Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 19-09-2022

(19-09-2022, 14:30)Pan Anatol napisał(a):  Widziałem, że jest też możliwość odwołania się do Ebaya o zwrot podatku poprzez ten formularz: https://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/mudcwf?deptName=CollectRemitRefund tylko nie wiem, jaki dowód nadpłaty by ich zadowolił... Próbowałeś może tego rozwiązania?
Próbowałem. Zawsze w takich sytuacjach proszę na poczcie o wydruk potwierdzenia za co jest opłata (takie w formacie A4) i potwierdzenie płatności z terminala - i to im wysyłam powołując się na konkretne zamówienie. Z dwa razy faktycznie mi zwrócili ten VAT, który sami pobrali, ale w większości przypadków napisali, że zwrócą (przekazano do "księgowości"), ale nic z tego nie wyszło. Niemniej warto spróbować.
Mogą Cię też poprosić o zdjęcie przesyłki, jako dowód, że do Ciebie dotarła. Jeśli nadawca wysłał przesyłką bez śledzenia lub nie wprowadził numeru do danych zamówienia, to eBay nie wie, czy faktycznie przesyłka dotarła. Więc zanim wyrzucisz pudełko, zrób zdjęcie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 22-09-2022

Informacyjnie: przedwczoraj i dzisiaj przyszły do mnie dwie przesyłki zakupów na eBay - Royal Mail, International Tracked, obydwie opisane przez nadawcę, że VAT zapłacony, nr IOSS - do dopłaty tylko po 8,50 zł dla PP.
Co ciekawe, każda z nich szła ok. 4-5 dni robocze, tak więc rekord Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 22-09-2022

Dzięki za pomoc. Moja przesyłka niestety idzie tylko nieśledzonym, a sprzedawca trochę niekumaty w te sprawy... Smile Ale z tego co czytałem, najważniejsze, żeby przekazać właściwe informacje (w tym numer IOSS) przy przygotowywaniu etykiety do Royal Mail. Ten gość chyba korzystał z automatycznego systemu Ebaya w tej kwestii, więc mam nadzieję, że ten system pod tym względem działa.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 28-09-2022

Czekam na dwa filmy z amazon.uk. Oba zostały wysłane osobno przez DPD, no i dziś na jednym z nich dostałem taki komunikat na stronie śledzenia przez amazon:
[Obrazek: MEE2YTG_o.png] [Obrazek: MEE2YTI_o.png]
WTF, to jakaś standardowe pieprzenie, czy mam się zaczynać martwić ? Na oficjalnej stronie śledzenia, DPD podaje że normalnie przeszło przez odprawę celną.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 28-09-2022

Mialem podobnie kiedys, nic nie musialem robic okazalo sie. Tzn oczywiscie pisalem na czacie amazona, oni sprawdzali itd. A paczka przyszla dzien czy dwa dni pozniej, a na amazonie wciaz wisialo to info.
Mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie podobnie. Poczekaj 1-2 dni, jakby cos pisz do nich


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-09-2022

W ponad połowie przesyłek (głównie UPS) mam takie info o opóźnieniu z UK. I zawsze dochodziło, zwykle w terminie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 03-10-2022

Ale mnie DPD wkurwiło... Od jakiegoś czasu używam roboty jako paczkomatu ( wygoda, przez 24h zawsze ktoś jest i nie ma bata aby tego nie odebrać) i dziś nastał ten dzień że nawet to można spier... Ze śledzenia wynika że pierwsza próba doręczenia odbyła się o 9 rano, gdzie jak mówiłem nie ma możliwości nie odebrania. Następna odbyła się rzekomo tego samego dnia o godzinie 18tej, gdzie już byłem na miejscu i nikt do mnie nie zawitał, ale uwaga przesyłka ponoć została dostarczona i odebrana przeze mnie i wszystko jest cacy na stronie DPD i Amazona. Najlepsze jest to że ten sam kurier - debil w piątek dostarczył mi paczkę do roboty jak mnie nie było i wszystko poszło gładko. Frajer oczywiście nie odbiera i nie odpisuje na wiadomości, tak więc napisałem do nich maila a jutro będę się dobijać w godzinach pracy tej ich śmiesznej infolinii.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Fitzer - 04-10-2022

Dla mnie DPD to jest jakieś nieporozumienie. W wakacje zamówiłem paczkę z Amazona i została nadana DPD właśnie. Tak się złożyło, że paczka dotarła do Polski wcześniej, a ja akurat byłem poza domem przez cały tydzień. Wobec tego chciałem skorzystać z tej jakże przez nich zachwalanej centrali do zarządzania paczką, dzięki której możesz w teorii zrobić niezliczoną ilość rzeczy ze swoją przesyłką. Chuj z tego, bo żadna dyspozycja nie działa. Chyba trzykrotnie ustawiałem nową datę doręczenia, a i tak ciągle status był "dyspozycja jest przetwarzana". Postanowiłem zadzwonić na infolinię żeby mi to ustawili ręcznie. Zanim w ogóle mogłem porozmawiać z człowiekiem to gadałem z botem, który mi mówił, że nie może mi pomóc, ale nie może też połączyć mnie z konsultantem. Myślałem, że mnie szlag trafi. Jak już się w końcu udało pogadać z człowiekiem to poprosiłem o zmianę daty, upewniłem się dwa razy pytając, babeczka powiedziała, że data doręczenia zmieniona no i myślę super, załatwione. Takiego, kurier następnego dnia próbował doręczyć paczkę. Była to już druga próba, więc odesłali paczkę do nadawcy. Oczywiście nikt nie wie dlaczego tak się stało, powiedzieli mi, że nic się już nie da zrobić, paczka ma nadaną etykietę. Najlepsze jest to, że na trackingu DPD te wszystkie zmiany daty doręczenia były zarejestrowane. Do tej pory nie wiem co tam się odjebało. Ale dalsza część historii. Pogodziłem się z tym, że straciłem paczkę i czekałem aż wróci do Amazona i dostanę zwrot kasy. Minęło parę dni, tydzień, dwa, a kasy dalej nie ma, na Amazonie cały czas status "undeliverable". Po jakimś czasie patrzę na Amazon, a tam "doręczona". Paczki oczywiście u mnie nie było. Sprawdzam tracking DPD. Okazało się, że jest na tym DPD jeszcze jakaś inna strona z trackingiem (wcześniej nie miałem możliwości przejścia do niej), z którego wynikało, że ta paczka jeszcze jakiś tydzień czekała na mój odbiór w punkcie (przypominam, że na infolinii powiedzieli mi wtedy, że już poszła etykieta do odesłania i nic się nie da zrobić). Żadnego maila, telefonu, sms, nic. Na tym drugim trackingu ostatni status był z Holandii i brzmiał "doręczono, przekazano za granicę". Chyba przez to "doręczenie" Amazon potraktował tą przesyłkę jako doręczoną do mnie. Na szczęście napisałem do supportu Amazona i bezproblemowo zwrócili kasę. W tym DPD to nawet nie chciało mi się składać reklamacji.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 04-10-2022

(04-10-2022, 12:37)Fitzer napisał(a):  Zanim w ogóle mogłem porozmawiać z człowiekiem to gadałem z botem

Tak jest niestety obecnie wszędzie, wliczając w to amazon.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Fitzer - 04-10-2022

Ale ta historia ma jeszcze dalszą część, ku przestrodze. Tym razem oberwie się Amazonowi (US). Tak jak mówiłem, po tym całym cyrku z DPD napisałem od supportu Amazona, wyjaśniłem sytuację. Dostałem w odpowiedzi do bólu kurtuazyjnego maila, w którym 20 razy mnie przepraszali, że moja paczka nie doszła, że muszę do nich pisać. Kasę od razu zwrócili i jeszcze zaproponowali rekompensatę. Napisali, że jeżeli chcę wciąż ten produkt to żebym go sobie zamówił ponownie, wybrał najszybszą przesyłkę, a potem jak przesyłka dotrze do mnie, żebym napisał do nich, to dostanę zwrot kosztów przesyłki i różnicę w cenie (Pierwsze zamówienie było na porządnej promocji z Prime Day). Myślę sobie, bajka. Uradowany oczywiście zamówiłem jeszcze raz to samo, wziąłem ekspresową przesyłkę. Zapłaciłem 200zł więcej niż za pierwszym razem. Paczka tym razem doszła, wszystko spoko. Piszę do nich żeby dostać ten obiecany zwrot i w odpowiedzi dostaję, że muszą coś potwierdzić i żebym zadzwonił na infolinię. Stwierdziłem, że nie chce mi się dzwonić, więc napisałem nowego maila, a w odpowiedzi dostaję jakiś bullshit, który ma się nijak do tego co napisałem. Okej, zdenerwowałem się, przez parę dni olałem temat, nie miałem wtedy na to za dużo czasu. Po jakimś czasie piszę do nich, tym razem przez live chat. Tłumaczę wszystko po kolei. Mówią mi, że sprawdzili wszystkie moje korespondencje i nie widzą nic takiego. To ja mówię, że to niemożliwe, mogę wysłać screena tego maila. Powiedzieli żebym wysłał, tak zrobiłem, a w odpowiedzi co? Przepraszamy za to wprowadzenie w błąd, ale nasza obecna polityka nie jest zgodna z taką procedurą. Przegięcie po całości. Piszę, że z mojej perspektywy zostałem zwyczajnie oszukany, bo nigdy w życiu bym nie kupił tego produktu w takiej cenie, ani tym bardziej nie wybrałbym szybkiej wysyłki gdybym wiedział, że nie dostanę zwrotu tych kosztów. W odpowiedzi dostałem po raz kolejny jakiś totalnie nie na temat bullshit, że Amazon ciągle stara się utrzymać konkurencyjne ceny i w związku z tym nie oferują zwrotu za różnicę w cenie. Zostałem zwyczajnie oszukany. Produkt niby mam, ale tak jak mówiłem, w życiu bym tyle za niego nie dał w normalnych warunkach. Tą akcją Amazon spierdolił sobie u mnie renomę najbardziej prokonsumenckiego sklepu.