Filmozercy.com | Forum
Dolby Atmos - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Dolby Atmos (/watek-dolby-atmos)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Dolby Atmos - Jaszczomp89 - 20-09-2014

Czyli zaraz po 4K kolejna "rewolucja" w kinie. Nowy system obsługujacy do 64 kanałów dźwięku. W kinie domowym będzie to system 5.1.2/5.1.4/7.1.2/7.1.4/9.1.2/9.1.4 - czyli standardowe 5.1, 7.1, 9.1 plus dwa lub cztery głośniki na suficie lub "przystosowane do dolby atmos" (cokolwiek to znaczy). Pierwszy film na blu z nowym systemem to Transformers: Age of Extinction. Zaraz się zabieram za kucie sufitu Big Grin A tak na serio - paranoja. Cenię sobię dźwięk ale nie dorobiłem się nawet jeszcze zwykłego 2.1, a tutaj takie nowości Wink


RE: Dolby Atmos - Gieferg - 20-09-2014

Oglądam filmy na blu z wykorzystaniem głośników w TV, czasem nawet z lektorem z VHSa. Tyle w temacie dźwięku i rewolucji z nim związanych Smile Dziękuję za uwagę.


RE: Dolby Atmos - Mierzwiak - 20-09-2014

Jeśli chodzi o kino domowe, to jestem dźwiękowym ignorantem, któremu do pełni szczęścia wystarczą głośniki 2.1 Logitecha kupione za 99 zł. Oczywiście doceniam świetny dźwięk (kino, wiadomo), ale zawsze bardziej od dźwięku interesowała mnie jakości obrazu to ona jest dla mnie najważniejsza jeśli chodzi o techniczną stronę oglądania filmów.


RE: Dolby Atmos - Jaszczomp89 - 11-10-2014

Jesli chodzi o nadchodzące filmy na blu Dolby Atmos pojawić ma się także w Herkulesie, Wojowniczych Żółwiach Ninja oraz najnowszej części Step Up Big Grin Takie rewolucje naprawdę można było sobie darować, póki co tylko jedno kino w Polsce posiada taki system, a co tutaj dopiero mówić o domach. Podobno technomaniacy już zacieraja ręce i kują sufity w domu bo nie podarują efektu lądowania helikoptera nad głową Wink


RE: Dolby Atmos - misfit - 11-10-2014

Jeszcze Expendables 3.

Ja co prawda mam miejsce tylko na 5.1, a o kłuciu ścian/sufitu nie ma mowy, ale jak ktoś ma warunki pokojowe i kasę na dodatkowe głośniki + nowy ampli i jeśli Dolby Atmos zadomowi się w sporej części blockbusterów wydawanych na BD to czemu nie ? Ewolucji nie zatrzymamy Smile


RE: Dolby Atmos - Mefisto - 11-10-2014

(11-10-2014, 08:34)Jaszczomp89 napisał(a):  a co tutaj dopiero mówić o domach.

Podejrzewam, że seans z takim nagłośnieniem skończyłby się solidnym mandatem. Big Grin


RE: Dolby Atmos - Danus - 14-10-2014

Ja w domu cenie świetny dźwięk przypominający doznania jakie towarzyszą mi w kinie, ale to już chyba przesadaSmile


RE: Dolby Atmos - Jaszczomp89 - 03-11-2014

Więcej i więcej Big Grin

W kinach to rozumiem ale w domowych warunkach? Big Grin Ogladając film na dobrym 5.1 gęba się cieszy niemiłosiernie, a tutaj Dolby Atmos już coraz mocniej dobija się do domów i mieszkań, nawet na naszych rodzimych forach widać, że niektórzy zaopatrują się w amplitunery przystosowane do dolby atmos. Ja tam sukcesu na większą skalę nie wróżę, zapewne będzie to coś na zasadzie sprzętu high-end Wink


RE: Dolby Atmos - Użytkownik usunięty64562 - 23-04-2015

Post usunięty


RE: Dolby Atmos - Użytkownik usunięty64562 - 12-02-2016

Post usunięty