Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 20-01-2018

Cytat:Pulp Fiction [DVD od SPI, lektor PL - Borowiec]

Bardzo dobre tłumaczenie, żałuję, że nie czytał ciekawszy lektor, bo wtedy pewnie czasem bym po tę wersję sięgał.

Cytat:Love Actually [DVD, lektor PL - nie pamiętam kto czytał]
Zakładam, że Knapika byś pamiętał, więc pewnie wydanie KŚ i Borowiec.

---

Szybcy i Wściekli 8 - blu-ray/napisy (lektora dali tragicznego, nie da się z nim oglądać). Po drugim seansie bez zmian, jedna z lepszych części obok 5 i 6. Czekam, aż w 10-tce będą się ścigać na księżycu. Romana mogliby się pozbyć, bo zrobił się nudny. W sumie Rock i Statham rządzą, więc tym chętniej zobaczę spin-off im poświęcony.
8/10

Critters 2 [DVD+Sznyter z VHS] - udany sequel, trzymający poziom oryginału... w zasadzie to nawet nieco od niego lepszy.
7/10

47 Ronin [Blu-ray/lektor] - bycie największym flopem wszech czasów nie przeszkadza być fajnym kinem fantasy, skopanym nieco dziwnymi decyzjami na etapie montażu. Mimo to wracam i wracać będę z przyjemnością.
8/10

Pacific Rim [Blu-ray/lektor] - kolejny seans niedługo po powtórce Robot Jox jeszcze bardziej uświadamia ile ten film z niego czerpie. Tak czy inaczej jest dobrze, potem nawet lepiej, a potem następuje słabiutki finał, który psuje ogólne wrażenie.
7/10 , a mogło być wyżej.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Mateusz - 20-01-2018

(20-01-2018, 13:32)Juby napisał(a):  Kill Bill [Blu-ray, lektor PL - Brzostyński]
10/10

(20-01-2018, 13:32)Juby napisał(a):  Kill Bill 2 [Blu-ray, lektor PL - Brzostyński]
10/10

(20-01-2018, 13:32)Juby napisał(a):  Unforgiven [Blu-ray, napisy]
10/10

Szanuję.

[Obrazek: wnod.gif]


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - vandel - 21-01-2018

Jestem po sensie Logan 4k. Film 8 na 10 transfer 4k 9na 10. Wersja czarno - biała po co? Nie wiem


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 04-02-2018

Groundhog Day [BD, lektor - Jacek Sobieszczański], najlepsza istniejąca komedia. Miałem dłuższą przerwę od ostatniego seansu więc ten był wyjątkowo udany. No i udało się obejrzeć dzień świstaka w dzień świstaka. 10/10

Singles [DVD + lektor z VHS, Lucjan Szołajski] kolejna świetna komedia romantyczna, która dodatkowo zyskuje na genialnym soundtracku. Aż chcialo by się zobaczyć sequel, który nigdy nie powstał. Szkoda tylko, że za tłumaczenie odpowiadał partacz Mikina, przez co jest nieco niedorobione. Następny seans będzie z napisami. 8/10

Deadpool [BD, napisy] - niesamowite replay value w przypadku tego filmu, czwarty seans i ani chwili nudy, liczę na to, że Deadpool zostanie "adoptowany" przez MCU. No i czekam na sequel. 9/10

Brokeback Mountain [DVD, lektor - Gudowski] - powrót do filmu po blisko dekadzie, wydanie DVD od Monolithu wygląda dość paskudnie, a szkoda, bo jest tu trochę ładnych górskich widoków. Parę momentów mocno, nazwijmy to "dyskomfortowych", ogólnie jest nieźle, ale w drugiej połowie film bywa już nieco męczący. 7/10.

Titanic [BD, lektor - Gudowski, niestety źle rozciągnięty na płycie] Minęło właśnie dwadzieścia lat od czasu, gdy obejrzałem po raz pierwszy - po kolejnej powtórce wciąż jestem pod wrażeniem tego filmu. Ciary i gęsia skórka co najmniej kilka razy. Arcydzieło totalne. Nie ma dyskusji. 10/10

King Kong (2005) [BD, wersja rozszerzona, lektor - Janusz Szydłowski z TVN] - przypadek filmu, który po pierwszym seansie mieszałem z błotem, a z każdym kolejnym ocena szła w górę. Co prawda część scen akcji zyskałaby na ich skróceniu, ale już nauczyłem się z tym żyć. Zdecydowanie lepszy film od zeszłorocznej "Wyspy czaszki". Mocne - 8/10.

Short Circuit [BD, lektor - Janusz Szydłowski z TVN] - co prawda większy sentyment mam do sequela, ale jedynka to też przyjemna rozrywka dla całej rodziny (choć kilka linijek dialogowych w tej wersji tłumaczenia wypada nieco.. niezręcznie, gdy się ogląda z dzieckiem). Johnny 5 rządzi i żadne podróby w rodzaju Chappiego czy Wall-Ego mu nie podskoczą. 8/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - vandel - 04-02-2018

Dzisiaj coś lekkiego. Transformers 1 4k ultra hd. Obraz i dźwięk znakomity. HDR super. Niektóre sceny na zewnątrz to opad szczeny. Świetne kino rozrywkowe.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - adamga89 - 05-02-2018

Korzystając z weekendu, postanowiłem odpocząć od myślenia i włączyłem Szybcy i wściekli 8 na blu-ray i rzeczywiście lektor tragiczny. Co do filmu to sceny akcji trzymają poziom pozostałych części, jednak nie pasowała mi trochę Charlize jako ten czarny charakter, niektóre sceny z nią trochę się dłużyły. Ale ogólnie duet Statham-Johnson dobrze się ogląda i film jest do obejrzenia z niemałą przyjemnością.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 20-02-2018

Ghostbusters DVD + lektor (Brzostyński) - udany powrót po kilku latach, choć wciąż uważam, że finał jest tu słaby, a głównym powodem, dla którego warto oglądać ten film jest obsada (w tym głównie MUrray). 7/10

Blade Runner 2049 - BD/lektor-Leszczyński, film roku 2017 i być może najlepszy istniejący sequel. Więcej w recenzji lada dzień. 10/10.

Oraz powtórka MCU przed nadchodzącym Infinity War - Faza 1:

Iron Man BD/lektor-Gudowski - przyjemny w odbiorze filmik ze świetnym Downeyem i niemal równie dobrym Bridgesem, paroma fajnymi scenami akcji i muzyką (wielka szkoda, że Djawadi nie powrócił w sequelach). 7/10

Captain America - First Avenger BD/lektor-Gudowski - Całkiem udany seans, choć do sequeli ten film nie ma startu. Mimo to wypada zdecydowanie lepiej niż Wonder Woman, bo tutaj wszystko jakoś do siebie pasuje i nie wydaje się tak niedorzeczne. 7/10

Iron Man 2 BD/lektor-Gudowski - Jak ten wątek z "nowym pierwiastkiem" jest przeraźliwie nudny i w sumie bez żadnego sensownego związku z resztą fabuły. Poza tym o ile w pierwszym filmie niedobór akcji można jakoś usprawiedliwić tak tutaj... Nieee... No i cieniarscy przeciwnicy... Highlightem jest akcja na torze (choć w dużej mierze bezsensowna), szkoda, że nic już jej potem nie dorównuje. 5/10

The Incredible Hulk BD/lektor [TV Puls, Janusz Kozioł] - czarna owca uniwersum nie jest takim złym filmem, choć mógłby być zdecydowanie lepszym. Cierpi niestety na podobny problem jak Iron Man 2, film się zwyczajnie ślimaczy, za mało tu akcji. roblemem jest sam Hulk, który nie jest podobny ani do Nortona ani do późniejszego MCU-Hulka, przez co wydaje się oderwany zarówno od całego MCU, jak i od postaci Bannera - w przeciwieńswie do Avengers czy nawet Hulka Anga Lee w ogóle nie czuję, że to ta sama postać. Poza tym wygląda jak ulepiona z gówna statua. Mimo wszystko ogląda się w miarę dobrze. 6/10

Thor BD/lektor-Gudowski - Dobry, ładnie wyglądający film ze świetną, zapadającą w pamięć muzyką i fajnymi postaciami (w przeciwieństwie do Pantery Tongue). Coś koło 7-8/10.

The Avengers BD/lektor [Polsat, Popłonikowski] reframed do 2.35:1 / w podbitych kolorkach. coś pięknego. Bardzo udany seans, szkoda tylko, że taka kijowa jest tu kompozycja - najpierw gadaja, gadają i gadaja (no i Iron Man naprawia silnik), a następnie napieprzają, napieprzają i napieprzają. Mimo wszystko i tak najlepszy film pierwszej fazy, przełomowe dzieło, które zmiata JL jednym pierdnięciem. 8/10

Faza 2 startuje od jutra.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 20-02-2018

Blader runner - 4k uhd remaster - arcydzieło sf  jako film i również jako remaster. Pożera blu ray na śniadanie. Są filmy sf i jest Blade runner 10/10

Blade runner 2049 - najlepszym sequelem jest dla mnie wciąż The terminator 2, film i tak jest wybitny, ale klimatowi do BR1 jednak brakuje (wolę muzykę z jedynki) , no i minus otwarte zakończenie. 8/10

Koszmar z ulicy wiązów seria . powrót jak najbardziej udany po latach. Przyjemnie się ogląda.

Black sails serial - najlepsze dzieło o piratach jakie oglądałem przez ostatnie lata, nic mu nie dorównuje 9/10

Unforgiven remaster 4k Uhd jeśli tak będą wyglądać kolejne remastery moich ulubionych filmów to kupuję w ciemno 10/10

Planet of the apes 4k uhd - nowa trylogia o małpiszonach. Wersji blu ray nie oglądałem, ale 4k jest całkiem niezła. 8/10

Valerian 4k uhd - bajecznie kolorowy i ładny film. Fabularnie w stosunku do komiksu kuleje. Tam jest tyle ciekawych historii z których mogli skorzystać, a zrobili film przeciętny. No i główny aktor - Valerian niziołek z erotycznymi zapędami do Laureliny. W komiksie kawał chłopa, awanturnik nie stroniący od alkoholu,bijatyk, ale trzymający dystans do partnera.  6/10 i to naciągane.

Star Trek blockbustery 4k uhd. Do blu ray już nie wrócę, również wyglądają soczyście , to samo dźwięk. 7,5/10

Johny Mnemonic - seans po latach z epoki vhs. Seans zaliczam do udanych. 7.5/10

Monsters - spokojny film sf , całkiem inne spojrzenie na inwazję obcych. 7/10

Wszystko obejrzane z napisami


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 20-02-2018

Mnemonica po latach już nie strawiłem. DVD stoi na półce i się kurzy.
Cytat:The terminator 2,
Nie znam filmu o takim tytule.

Cytat:Black sails serial - najlepsze dzieło o piratach jakie oglądałem przez ostatnie lata, nic mu nie dorównuje 9/10
True. A i lepszego serialu też chyba nie widziałem.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 25-02-2018

Superman [Blu-ray, oryginalna wersja kinowa z 1978, napisy eng]
Powtórka z okazji 80-lecia powstania tej postaci i zbliżającej się 40-rocznicy premiery filmu. Wrażenia bez zmian - magia kina, po obejrzeniu której od razu miałem ochotę na kolejną powtórkę, a przynajmniej powtórzenie ulubionych scen. Twórcom się udało - uwierzyłem, że człowiek potrafi latać. Heroiczny, wspaniały (Reeve!, obsada, muzyka!!), kamień milowy kina superhero. Dla mnie to rozrywka niewiele słabsza od oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen i dlatego, z sentymentu, ocena skacze do 9/10

Superman II [Blu-ray, oryginalna wersja kinowa z 1980, napisy eng]
Tutaj też powtórka po pięciu latach. Trochę widać zawirowania w czasie produkcji (choć nie tak jak w JL) i niekiedy nowy reżyser rzuca zbyt żałosnym gagiem, ale - oglądałem go kilka[naście?] razy, wróciłem do niego i wiem, że będę do niego wracał. To musi świadczyć o tym, że mimo wszystko go lubię. Zwłaszcza trzy sceny są fajowe: 1. Powrót Supermana do Metropolis i tekst "General, Would You Care To Step Outside?" + reakcja Luthora "Superman! Thanks God... I mean, GET HIM!" XD 2. Superman łamiący wszystkie kości w dłoni Zoda, kiedy zaczyna grać muzyka Supermana! 3. Rewanż Clarka na kierowcy ciężarówki w barze. 6/10

Superman III [Blu-ray, napisy]
Powtórka po co najmniej 8 latach. Obawiałem się tego filmu, bo jest żenujący, żałosny (slapstickowy humor, czarny charakter i jego eka - kalka Luthora z pierwszej części, absolutnie wszystko co się tyczy Richarda Pryora)... a jednak nie był tak koszmarny jak zapamiętałem. Może pomogły w tym dwa piwka? Big Grin Jest tu kilka fajnych scen, kilka dobrych gagów (mój ulubiony to ostatnia reakcja sprzedawcy miniaturek już-nie-krzywej wieży w Pizie), dobre sceny między Clarckiem i sympatyczną Laną Lang, no i sam Reeve, który wciąż błyszczy jako Superman. Ocena wnosi się z dna na 4/10 i po 11 latach już nie jestem taki pewny, czy Singer nakręcił lepszy sequel Supermanów I-II, który jest nudną bułą z fatalną obsadą.

Superman IV: The Quest for Peace [Blu-ray, napisy]
Powtórka po... sam nie wiem, ale kiedyś to raz widziałem, pewnie z dekadę temu. Tutaj już mniej udanie niż poprzednio (może przez brak alkoholu?). Doceniam dobre intencje, Christophera Reeve'a (choć jest tu zdecydowanie najsłabszy ze wszystkich części, nawet fizycznie średnio daje radę) i zminimalizowanie żałosnego humoru względem trójki, ale to wciąż bardzo, bardzo zły film. Niektóre sceny to absolutna czołówka największego guana, jakie widziałem w swoim życiu. Tylko dlatego, że jestem fanem Supermana, ze względu na moją ogromną sympatię do odtwórcy głównej roli i ze względu na sceny wycięte, które pokazują, że mogło być JESZCZE GORZEJ, naciągam ocenę na szynach. 2=/10


Ponadto pochłonąłem już ponad 9 godzin materiałów dodatkowych z wydania zbiorczego na Blu-ray. Pominąłem 17 animowanych shortów Fleisherów z lat 40-tych (bo już je widziałem, niektóre po kilka razy), a poza nimi pochłonąłem już wszystkie dodatki z płyt 1-6, w tym pierwszy pełnometrażowy film kinowy z Supermanem, "Superman and the Mole-Men" w rozdzielczości SD (5/10, nie taki zły jak się spodziewałem) oraz dwugodzinny dokument z ósmej płyty "Look, Up in the Sky: The Amazing Story of Superman" (8/10 - bardzo dobry, historia tego superbohatera w pigułce). Przede mną jeszcze niemal drugie tyle - Masakra! Smile