Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 28-11-2018

Też powtórzyłem całość Rocky'ego (może dziesiąty raz czy coś koło tego) przed kinowym seansem Creeda II (9/10). Opiszę skrótowo:

Rocky - DVD +Magier/Polsat - 10/10
Rocky II - DVD/Gudowski - 8/10
Rocky III - DVD/Knapik-VHS - 8/10
Rocky IV - Blu-ray/Knapik-VHS
(warto wspomnieć, że na kasecie była obcięta wersja, brakowało sporej części treningu w Rosji, w tym miejscu odpaliłem napisy) -9/10
Rocky V - DVD/Gudowski - 6/10
Rocky Balboa - DVD/Brzostyński - 9/10
Creed - Blu-ray/Borowiec - naciągane 7/10
(może powinno byc 6)

Najlepsze - Rocky, Rocky IV oraz Rocky Balboa. Przy czym czwórka oczywiście z nieco innych powodów. Nieco gorzej wypadają RII i RIII, najsłabiej Creed (gdzie nic poza wątkiem Rocky'ego na drugim planie mnie nie rusza - cóż, Coogler...) i Rocky V (którego też niby sumie lubię, ale nieco przynudza).

A że po Creedzie II miałem jeszcze ochotę obejrzeć coś tak ze Sly'em jak i z Dolphem, padło na...

Expendables (Blu-ray/Łukomski) - Film umiejętnie łączy stare (gwiazdorzy kina akcji ery VHS) z nowym (sposób kręcenia), serwuje świetne sceny akcji w idealnych proporcjach i przy każdym kolejnym seansie wypada tak samo dobrze, do tego niezła chemia na linii Sly-Statham i kilka pojedynków między znanymi twarzami, coś, czego w sequelach zabrakło, a nawet gdy się zdarzyło to na marnym poziomie. Niezmiennie 10/10. Fun niesamowity.

Expendables 2 (Blu-ray/Łukomski) - za dużo słabujących żartów i puszczania oka, za mało dobrej akcji (poza początkiem i finałem prawie nic). Za dużo parodii, za mało konkretów. Finałowy pojedynek zbyt jednostronny (Sly klepie Żankloda jak chce z wyjątkiem dwóch kopnięć tamtego, które wyglądają jak jedno i to samo wklejone do filmu dwa razy) no i za mało Dolpha, który niby snuje się z ekipą przez cały film, ale nic ciekawego nie robi poza robieniem z siebie błazna. Do tego TRA-GI-CZNY wygląd samego filmu, nieostry, niewyraźny, jakby całość przejechano jakimś słabym filtrem ze sztucznym ziarnem (a ogólnie jestem sympatykiem filmowego ziarna - tu jednak wygląda koszmarnie). Jeden z najbrzydszych filmów na BD jakie widziałem. 6/10 a i to głównie z sympatii do Sylwka.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 28-11-2018

X-Men trylogia 4k - miła powtórka po latach z odświeżonym obrazem i dźwiękiem. Nowe wydanie zdecydowanie na plus. 7.5/10
Forest Gump 4k z napisami - film każdy zna. Dobry film oglądany po latach potrafi wciągnąć. Odświeżenie wyszło mu na dobre.  7.5/10
Hannibal po drugiej stronie maski bd z napisami - liczyłem na średniak , a otrzymałem film, który wciągnął mnie jak bagna 8/10
Mystic river bd z napisami - podobnie jak wyżej - 9/10
Dziedzictwo - bd z napisami w sumie to żaden horror, najgorsze , że powoli się rozkręca. 6.5/10
Ciche miejsce 4k - też żadne horror, film o nietypowej inwazji Obcych. Ciekawe czy przetrwali ci którzy chrapią. Ogólnie jestem zawiedziony 6/10
Jurrasic world 2 4k - ta część zaliczyła spadek jakości większy niż Jurrasic park 3. 4/10 za obraz i dźwięk, oraz efekty
The mission bd + napisy - stary klasyk wciąż w formie 8/10


Oglądamy filmy z kolekcji... - vandel - 28-11-2018

X-Men trylogia 4k - miła powtórka po latach z odświeżonym obrazem i dźwiękiem. Nowe wydanie zdecydowanie na plus. 7.5/10
Warto robić update z blu? Rezenzje i oceny takie sobie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 18-12-2018

Oglądane po kalibracji. Poprawa jakości obrazu około 20-25%
- Avengers 2 4k - Zaznaczę nie lubię tego filmu. Jest gorszy niż jedynka, główny przeciwnik ujdzie, ale jego armia to znowu kalka zbroi Iron-man i powtórka z rozrywki z tej serii. Generalnie nuda, przeciwnicy kopiuj wklej i tak w kółko , tylko ich coraz więcej. Bez jajeczny film 4/10
- Captain America 3 - może raczej Avengers wstęp , lub Iron-man 4? Gdzieś tam jest ten Amerykański kapitan, ale nie gra głównych skrzypiec we własnym filmie. Konflikt jest naciągany jak stringi na grubej dupie. Po Winter soldier liczyłem na moc jaka była w poprzednim filmie, który oglądało się super i byłoby lepiej gdyby nie Czarna wdowa. Ten to startu nie ma. Walka między dwoma super hero przez cały film z dużym powerem została zdruzgotana przez pokonanie obu przez gościa w zbroi. Nie wspomnę ile zbroi zgubił , zniszczył przez wszystkie filmy, a tutaj to on wygrywał. Spoko, fuck logic i tak jej tam nie było. Dałbym wyżej, ale główna walka na lotnisku to zwykły cyrk 6/10
- Avengers 3 4k - rozczarowanie. Na wstępie zaznaczę ,że wybór aktorów Sokole oko i Czarna wdowa zupełnie mi nie pasuje. Oboje szpiedzy posługujący się gadżetami bez super mocy czyli ich walka to głównie na tyłach wroga i powinni być oboje wyszkoleni w sztukach walki. Nie oszukujmy się gry aktorskiej to tam wcale nie ma, tylko efekty specjalne, więc mogli dobrać mistrzów sztuk walki, by dodatkowo wzbogacić widowisko, a tak jak widzę na pierwszej linii Czarną wdowę to nóż się w kieszeni otwiera na ten bezsens co ona tam wyprawia. Cap i jego jednoręki pomocnik po Winter soldier tutaj się zachowują jak członek po stosunku, są sflaczali, nudni i do niczego.Strażnicy Galaktyki ratują to widowisko, razem z Thorem, Loki tylko na pięć minut-kpina. Hulk bez Hulka to już nie to samo. Przywykłem po serii Iron man,  do tego , że główny bohater posiada zbroję wytrzymałą, ale to co ostatnio serwują czyli latający statek z częściami zamiennymi czy w tej części Avengers wytłumaczyli jej super moc  że to nanotechnologia. Porażka. Naturalnie kolejny raz armia stworów typu kopiuj wklej + mega zaawansowana czarnoskóra rasa z dzidami. Nie chce mi się już więcej wiader pomyj na to wylewać, bo za 10 lat i tak to pójdzie w zapomnienie. 6/10 za wykonanie techniczne i dźwiękowe.
- Underworld 1 4k - doprawdy szkoda, że tylko jedynką, prawdziwa uczta dla oczu , dobry remaster. Dźwięk to jest poezja, kino domowe rozwali wam salon. Polecam obejrzeć, miażdży zwykłe bd 8/10
- Rambo 4k 1&2 - dobry remaster, hdr nie pracuje tu , aż tyle ile bym sobie życzył to jednak mimo wszystko są efekty dodatkowe w kilkunastu scenach, w jedynce już na samym początku radiowóz daje po oczachSmile , kolory na plus, wymianę polecam dla miłośników tego filmu. 8/10
- Sicario 1&2 4k - ludzie wspominali ,że jedynka lepsza. Nie podpiszę się pod tym, znów zamiast głupiej sieki dostajemy wyważone kino akcji z naciskiem na realizm i działania najemników. 90% dialogów i planowania , oraz 10% akcji i strzelania. Wychodzi  to genialnie, film jest dopracowany. Obraz w 4k wygląda naprawdę świetnie z efektami hdr. Do bd nigdy nie wrócę. 9/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 18-12-2018

Cytat:- Avengers 3 4k - rozczarowanie. Na wstępie zaznaczę ,że wybór aktorów Sokole oko
Nie ma go w tym filmie.
Cytat:. Walka między dwoma super hero przez cały film z dużym powerem została zdruzgotana przez pokonanie obu przez gościa w zbroi.
Kto? Iron Man dostał wpierdol i przegrał, ale piszesz tak chaotycznie, że w sumie nie mam pojęcia o kogo ci chodzi.
Cytat:Underworld 1 (...) 8/10
Ode mnie było chyba 2/10, walczyłem ze sobą, żeby nie wyłączyć w trakcie.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 18-12-2018

(18-12-2018, 12:41)Gieferg napisał(a):  Nie ma go w tym filmie.
Ogólnie, w końcu chodzi o tego samego aktora.
(18-12-2018, 12:41)Gieferg napisał(a):  Iron Man dostał wpierdol i przegrał, ale piszesz tak chaotycznie, że w sumie nie mam pojęcia o kogo ci chodzi.
Wpierdol to dostali oni, a pokonać go im się po prostu udało. Zresztą cały film on udźwignął, umiejętnościami aktorskimi przebija całą resztę.
(18-12-2018, 12:41)Gieferg napisał(a):  Ode mnie było chyba 2/10, walczyłem ze sobą, żeby nie wyłączyć w trakcie.
Kupujesz z przebierańcami każdy film, a wilkołaki i wampiry w podobnej formie nie akceptujesz. Trudno by je kręcili na wzór "Wywiadu z wampirem" skoro mają dużo potencjału do kina akcji.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 18-12-2018

No nie akceptuję. Do wilkołaków i wampirów mam ściśle określone wymagania, tak więć "Wilkołak" z Del Toro czy "Dracula" Coppoli - tak, Underworld - nie.

Cytat:Wpierdol to dostali oni
A powinni dostać 5x większy i skończyć w kawałkach.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - djgromo - 18-12-2018

(18-12-2018, 11:01)wolfman napisał(a):  - Underworld 1 4k - doprawdy szkoda, że tylko jedynką, prawdziwa uczta dla oczu , dobry remaster. Dźwięk to jest poezja, kino domowe rozwali wam salon. Polecam obejrzeć, miażdży zwykłe bd 8/10

Ja jestem mega fanem Underworlda i jeśli lubisz filmy tego typu to zobacz sobie Van Helsing (też jest w 4K i też z Kate Beckinsale).
Dla mnie pierwsze 3 części były mega, 4ka i 5tka już słabsze fabularnie, ale dalej mają fajny klimat. Blood Wars (5tka) jest też w 4K.


Oglądamy filmy z kolekcji... - vandel - 18-12-2018

U mnie odwrót od kina typu avengers. Nie dałem rady przebrnąć przez 1 . a ostatnio spider mem homecoming tragedia 2na 10 wytrzymałem 15 minut czy 20 co za głupi film.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 18-12-2018

Wracając do tematu - powtórzyłem trylogię "Before..." Linklatera:

Before Sunrise - [DVD/napisy] niby zdawać by się mogło,, że nie moja bajka, półtora godziny chodzenia i gadania, ale ten film jest świetnie zagrany, dialogi naturalne, całość przywodzi mi kilka fajnych wspomnień. Obejrzałem po raz czwarty i jak zawsze aż lepiej się czuję po jego seansie. 8/10
Before Sunset [DVD/lektor] sequel nieco mniej do mnie trafia, bo nie jest to już sytuacja mi w jakikolwiek sposób bliska, ale postacie wciąż lubię i przyjemnie się ich słucha. 7/10
Before Midnight [DVD/napisy] ostatnia część znowu dla mnie bardziej "życiowa", na minus sceny w których prócz dwójki głównych bohaterów słuchamy innych, już nie tak fajnych ludzi, ale nie ma tego dużo, a druga połowa to już standardowy dla tej serii dialog Celine i Jesse'ego, tym razem jednak jest mniej "cukierkowo", no ale bohaterowie są na innym etapie życia. 8/10 - dodam, że w tej części lektor zagłusza oryginalne dialogi niemal całkowicie, więc go wyłączyłem.

oraz trylogię Sienkiewicza/Hoffmana:

Ogniem i Mieczem [DVD - serial] - udana adaptacja Sienkiewicza, zrealizowana z rozmachem i na poziomie. Aktorsko poza Scorupco wszyscy dają radę, muzyka najlepsza w całej trylogii, ogląda się bardzo dobrze, tylko pojedynek Michała z Bohunem zupełnie wymięka jak go zestawić z pojedynkiem z Potopu. 8/10.
Potop [Blu-ray] - oczywiście jedyna słuszna pełna wersja. Bezdyskusyjnie najlepszy polski film ever, choć jeśli miałbym wskazać wady to jest jedna - druga część, między Częstochową, a bitwą leci trochę za szybkim tempem, zbyt skrótowo skacze po wątkach. Mimo to wciąż 10/10.
Pan Wołodyjowski [Blu-ray] tu jest niestety gorzej, choć aktorsko i realizacyjnie nie ma się czego przyczepić, to jednak fabularnie film ma słabą konstrukcję (po części wina materiału źródłowego) - są to w zasadzie trzy nie za bardzo ze sobą związane historie, z czego druga strasznie słabuje tym, że główny bohater nie ma tam nic do roboty (nieco lepiej wypadało to w wersji serialowej). Na koniec ładnie zrealizowane oblężenie Kamieńca ale ma się to nijak do wczesniejszej części filmu. 7/10.


I jeszcze jedna trylogia:

Star Trek (2009) [blu-ray/lektor] - jak zwykle udany seans, dobre kino przygodowe z bardzo fajną obsadą. Zjada Star Warsy Disneya na śniadanie. 9/10
Star Trek Into Darkness [blu-ray/lektor] - udana kontynuacja, za pierwszym razem przeszkadzały mi zbyt dosadne nawiązania do "Gniewu Khana", ale gdy przestały, nauczyłem się cieszyć tym filmem. 8/10
Star Trek Beyond [blu-ray/lektor] - zabrakło nieco charakteru poprzednich filmów Abramsa, ale interakcje między bohaterami wciąż na poziomie, podobnie jak realizacja. Ogląda się dobrze. 7/10


Red Scorpion [Blu-ray + Knapik z VHS] - zaskakująco udana powtórka, choć w drugiej połowie filmu tempo niestety siada, a i braki budżetowe dają o sobie znać. Dolph jednak daje radę, a sam film wizualnie wygląda bez zarzutu. 7/10