ulubionego filmu z dzieciństwa. Pierwszy raz obejrzany na blu ray, nie mam zastrzeżeń do obrazu, aż taki wymagający nie jestem jak niektórzy na forum. Dźwięk z kina domowego coś pięknego. No i niezapomniane teksty Arnolda takie jak "Stick around." czy "You're one... *ugly* motherfucker!" i perełka w wykonaniu Blaina "I ain't got time to bleed.". Dla tych tekstów ten film to dla mnie top rozrywka. Scena "koszenia" dżungli przy pomocy wszelakiej broni którą panowie mieli na wyposażeniu, jest jedną z moich ulubionych.
Jaws [Blu-ray, napisy]- kolejna powtórka mojego ulubionego filmu. Kolejna powtórka która była udana. Za każdym razem te same emocje. Niesamowita ścieżka dźwiękowa, chyba każdy zna te dźwięki. Moją ulubioną postacią, zawsze był Quint.  Skończył jak skończył, trudno, ale jego opowieść dotycząca USS Indianapolis -ciary ( w dodatkach jest trochę poświęcone tej scenie, jak powstała, itd), no i scena jak Brody rozwala rekina, mistrzostwo- Smile, you son of a BITCH! Do dziś oglądając ten film, czuję się jakbym tam był Wink , w Amity. Przeważnie nie oglądam dodatków, ale tu zrobiłem wyjątek i nie żałuje.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 07-06-2018

Cytat:!" i perełka w wykonaniu Poncho "I ain't got time to bleed.".

Chyba oglądałeś jakiegoś innego Predatora niż ja.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - czuubakka - 07-06-2018

Poje**** mi się postacie.Poprawione.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - czuubakka - 25-06-2018

Close Encounters of the Third Kind [Blu-ray, napisy]- kolejna powtórka z lat dziecięcych. Kiedyś mi się bardziej podobał, teraz się wynudziłem strasznie. Postępowanie głównego bohatera, żenada. Próbowałem zrozumieć, nie dałem rady. Dłużące, niepotrzebne momenty z rodzinką, ekipa w czerwonych strojach w okularach przeciwsłonecznych, pocałunki jak z jakiegoś romansu z kobietą spotkaną na drodze, i wiele innych beznadziejnych wątków. Zmarnowałem 2:18 minut mojego życia na ten gniot. Nigdy więcej tego filmu.

Z innej beki, ten wątek to kuleje. Tyle nowych filmów w kolekcji każdy ma, a tu taka cisza...? WTF Rolleyes


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 26-07-2018

Matrix & Apollo 13 oba 4k z napisami. Filmy, które wciąż są bardzo dobre, a w 4k wyglądają fantastycznie. O ile ten pierwszy wniósł powiew świeżości do sf, to na pozostałe nie czekam. Jedyny udany hicior ekhm obecnie sióstr Wachowskich 10/10
Ghostbusters 1 4k z napisami. Oglądałem rok temu potworka na blu z naszej dystrybucji. Nie chcę nawet porównywać 4k do tego shitu. Tutaj w porównaniu z tamtym wygląda obłędnie. Czekam na kolejne remastery starych hitów, często wyglądają lepiej niż nowości. 7.5./10
Darkest hour 4k + napisy - obraz i dźwięk fantastyczny, zwłaszcza to drugie. Można się poczuć jak w kinie. Włączyłem i przepadłem na 2h. 9/10
Fury 4k + napisy dobra robota techniczna. film sam wywołuje u ludzi mieszane odczucia. Jedni mówią, że film jest dobry do walki z tygrysem, dla mnie jednak trwa dalej. Czekałem na czołgi, dłuuugo i przeważnie to piechota była głównym bohaterem. Tutaj w końcu mamy czołgi, co prawda masówka typu Sherman , ale jednak. Jedna rzecz tu jest zrobiona chyba pod wyrównaną walkę z Tygrysem, to wyposażenie tylko jednego Shermana w działo typu 76 czyli najnowsza wersja, pozostałe to 75. Wersja głównego bohatera to oczywiście 76 i to dzięki niej Shermany w końcu mogły nawiązać bardziej wyrównaną walkę z Tygrysami i Panterami. Dlaczego trwa dalej, a bo Niemcy pod koniec wojny niedoświadczone załogi obsadzali w lepszy sprzęt, więc jeśli trafili na żółtodziobów, a tak było - niecelne i wolne strzały, to Shermany miały szansę oflankować czołg wroga i go zniszczyć. Więc czemu nie, zaprawiona załoga w boju miała szansę tu wygrać jak najbardziej. Co potrafiło działo Tygrysa to można obejrzeć na tym ostrym filmiku  https://www.youtube.com/watch?v=BXB_tBgq6Rc . Końcówka może i trochę naciągana, ale mimo wszystko dla mnie to 8.5/10 i czekam na kolejne bitwy pancerne.
Red sparrow 4k z napisami - film byłby i ciekawy, ale rozłożyła go gra aktorska głównej bohaterki, drewno aktorskie i  do tego żadna piękność, zero chemii między głównymi bohaterami spaliło ten ciekawy film. 5/10
Miasto boga - scenariusz, wykonanie, gra aktorów film mnie wciągnął od początku do końca. 8/10
Justice league 4k + napisy. Wykonanie efekciarskie średnie. Fajna postać i jedyna to Aquaman zagrany przez Momoa. Swoją droga kolego porzuć to guano i zagraj Conana , bo jesteś idealny do tej roli. Film jest o ataku Rogacza i jego oddziału "muchi" , na rosyjską rodzinę. Żeby ją obronić , wskrzeszają Supcia, a gdzie on i kiedy zginął? Chyba to przespałem. Film jest drewniany do potęgi n-tej 4/10
Black Panter 4k + napisy - opowieść o rasistowskim państwie pełnym czarnoskórych wysoko technicznie zaawansowanych. Całość tak miałko przygotowana, to całe miasto tak nudnie pokazane (przeważnie jest postęp architektoniczny typu starsze i nowsze budowle, a tam wszystko takie samo) nudne postacie, nudne moce głównego bohatera, jakieś stare przygłupawe obrzędy w nowoczesnej utopii? Puściłem pawia w połowie, przez większość filmu identyfikując się z Hobbitem. 3.5/10
Star wars VIII 4k + napisy. O czym był ten film? Już zapomniałem, może to i dobrze. Wspomnę tylko, że wykopałbym na zbity p.... tą główną aktorkę, która wcisnęła się tam na siłę - nie wiem dając komuś swoje wdzięki by tylko zaistnieć w przyszłości w superprodukcjach . To jak bardzo ma w nosie swoją rolę i zżycie się ze swoją postacią to widać na każdym kroku. Psuje całkowicie mi odbiór tej trylogii. Lepiej sobie już radzą prosiaczki czyli murzynek i skośnooka Smile. Nawet do jakiejś chemii doszło między nimi  Druga część najnowszej trylogii , a ja nawet nie usłyszałem utworu, który wpadł by mi w ucho jak w pierwszej trylogii "Duel of the Fates" i w drugiej "The Imperial March". Luke jako jedyny mądry bohater, to w jaki sposób zachował się na końcu czyli ascendował jak w Stargate zostawiając ten burdel dowodzi, że miał najwięcej rozumu. 3/10
In Bruges & No country for old men blu + napisy - oba filmy to czysta przyjemność, którą można polecić każdemu, kto lubi dobre kino akcji bez 1000 pocisków Smile 9/10
Headshot - mocne kino akcji z głównym bohaterem z filmu The raid, tutaj wciąż jest dużo dobrej akcji z lekką domieszką realizmu w porównaniu do wcześniej wspomnianego filmu. 7/10
Nemesis blu z napisami - stary film i zarazem mistrzostwo klasy B, połączenie Termosa z Blade runner + jedne z najlepszych milf jakie widziałem za dziecka. Powtórka na blu jak najbardziej na plus 7/10
The dark tower 4k z napisami - cóż z tego, że wydanie od strony technicznej jest dobre, jak film jest tak zły, że jest gorszy niż najnowsze SW i Liga, King powinien zabronić profanacji jego dzieł. Nie wiem czy potrzebuje więcej rozgłosu czy kasy, ale takie coś pozostawia tylko niesmak.  Wręcz zniechęca do lektury, ocena 2.5
The fog blu + napisy - odświeżenie po latach na plus. Filmy Carpenter`a wciąż w dobrej kondycji. Ocena 7.5
Zodiac blu + napisy - absolutne mistrzostwo wsiąkłem jak w bagno, historia, gra aktorów, klimat. Polecam 8.5/10
Into the badlands serial blu + napisy - klimat post apo + świat bez broni palnej. Więc co dostajemy? Dużo walk wręcz, całkiem dobrych, akcja ciągle idzie do przodu i się nie dłuży. Polecam 7.5
Braveheart 4k + napisy - po raz kolejny, może 10 wsiąkłem na 3h, technicznie kawał dobrej roboty. Polecam 9/10
Generał Nil - film naprawdę dobry, szkoda , że kasy nie było by pokazać jego historię, a nie ostatnie lata życia tylko. No , ale nie ma na to kasy jak wiadomo.Ocena 7.5
Sniper blu + napisy - wuj Helmut się postarał i zrobił remaster. Myślałem , że film mi nie podejdzie po latach. Jednak powtórki nie pożałowałem, wciąż dobry klasyk, Tom Berenger był idealny do tego typu kina. Świetna kreacja snajpera. 7.5


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 26-07-2018

Wolfman napisał(a):Żeby ją obronić , wskrzeszają Supcia, a gdzie on i kiedy zginął? Chyba to przespałem
To albo tzw: "oglądanie dupą" wchodzi jeszcze w grę. Bo ponoć film oglądałeś:
Wolfman napisał(a):Obejrzałem jednego dnia BvS i Kapitan Ameryka najnowszy.

Cytat:Jedni mówią, że film jest dobry do walki z tygrysem, dla mnie jednak trwa dalej.
Jest dobry do momentu z miną. Potem robi się padaka.

U mnie ostatnio:

Dredd Blu-ray/lektor - ocena bez zmian od 6-7 seansów. Świetny akcyjniak SF w starym stylu ze świetnym Urbanem w roli głównej. Obraz w wydaniu skandynawskim lepszy niż PL od Monolithu (bez chamskiego black crusha), wad nie stwierdzono, szczególnie biorąc pod uwagę mały budżet. 10/10

Robin Hood (2010) DVD/lektor - W miarę niezłe jest pierwsze 40 minut, ale gdy Robin wraca do Anglii fabuła skręca w zupełnie nie-robinhoodowe klimaty, robi się nudno i nijako. I tak już zostaje do końca. Szkoda ekipy Robina, która jest w miarę fajna, ale w zasadzie nie wiadomo po co jest w tym filmie, bo nie dostaje nic ciekawego do roboty. Jakby to jeszcze dostało sequel, który byłby tym, czym Robin Hood być powinien... ale nic z tego. 4/10

Furia Blu-ray/lektor - dobry, klimatyczny film wojenny, który w pewnym momencie pada na pysk i robi się bardziej absurdalny niż sequele Rambo. Ogółem 7/10 a gdyby finał tak nie odstawał mogło być i 9.

Black Panther - Blu-ray/napisy; wszystko jest w RECENZJI, w skrócie - jedna z najsłabszych odsłon MCU z kiepskim głównym bohaterem, oklepaną fabułą, słabymi CGI i scenami akcji. Jakoś się niby ogląda, ale nie ma się czym zachwycać. 5/10. Dobre recenzje chyba tylko "because they are black".


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 26-07-2018

(26-07-2018, 05:49)Gieferg napisał(a):  To albo tzw: "oglądanie dupą" wchodzi jeszcze w grę. Bo ponoć film oglądałeś
Film był wciągający, to jak się na chwilę obróciłem i zasnąłem  to dupa oglądała, ale zapomniała mnie powiadomić co się stało. Dzięki, jak zwykle byłeś pomocny

(26-07-2018, 10:07)wolfman napisał(a):  Jest dobry do momentu z miną. Potem robi się padaka.
Z końcówką filmu można delikatnie założyć , że tam miały być w większości dzieci i młodzież. Chyba nie chcieli takiej rzeźni z dziećmi pokazać, to była już naprawdę końcówka wojny.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 26-07-2018

Nie interesuje mnie czego nie chcieli/chcieli pokazać, tylko to, co pokazali. A pokazali jakieś słabe jaja.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 26-07-2018

Nie wiem czy słabe jaja, bo jaja trzeba mieć, żeby zaatakować czołg ręczną bronią na otwartym terenie. Efekt ataku duże straty, miało być krwiściej jak przez cały film i było. Szans nie mieli to i przegrali. Chyba nie czepiasz się, że młody ocalał?

Lecimy dalej
Assault on precinct 13 - film wciąż w dobre formie, lubię obie wersje. Chyba nawet ta nowsza ma lepszą-poprawioną fabułę. 7.5/10
Stargate blu + napisy - słabo to wygląda i jako film na blu i jako opowiedziana historia. Amerykanie wypędzają konkurencję z innej planety by szerzyć demokrację , czyli zgarnąć ich surowce później. 4/10