Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 15-01-2019

Seria Oszukać przeznaczenie z promocji za 89 zł na bd. O dziwo 1-4 cena 279, ale nie czepiajmy się. Jedynka i dwójka jakoś daje radę, ale żaden to horror, zero klimatu horroru. Ot po prostu scenariusz mają ciekawszy niż pozostałe. Pozostałe to jeden i ten sam schemat, ten film wręcz ociera się o komedię i bardziej to śmieszy niż ma przerażać. Podobno mają restart robić, bo przy małym budżecie zarobili na każdej krocie. Jak dla mnie może tego nie być 4.5/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Ethan - 15-01-2019

Z seriali na netflixie Wikingowie. Solidniak, bardziej dla Pań niż Panów. Wikingowie z pełnym uzębieniem i ogolonymi torsami. Wciąga, ale kończę drugi sezon i nie mam ochoty na więcej. Ulubiony bohater to Floki. Fajne jest jego przywiązanie do tradycji i dostrzeganie w Ragnarze kogoś kto od niej odchodzi. Wiadomo, siła głównego bohatera ma być otwartość na świat i jego ciekawość, ale widać przy tym zmierzch, może i czasami brutalnego, ale romantycznego pogaństwa. 6,5/10

Przebudzenie Dusz. Dvd - kino świat, napisy. Zdecydowanie lepsza rzecz niż nudnawe horrory o demonach czy nastolatkach atakowanych przez zdeformowanych zwyrodnialców. Z klimatem i groteskowością, z pomysłem i angielskim humorem. Świetny Martin Freeman. I mimo, że nie kładzie na łopatki to polecam fanom horrorów z pomysłem. 5/10

Han Solo. Bluray od Galapagosu, napisy. Dobre kino przygodowe ze świetnym Woodym, spełniające wymogi konwencji, niestety nie wychodzące poza jakość Gwiezdnym Wojen balansujących w przedziale ocen 5-7. Tym razem 6/10. Chyba sprzedam swoje steelbooki z klasycznymi SW.

Pod Mroczną Górą. Horror od netflixa próbujący zatuszować swoją miałkość dobrymi zdjęciami krajobrazów oraz próbą odtworzenia klimatu Cosia. Irytujący do granic możliwości, chociaż potencjał był (3/10)

Zimna Wojna. Kino świat, bluray. Pawlikowski ma swój styl, ma swoje kadry, genialny warsztat i potrafi opowiadać historie. Chyba lepiej niż w przypadku Idy, natomiast mnie nie potrafi zauroczyć. Opowiedziany między wierszami epizod "więzienny" nie ma mocy tego z Róży. Nadal najlepszym współczesnym polskim reżyserem pozostaje Smarzowski (7/10)

Szefowie Wrogowie. Netflix. W końcu od początku do końca. Zabawny i głupi. Czasami wywołujący śmiech, czasami zażenowanie, pokazujący jak świetnym aktorem jest Spacey. Nie wrócę, ale może kiedyś z dwójką spróbuję (5/10)

Thelma. Dvd od Gutka. Trier to jeden z moich ulubionych współczesnym reżyserów. Wciąż opowiadający o lękach ludzi z przedziału 20-30, tyle, że tym razem inaczej niż w Reprise czy Oslo. Świetne zdjęcia, montaż, muzyka i ciekawa historia. Momentami nasze myśli wędrują w kierunku Czarnego Łabędzie, chociaż europejski sznyt Thelmy sprawia, że jest tutaj zdecydowanie lepiej. Poziom Dziedzictwa, myślę. Chociaż to i tak najsłabszy film Triera. 7/10

Zakonnica. Dzięki uprzejmości znajomego z Galapagosu, na bluray'u. Miesiąc przed premierą. Bliżej Mumii niż Obecności. Ma się wrażenie, że trafiliśmy do koszmaru sennego Indiany Jonesa. Tylko pierwsza Annabelle była słabsza. 4/10

No i powroty:

Spirited Away. na dvd od monolithu, z napisami. Dobra kopia, ale chyba wymienię na angielskie wydania na bluray. Razem z Ruchomy Zamkiem. A dvd posprzedaję, póki tyle za nie dają Smile Myślę, że następny raz wrócę tak za 8 lat, gdy Córką będzie już gotowa. Sam film wielowymiarowy, grimmowo-przypowieściowy, świetnie wpisujący sie w japońską tradycję, po prostu jakiś. Dziecięcy, nie dziecinny. Piękny. Ale o tym pisałem poniekąd w wątku disneyowskim. 8/10.

Czerwony Smok. Netflix. Wróciłem, bo chciałem odświeżyć historie Hannibala. Żona oglądała serial, ja patrzyłem jednym okiem i głównie się irytowałem, mimo, że lubię Madsa. Nie sprostał postaci. Anthony postawił wysoko poprzeczkę Milczeniem Owiec. Zresztą zawsze wydawało mi się, że pozostałe dwa filmy z Hopkinsem były dużo, dużo słabsze. Zacząłem najmłodszym z najstarszych i okazało się, że jest to więcej niż solidne kino. Może Norton trochę przechodzi obok filmu, a Hopkins jest manieryczny i bawi sie w kalkomanie, ale to dobra historia, a Keitel, Watson czy Ralph to klasa sama w sobie. 7/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 19-01-2019

(15-01-2019, 10:35)Ethan napisał(a):  Z seriali na netflixie Wikingowie
Oglądałem pozostałe sezony. O ile trzeci momentami jest średni, za dużo pań wikingów tam pokazują. To pozostałe są naprawdę dobre, łącznie z piątym oglądanym do połowy. Myślałem , że mocno spadnie poziom, ale ogląda się fajnie. Jak kino przygodowo-historyczne. Co do zarzutów wyglądu, że za ładni , wymuskani. Daj spokój , chcesz oglądać szczerbola , lub gościa zamiast zębów to pieńki , by podkreślić realizm? Widzieć jak smarka co chwilę i drapie się po tyłku i dzwonkach, lub co chwilę gwałt i rozmów o chędożeniu? Nie tędy droga, bardziej interesujące są bitwy , taktyka , pokazanie sprzętu z danej epoki, na ile to możliwe i ciekawe postacie, a tych tutaj nie brak. Serial dla pań? Raczej trudno się zgodzić, by trafiał do nich poza wyjątkami.

(15-01-2019, 10:35)Ethan napisał(a):  Spirited Away.
Jest przecena na hmv na zwykłe i na steele na Zavvi, wymiana jak najbardziej słuszna anime z tego studia. Ja tam wrócę częściej.

Hell or high water 4k - dla mnie bomba. Kino , bez nadmiaru strzelania i wybuchów. Jak ktoś strzela to już ktoś ginie. Z pozoru prosta historia, ale jednak głęboka z moralnymi wyborami. 9/10
jakieś podobne polecacie?


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - paniron - 19-01-2019

Wolf,

Te kilka filmow do których scenariusz pisał Taylor Sheridan są świetne.
Sicario 1 i 2, Hell or high water i Wind River.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 19-01-2019

(19-01-2019, 20:28)paniron napisał(a):  Sicario 1 i 2, Hell or high water i Wind River.
Wszystko mam i oglądałem po dwa razy Sad


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 19-01-2019

Powtórka PIratów z Karaibów:

Curse of the Black Pearl - [Blu-ray/lektor] - film nie porwał mnie za pierwszym ani za drugim razem, potem się do niego przekonałem, choć z czasem nieco mi się znudził. Po latach wciąż wracam z przyjemnością, ale traktuję go raczej jako przystawkę przed daniem głównym. No i wciąż uważam, że byłby lepszy bez fantastyki. Ostatni seans jak najbardziej udany. 8/10

Dead's Man Chest [Blu-ray/lektor] - ten film, a konkretnie ostatnia scena sprawił, że połknąłem haczyk i na kolejną część już poszedłem do kina. Wyraźnie ciekawsza fabuła niż w jedynce, świetny antagonista w osobie Davy'ego Jonesa i sceny o jakich marzyłem od czasów dzieciństwa czyli walki z krakenem. 9/10

At World's End - [Blu-ray/lektor] opus magnum Verbinskiego i serii. Za pierwszym razem było małe rozczarowanie tym jak rozegrano finałową bitwę, ale z czasem wszelkie problemy jakie miałem z tym filmem przestały mieć znaczenie. Od lat i niezaliczonych seansów nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego, że jest to najlepszy film pirackiej serii 10/10

c.d.n.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - djgromo - 19-01-2019

Myślałem, że jako jedyny uważam 3-jkę za najlepszą część Piratów Smile


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 19-01-2019

(19-01-2019, 21:26)djgromo napisał(a):  Myślałem, że jako jedyny uważam 3-jkę za najlepszą część Piratów
Dziwne jak ta masowa mordownia, nie jest od 15 lat i że wypuścił to Disney ten od cukierkowych bajeczek.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 21-01-2019

Niezniszczalny na bd - od razu pomyślałem o filmie Strażnicy. Może tez ktoś zrobi kontynuacje tego filmu. Niezniszczalny ma w sobie dużo potencjału, który jest blokowany przez kategorię wiekową 12. Tego rodzaju kino powinno się robić dla widzów dorosłych. Podobnie bym sobie życzył na spin offy z super hero w stylu Logan, w końcu by się uwolniło więcej potencjału w tych filmach. Zastanawiałem się, czy on posiadał nadludzką siłę czy też po prostu np podnosił ciężary, tylko dlatego by go nie przygniotły, bo jego przeznaczenie bycia niezniszczalnym nie pozwalało mu zginąć? 7/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - DaveM - 21-01-2019

(21-01-2019, 20:41)Wolfman napisał(a):  Niezniszczalny na bd - od razu pomyślałem o filmie Strażnicy. Może tez ktoś zrobi kontynuacje tego filmu. Niezniszczalny ma w sobie dużo potencjału, który jest blokowany przez kategorię wiekową 12. Tego rodzaju kino powinno się robić dla widzów dorosłych. Podobnie bym sobie życzył na spin offy z super hero w stylu Logan, w końcu by się uwolniło więcej potencjału w tych filmach. Zastanawiałem się, czy on posiadał nadludzką siłę czy też po prostu np podnosił ciężary, tylko dlatego by go nie przygniotły, bo jego przeznaczenie bycia niezniszczalnym nie pozwalało mu zginąć? 7/10

To teraz musisz obejrzeć SPLIT I GLASS, bo wraz z NIEZNISZCZALNYM łączą się
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/06/29/glass-m-night-shyamalan-split/