Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Ogólnie o kinie (https://forum.filmozercy.com/dzial-ogolnie-o-kinie)
+--- Wątek: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych (/watek-ogladamy-filmy-i-seriale-na-serwisach-streamingowych)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - pearlzfan - 25-03-2020

The Silence - Netflix - ten film i Quiet Place to w sumie ten sam temat i ta sama fabuła, ale różnica w realizacji jak między niebem a ziemią. To coś to podręcznikowy przykład "jak nie kręcić horroru" i świetny materiał do analizy na zajęciach z reżyserii i języka filmu. Wszystko tu fałszuje - aktorstwo, scenariusz, muzyka, montaż obrazu i dźwięku... jedynie może CGI jako tako zdaje na 3 w niektórych scenach. Kompletnie nijaki film.

The Platform - puściłem na ślepo i... siadło. Taki Cube (atmosfera) XXI wieku. Ale zdecydowanie lepiej zrealizowany i zagrany (odświeżałem niedawno wszystkie Cube'y i żaden ihmo nie wytrzymał próby czasu), do tego idealnie trafia z komentarzem w obecną sytuację na świecie.

Spisek przeciwko Ameryce - HBO GO - całkiem fajnie się ogląda (lekki vibe Człowieka z Wysokiego Zamku z powodu nazistów w USA), trochę może zbyt skrajne obozy wybrano na przedstawienie głównego tematu, ale przymykam oko, bo realizacja i pomysł (jak na razie - dwa odcinki) się broni.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Wolfman - 05-04-2020

Wiedźmin - zabrałem się w końcu za ten odkładany serial. Oglądałem go razem z najnowszymi Wikingami, którzy to całkiem zgrabnie wypadają w porównaniu do Wiedźmina. Zastanawiające jest to dlaczego mając tak doskonały pierwowzór, który można nakręcić scena po scenie z książki, który bawi i wzrusza, wciąga jak bagno - usilnie stara się zmienić scena po scenie. Tylko po to by zastąpić to drętwą akcją, drętwymi dialogami, bo budżet na to nie pozwala?
Kolejna sprawa, co daje netflixowi wciskanie do każdej możliwej sceny czarnego"? Ilekroć razy widzę scenę z czarnoskórym rycerzem, czy damą to mam przed oczami ten obrazek
[Obrazek: ChtSZdz.jpg]

Czy aż tak trzeba do naszej mitologii wciskać ich w każdą scenę , w jakim celu? Zadowolić mniejszość? Sapkowski się zapewne zgodził na ten zabieg, ale tu nic dziwnego nie ma. Chodzi o podejmowanie głupich decyzji przez netflix, nie mających nic wspólnego z realiami średniowiecznymi przeniesionymi w świat fantasy. Ja już odpadłem w drugim odcinku jak zobaczyłem "sadzę" ze szpiczastymi uszami.
Podobny syf serwuje nam Disney - choćby Heimdal, który też musiał ładować węgiel 24h na dobę, że zmieniła mu się pigmentacja skóry. Nasza mitologia nie zasługuję na poszanowanie, tylko należy ją zmienić pod zachcianki korporacji? Słabe to wszystko.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Szczepan600 - 06-04-2020

Ej ale 1.04 już za nami :-D Serio wstawiasz małpę w odniesieniu do osób czarnoskórych? Mega nisko... a dwie informacje.
1. Wiedźmin to produkt międzynarodowy. Netflix to jedno zrobił dobrze właśnie. Sprawił, że to serial dla wszystkich dostosowany do kultury w której powstaje.

2. Wiedźmin to nie jest „nasza mitologia”. To świat fantasy z wieloma odniesieniami i serio czarnoskóra osoba to tam NAJMNIEJ dziwna rzecz. Sam Sapkowski zaznaczał to wielokrotnie. A Heimdal z MCU to nie ktoś z mitologii... a kosmito-bóg (bo tym są te istoty w świecie Marvela). Wiec dorośnijmy i nie walczmy o wizerunki powstałe w zdecydowanie bardziej rasistowskich czasach ;-)


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Wolfman - 06-04-2020

(06-04-2020, 09:04)Szczepan600 napisał(a):  osób czarnoskórych? Mega nisko... a dwie informacje.
Nie czarnoskórych tylko czarnoskórych w zbrojach rycerskich ze średniowiecza, oraz innych kostiumach do których nie pasują.
Może przegapiłem, ale czy ktoś robi coś podobnego na ten wzór z akcją w Afryce?
(06-04-2020, 09:04)Szczepan600 napisał(a):  am Sapkowski zaznaczał to wielokrotnie. A Heimdal z MCU to nie ktoś z
O rety też mi dałeś przykład, że on sam zaznaczył. Mógł ich umieścić w swojej powieści (czarnoskóre elfy , rycerzy, elfy- jakby czarna rasa musiała koniecznie być w każdym fantasy). ale tego nie zrobił. To, że teraz wszystko akceptuje. Pieniążki na drzewach nie rosną. Disney, Netflix i reszta tego szrotu koloruje postacie na swoją modłę. Zamiast tego niech tworzą nowych bohaterów, nowe postacie, czarnoskórych bohaterów, rycerzy, czarodziejów, a od tych co są niech się odp...lą. Bo dopasowywanie większości do mniejszości zaczyna być irytujące. Jeśli nazwiesz moje podejście rasistowskie, to wiedz, że Black Panther mi nie przeszkadzał, ani w tym że czarni wyprzedzali swoją epokę technologicznie. A może jednak mogli zrobić to światem białych co? Skoro tak wszystko zmieniają, to mogli i to zamienić? Dlaczego nie? Mogli białych umieścić w całej Afryce, przecież to tylko sf, nie mające żadnego odzwierciedlenia z rzeczywistością.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - malin1976 - 06-04-2020

Dla prawdziwych Polaków Wiedźmina już przecież nakręcili Polacy czyż nie ?


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - pearlzfan - 06-04-2020

(06-04-2020, 10:12)Wolfman napisał(a):  Nie czarnoskórych tylko czarnoskórych w zbrojach rycerskich ze średniowiecza, oraz innych kostiumach do których nie pasują.

Ooooh boy, panie Freeman, nie pasujesz Pan do koncepcji. Cały film zje**ny xD

[Obrazek: robin_hood_img_758_427_81_s.jpg]


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Szczepan600 - 06-04-2020

1. No wiesz, ale czepiasz się wymyślonych, sztucznych światów i fabuł i UWAGA produktów dostosowanych do szerokiego odbiorcy. Wiec jest to conajmniej ignoranckie.

2. Sapkowski zaznaczył, że jego świat nie jest słowiański. O to chodziło. Sam nie ma postaci czarnoskórych, bo UWAGA to Polak piszący to w latach gdy na czarnoskórych mówiło się „czort” i byli zjawiskiem tak rzadkim, że miasto biegło oglądać. I ok, to jego wizja... a Netflix ma swoją, ciekawszą i działa w pełni w ramach praw adaptacji.

3. I tak twoje wypowiedzi z obrazkami małp są skrajnie rasistowskie. A to, że kogoś tam akceptujesz niczego nie łagodzi. Bo to jak homofob, który mówi „ja tam homofobem nie jestem, ale niech siedzą w domu”. No bzdura.

4. Serio nie wierze, że trzeba nadal tłumaczyć... podejście na zasadzie „nowi bohaterowie” jest absurdalne. No tak nowi są potrzebni, tak samo jak naprawienie starych wizji. Bo powstały często w czasach, gdy osoby czarnoskóre jeszcze nie miały praw wstępu do toalet dla białych. A walka o kolor skory ma sens tylko, gdy ma to ważny kulturowy aspekt. Dlatego „biała pantera” czy „biały dr. King” to bzdury (to już są przykłady innych ludzi). Niestety świat kocha starych bohaterów i trzeba pokazać nowej widowni, że oni nie muszą być pod krój „biały-hetero-facet”, tak by te „mity” były dla wszystkich dzieci i ludzi dorosłych... a nie grupy, z którą akurat masz fart się utożsamiać. A pisanie takich dyrdymałów mówi jasno, że nie rozumiesz napięcia i problemów ludzi o innym kolorze skóry i co gorsze, nie chcesz podejść do tego empatycznie. Bo w końcu wymyślone postacie są ważniejsze. Chociaż ten kolor skóry to ledwie zmiana wizualna, nie robiąca nic więcej. Trzeba płakać jak to niszczą średniowiecze wymyślonej krainy, która nigdy nie istniała i jest pojemnym tworem kultury. Bo w końcu w tak koślawe napisanym serialu to jest najważniejsze.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Gieferg - 06-04-2020

Cytat:Sam nie ma postaci czarnoskórych,

Jak nie ma? A czarnoskóra tancerka z "Czasu pogardy" to co?


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Szczepan600 - 06-04-2020

A tak, jest coś na piątym planie (Chodzi ci dokładnie o Leile?) i chyba te Zerrikańskie towarzyszki Borcha (chyba, nie pamiętam super dokładnie). Swoja droga w kontekstach lekko niewolniczych zawsze... No cóż... Może faktycznie dobrze, że Netflix to posprzątał. Sapkowski nie zawsze też opisuje kolor skóry i nadal... no żył w takiej, a nie innej kulturze. Ok, było minęło. Oryginału w końcu nikt nie przerabia, i trudno nie rozumieć dlaczego postacie czarnoskóre to dla niego zmarginalizowane tło. Nadal jednak nie wyklucza to jednak przetworzenia wizji Sapka przez rynek międzynarodowy.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Gieferg - 06-04-2020

Wiedźmin ma swój temat jakby co:
http://forum.filmozercy.com/watek-the-witcher-wiedzmin?pid=66888#pid66888