Filmozercy.com | Forum
Departament Sprzedaży - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+---- Dział: Giełda (https://forum.filmozercy.com/dzial-gielda)
+---- Wątek: Departament Sprzedaży (/watek-departament-sprzedazy)



RE: Departament Sprzedaży - Marioo - 03-11-2019

Sprzedaż i kupno chyba nie jest tylko w miejscu zamieszkania, bo można normalnie wyszukać pozycje z całej Polski i kupić.


RE: Departament Sprzedaży - Wolfman - 03-11-2019

(03-11-2019, 22:25)KaMario napisał(a):  To mi się też strasznie nie podoba.
Włączyłeś sobie łaskawie powiadomienia? Aukcje widać normalnie w alledrogo, więc daj znać czy zabulisz prowizję.

Sprzedajesz, ale nie masz firmy? Wystawiaj na Allegro Lokalnie!

Wiemy, że potrzeby prywatnych sprzedających są zupełnie inne niż profesjonalnych - chcą oni szybko wystawić ofertę, sprzedać bez żadnych opłat. Jeśli masz konto zwykłe i nie sprzedajesz profesjonalnie, od startu Allegro Lokalnie wystawisz przedmioty na uproszczonych zasadach:

   do wyboru masz całkowicie darmowe ogłoszenie (bez opłat za wystawienie i prowizji od sprzedaży), widoczne po wystawieniu tylko w Allegro Lokalnie lub płatną wersję - licytację lub kup teraz, widoczną w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro
   wystawienie ogłoszenia zajmuje średnio tylko minutę
   przedmiot wystawisz na komputerze lub z aplikacji mobilnej Allegro, w której robisz zakupy.

Allegro Lokalnie to nie tylko możliwość sprzedaży i kupna przedmiotów, ale też świetny sposób wsparcia lokalnych inicjatyw - w formie dotacji o dowolnej kwocie na cele społeczne. Inicjatywy będą mogły zgłaszać lokalne organizacje pozarządowe oraz rady rodziców i dyrektorzy placówek oświatowych. Maksymalna kwota zbiórki to 10 tysięcy z


RE: Departament Sprzedaży - KaMario - 04-11-2019

(03-11-2019, 23:11)Wolfman napisał(a):  Włączyłeś sobie łaskawie powiadomienia?
Tak, mam włączone wszystkie powiadomienia na Allegro. Nic nie zmieniałem w związku z uruchomieniem Allegro Lokalnie.
W ramach Allegro Lokalnie nie ma dostępu do jakichkolwiek ustawień konta użytkownika, więc zakładam, ze wszystko powinno działać jak wcześniej na Allegro.
Film był wystawiony za 29 zł, teraz jest 31 zł. Stąd moje domniemanie, że ktoś mógł zalicytować - nie ma niestety żadnej informacji o tym fakcie, a wcześniej zawsze przychodziły powiadomienia na maila.


RE: Departament Sprzedaży - Wolfman - 04-11-2019

Jeśli aukcję widzą wszyscy i sprzedaż bez opłat to będę pisał alletanio.


RE: Departament Sprzedaży - Plicha - 04-11-2019

Na Allegro Lokalnie można wystawić przedmiot na dwa sposoby:
- Lokalnie - nie ma opcji kup teraz, ani licytacji. Przedmiot widoczny jest wyłącznie na Allegro Lokalnie, ale można szukać przedmiotów z całej Polski. Nie ma prowizji od sprzedaży. Kupowanie polega na umówieniu się kontrahentów poprzez wbudowany czat lub telefonicznie jeśli wprowadzi się numer telefonu. Kopia olx.
- Allegro - podczas wystawiania przedmiotu na Lokalnie, można zaznaczyć opcję aby oferta była widoczna również w Allegro, co oznacza z automatu 10% prowizji od sprzedaży. Można wtedy licytować lub kliknąć "Kup teraz" albo poszukać i kupić przedmiot przez standardowe Allegro.

Jeszcze jedna uwaga, wystawiając na Lokalnie, kupujący jak wspomniałem nie mają opcji licytacji albo kup teraz, ale mają inny twór do dyspozycji mianowicie "Poproś o kup teraz". Trzeba na to uważać, ponieważ sprzedający dostaje informacje, że osoba jest zainteresowana ofertą i czy wyraża zgodę na Kup teraz. Większość osób bez zastanowienia kliknęłaby zgodę, myśląc, że w ten sposób przyklepie sprzedaż. Otóż tak, ale niestety spowoduje to również naliczenie 10% prowizji. Taki trochę haczyk ze strony Allegro by wpakować kogoś nieobeznanego w prowizję. Oczywiście uzasadnieniem jest, bezpieczeństwo i gwarancja transakcji etc. ale takiej opcji na Lokalnie nie powinno być skoro chciałbym sprzedawać tam bez opłat.


RE: Departament Sprzedaży - Mierzwiak - 04-11-2019

Tylko że tego drugiego sposobu od przyszłego roku już nie będzie Smile


RE: Departament Sprzedaży - Wolfman - 04-11-2019

Dla mnie bomba. Olx to wielki śmietnik zero podkategorii. Pełno oszustów i złodziei. Nawet bezczelnie kradną mi fotki, a ten serwis nic z tym nie robi. Kolega powyżej zabuli prowizję.


RE: Departament Sprzedaży - djgromo - 04-11-2019

To, że pełno oszustów i złodziei to się zgodzę. Miałem za to problem w drugą stronę to znaczy ukradli mi fotki z OLX i ktoś wystawił mój towar (laptop za kilka k) w ogłoszeniu na allegro. Pewnego razu ktoś mi pisze na OLX dlaczego nie odpisuję na wiadomości na allegro, a ja mówię, że tam nie wystawiałem towaru. Miałem też sytuację, że mnie przekręcili na allegro, ale udało się odzyskać pieniądze z POK-u. Było latania za tym, ale odzyskałem sporo kasy.


RE: Departament Sprzedaży - Plicha - 04-11-2019

To samo będzie na Lokalnie (oszuści), ale tutaj podejrzewam Allegro będzie zdecydowanie i szybko reagować na zgłoszenia (bany kont etc)


RE: Departament Sprzedaży - Wolfman - 04-11-2019

Zapewne to jest powodem tych zmian, bo dużo kasy musieli oddawać. Dla mnie tym sposobem sąd powinien szybciej działać. Z automatu nie wysłał, oszukał, duża kara grzywny.