Filmozercy.com | Forum
Monolith - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dystrybutorzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-dystrybutorzy)
+--- Wątek: Monolith (/watek-monolith)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Monolith - Gieferg - 13-09-2014

[Obrazek: monolith.JPG]

Polski dystrybutor, nie będący przedstawicielem żadnej zachodniej wytwórni, który zazwyczaj sam przygotowuje swoje wydania i... stał się już jakiś czas temu synonimem tandety na rynku DVD/BD. Raz że ich wydania w większość przypadków pozbawione są dodatków z zachodnich odpowiedników (choć nie zawsze), dwa - bardzo często serwują master telewizyjny w 1.78:1 zamiast prawidłowego kadrowania, a nawet jak im się uda dać prawidłowego 2.35:1, to zawsze może się zdarzyc, że skopane będzie coś innego (np black crush w przypadku Dredda 3D).

Ogólnie rzecz biorąc, trafić na wydanie od nich, do którego nie możnaby się było o coś przyczepić, to niemal święto.

Sam mam na półce tylko trzy BD wydane przez Monolith - dwie części Kill Billa i Expendables 2, w przypadku tych filmów poza brakiem dodatków i minimalnym bandingiem w KB vol.2, wszystko zdaje się być ok.

Jednym z nielicznych plusów wydań Monolithu jest od jakiegoś czasu Jarek Łukomski, który czyta większość ich filmów, szkoda tylko, że głos tego lektora nie jest już taki jak dawniej.


RE: Monolith - misfit - 20-09-2014

Ostatnio się poprawili... Z tegorocznych wydań Monolithu na BD chyba tylko Escape Plan nie jest w OAR. Zdarzają się też dodatki co wcześniej było nie do pomyślenia Wink
Z drugiej strony mam wrażenie, że mniej pozycji wydają na BD niż wcześniej.


RE: Monolith - Jaszczomp89 - 21-09-2014

Ja ostatnio naciałęm się na Johna Rambo, wydawało mi się, że kiedyś czytałem, że ma skopany AR, ale nie byłem pewny i kupiłem - w końcu na okładce było info o 2:35 no i kosztował mało, ale oczywiście obraz rozciągnięty na cały ekran.


RE: Monolith - ashka - 26-09-2014

Czy poprawa wydań Monolithu oznacza, że wreszcie można wyłączyć napisy?
Mam dwa filmy wydane przez Monolith ("Red" i "Niezniszczalnych") i albo muszę je oglądać z zagłuszaczem (aka lektorem), albo z napisami. To dosyć irytujące.
Coś się zmieniło w tej kwestii?


RE: Monolith - Gieferg - 26-09-2014

Watpię.

W trzech wydaniach Monolithu jakie mam na półce, jest tak samo.
Z tym, że mi to nie przeszkadza.


RE: Monolith - blu-ray fan - 26-10-2014

ja mam bajkę ... Artur i Minimki - dwa światy... brak dodatków,audi - tylko polski dubbing,cud że w ogóle jest menu główne


RE: Monolith - misfit - 30-10-2014

Jeśli się dobrze orientuję to ostatnie filmy na BD od Monolith to Need for Speed i Lone Survivor wydane na początku sierpnia.
Od tego czasu, czyli już od blisko trzech miesięcy, cisza, również jeśli chodzi o zapowiedzi na ich stronie.

Wycofują się z Blu-ray'a czy jak ? Ktoś coś wie ?


RE: Monolith - Kapitan_kusiak - 30-10-2014

(30-10-2014, 11:05)misfit napisał(a):  Wycofują się z Blu-ray'a czy jak ? Ktoś coś wie ?

Oby Tongue


RE: Monolith - Gieferg - 30-10-2014

A myślałem, że może kupię od nich sequel Dumb & Dumber (o ile w ogóle będzie oglądalny).


RE: Monolith - pred895 - 30-10-2014

Czyżby źródło TV telecine master im się skończyło ?? Wink