Logo
  • FORUM
  • FILMOSKOP
  • ZGŁOŚ OKAZJĘ
  • POMOC »
    • KOSZTY WYSYŁKI
    • BLU-RAY Z POLSKĄ WERSJĄ
    • PORÓWNYWARKA
    • OFERTY DNIA
  • FILMOŻERCY »
    • O STRONIE
    • WSPÓŁPRACA
    • KONTAKT

  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • FAQ
Posiadasz już konto?  Zaloguj się  lub    Stwórz konto
Logowanie na Filmozercy.com | Forum
Filmozercy.com | Forum › Blu-ray i DVD › Nasze kolekcje
« Wstecz 1 2 3 4 5 ... 8 Dalej »

Pred

Strony (97): « Wstecz 1 ... 93 94 95 96 97
 
Opcje tematu
Pred
Online sebas
Posting Freak
Liczba postów: 1,571
Reputacja: 138
 
#961
11-10-2025, 08:40
@pred895 Fajnie, że znowu aktualizujesz wątek kolekcji.  Smile
Nie rozważałeś Super8 w UHD? Daje radę.

Grafika na Road House od Arrow, jak dla mnie trochę rozczarowująca, ale za to w środku plakacik jak trzeba, no i książeczka. Ja wziąłem zaraz po premierze (to jeden z moich ukochanych filmów z epoki VHS Heart ) wydanie z USA, ale niestety zwykłe więc golas zupełny. Plusik za utwór Jeff Healey'a w tle do unboxingu. Właśnie nabrałem ochoty na kolejny seans powtórkowy. Smile Dzięki!

(10-10-2025, 10:35)kłapouchy napisał(a):  Steelbook Point Break bardzo ładnie się prezentuje. Sam film jakoś mnie nie porwał.
Filmy z lat 90-tych należało obejrzeć za dzieciaka, w latach 90-tych. Smile  Wink  Wink  A na poważnie, ten film ma specyficzny klimat który się w młodości łapało albo i nie. Jak ktoś załapał, to miał po seansie ochotę nauczyć się surfować Smile


niespotykanie spokojny człowiek
Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Online Filmozercy.com
To jest reklama
Liczba postów: Spora
Reputacja: Najwyższa
Ta reklama nie jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.


Reklama
Offline pred895
Posting Freak
Liczba postów: 3,833
Reputacja: 145
     
#962
17-10-2025, 10:08
Plakat legenda wrócił do łask Cool
[Obrazek: ME16XYJI_t.JPG] [Obrazek: ME16XYJJ_t.JPG] [Obrazek: ME16XYJK_t.JPG] [Obrazek: ME16XYJL_t.JPG] [Obrazek: ME16XYJM_t.JPG]


Unboxing >> YouTube
Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline Dusia
Stały bywalec
Liczba postów: 250
Reputacja: 14
 
#963
17-10-2025, 10:33
Nie wiem, co bardziej przyciąga uwagę… Batman czy perfekcyjnie opisane pudełka obok Wink Świetny klimat, widać, że tu wszystko ma swoje miejsce.



Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline fire_caves
Settling in
Liczba postów: 1,652
Reputacja: 119
 
#964
18-10-2025, 10:07
Pudełko "do ogarnięcia" najlepsze. Sam mam trzy takie Wink


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline pred895
Posting Freak
Liczba postów: 3,833
Reputacja: 145
     
#965
01-01-2026, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2026, 22:39 przez pred895.)
Zeszłoroczne końcowe zestawienie >>
Trochę Polskości na BD:
[Obrazek: ME19A5L1_t.JPG] [Obrazek: ME19A5L2_t.JPG] [Obrazek: ME19A5L3_t.JPG] [Obrazek: ME19A5L4_t.JPG]
Barwy ochronne - kupione w ciemno, ale to strzał w dziesiątkę, bo film okazał się ponadczasowym majstersztykiem. Wydanie wybrane z kolekcji Scorsesse z lepszym obrazem i nie przekłamanym klatkarzem.
Pokłosie to również strzał w ciemno. Coś jest nie tak z dźwiękiem w tym wydaniu, bo dialogi zdają się strasznie przytłumione i ciche. Aby zrozumieć co jest grane na ekranie musiałem znacznie podkręcić głośność.
Róża czeka jeszcze na seans, ale z tego co pamiętam to była mocna dobra rzecz.

UHD >> wszystko wyhaczone w promocjach na amazonach.
Turtlesy od Arrow
[Obrazek: ME19A5PC_t.JPG]



Jacob's Ladder
[Obrazek: ME19A5PE_t.JPG]



Mam ogromny sentyment do tej pozycji i nie wyobrażam sobie corocznego seansu w Halloween. To piękny, przerażający i na wielu płaszczyznach niezwykle mocny thriller psychologiczny. Wielka szkoda, że nie doczekaliśmy się wersji reżyserskiej, która w jeszcze większym stopniu roztrzaskałaby mnie po seansie tego kocura. Tak czy inaczej, cieszę się, że doczekaliśmy się perfekcyjnej wersji w 4K.
Amadeusz
[Obrazek: ME19A5PM_t.JPG]



To moje pierwsze spotkanie z tym filmem. Pamiętam, że przewijał się w alejce Beverly Hills Video w sekcji filmów do wypożyczenia z oryginalnym audio i napisami. Ta okładka zawsze mnie intrygowała, ale jakoś nigdy nie mogłem się zebrać, żeby po niego sięgnąć. Kontrowersyjne jest to, że wersja kinowa tego filmu uchodzi za najbardziej pożądaną. Seans zaliczam do udanych. To ciekawa perspektywa podejścia do muzyki, a przede wszystkim do jej tworzenia. Majstersztyk.
Lot nad kukułczym gniazdem
[Obrazek: ME19A5PJ_t.JPG]



Pamiętam, jak moja mama przyniosła ten film ze swojej szkoły na kasecie wideo, twierdząc, że to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy film, jaki powstał. Nie pamiętam, ile wtedy miałem lat, pewnie około dziewięciu, ale do dziś wspomnienia wyrywanego kranu i poduszki na głowie Jacka Nicholsona poruszają mnie, gdy wracam myślami do tamtego pierwszego seansu.
Barry Lyndon
[Obrazek: ME19A5PG_t.JPG]



W końcu nadrobiony Kiubrick. Główny atut to smaczki techniczne, krajobrazy, kostiumy a przede wszystkim świetny motyw przewodni człowieka, który przez całe życie stara się żyć zgodnie ze swoim wewnętrznym honorem, co w finale nie do końca zawsze wychodzi na dobre.
Orca
[Obrazek: ME19A5PS_t.JPG]



To dość surowy rip-off Szczęk. Film zawiera kilka naprawdę głupich motywów oraz komiczne sceny, jak ta, w której niedojda próbujący odpalić motorówkę wpada do wody. Jest też postać Indianina, który przez cały film kładzie nacisk na konieczność konfrontacji z orką, aby później okazać się tchórzem. Mimo wszystko jest w tym filmie coś surowego i nieco innego niż w Szczękach. Finałowa konfrontacja częściowo ratuje całość, a muzyka Ennia Morricone wyraźnie podnosi jakość filmu. Na ogromny minus, też oczywista oczywistość, że gro sekwencji z orką było kręcone w basenie a wydanie 4k wyjaśnia to za każdym razem w bezlitosny sposób.
Cobra
[Obrazek: ME19A5PY_t.JPG]



Outland
[Obrazek: ME19A5Q0_t.JPG]



The Great Escape + Hook
[Obrazek: ME19A5PZ_t.JPG][Obrazek: ME19A5PV_t.JPG]

Figurka Batmana 1989 funko pop. Dorwałem ją w miejscowym lidlu za 28 zł. Nie przepadam bardzo za tymi figurkami, ale do postaci filmowych mam słabość, no i cena taka, że żal było nie brać. Będzie do kompletu z figurką fanko pop gacka Pattinsona.
[Obrazek: ME19A66M_t.JPG] [Obrazek: ME19A66O_t.JPG] [Obrazek: ME19A66P_t.JPG] [Obrazek: ME19A66Q_t.JPG] [Obrazek: ME19A66R_t.JPG] [Obrazek: ME19A66T_t.JPG] [Obrazek: ME19A66U_t.JPG] [Obrazek: ME19A66V_t.JPG] [Obrazek: ME19A66W_t.JPG]

Na sam koniec poszedłem w totalny retro-sentyment i dodałem do kolekcji konsol PlayStation PSX Mini oraz PlayStation 2 Slim (obie oczywiście zhakowane). Konsolki zgarnąłem za grosze przez OLX.
PSX bez problemu odpala wszystkie obrazy gier z USB, a dzięki adapterowi 8BitDo sparowałem z nim bezprzewodowo pada od PS4.
PS2 posiada kartę pamięci z FreeMcBoot oraz adapter PS2 to HDMI. Można na niej uruchamiać obrazy gier z USB i cieszyć się ogromną biblioteką tytułów na tę praktycznie niezniszczalną konsolę. Podobnie jak w PSX-ie, również tutaj da się sparować pada z PS4 przy użyciu odpowiedniego adaptera 8BitDo.

[Obrazek: ME19A6CH_t.JPG] [Obrazek: ME19A6CM_t.JPG] [Obrazek: ME19A6CQ_t.JPG] [Obrazek: ME19A6CT_t.JPG] [Obrazek: ME19A6CW_t.JPG] [Obrazek: ME19A6D6_t.JPG] [Obrazek: ME19A6D9_t.JPG] [Obrazek: ME19A6DD_t.JPG] [Obrazek: ME19A6DF_t.JPG] [Obrazek: ME19A6DG_t.JPG]




Unboxing >> YouTube
Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline Dusia
Stały bywalec
Liczba postów: 250
Reputacja: 14
 
#966
01-01-2026, 23:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2026, 23:10 przez Dusia.)
Pred, u Ciebie zawsze solidne i różnorodne zestawienie, fajnie się to czyta i ogląda.
No i Batman z Lidla za 28 zł… takich okazji się nie zostawia Smile
Świetny up.



Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Strony (97): « Wstecz 1 ... 93 94 95 96 97
 




Użytkownicy przeglądający ten wątek:   1 gości

  •  Wróć do góry
  •  Kontakt
  •   Tanie filmy, okazje, przeceny, społeczność filmowa - Filmozercy.com | Forum
  •  Wersja bez grafiki
© Rush Crafted with ❤ by iAndrew
Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Tryb normalny
Tryb drzewa
Pokaż wersję do druku
Subskrybuj ten wątek
Dodaj ankietę do wątku
Wyślij ten wątek znajomemu