Logo
  • FORUM
  • FILMOSKOP
  • ZGŁOŚ OKAZJĘ
  • POMOC »
    • KOSZTY WYSYŁKI
    • BLU-RAY Z POLSKĄ WERSJĄ
    • PORÓWNYWARKA
    • OFERTY DNIA
  • FILMOŻERCY »
    • O STRONIE
    • WSPÓŁPRACA
    • KONTAKT

  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • FAQ
Posiadasz już konto?  Zaloguj się  lub    Stwórz konto
Logowanie na Filmozercy.com | Forum
Filmozercy.com | Forum › Pozostałe › O stronie i forum › FilmoSkop
Jakie powinno być zdjęcie główne wydania?

Ankieta: Jakie preferujesz fotki główne dla wydania?
Wszystkie na wprost
Wszystkie ukośne z widocznym grzbietem
Steelbooki, wydania grubsze oraz niestandardowe ukośnie, pozostałe na wprost
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Strony (2): 1 2 Dalej »
Opcje tematu
Jakie powinno być zdjęcie główne wydania?
Offline Kirek
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 2,564
Reputacja: 239
     
#1
30-04-2026, 08:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2026, 08:31 przez Kirek.)
W temacie, w którym prowadzona była dyskusja niestety nie mogę już utworzyć ankiety dlatego powstał ten.

Po ostatnich rozmowach i komentarzach w filmoskopie zmieniam swoje nastawienie i jestem za tym aby zawsze wybierać zdjęcie na wprost.
Plusy:
- prezentacja grafiki
- brak rozkmin czy dane wydanie jest już wystarczająco grube aby dawać fotkę z grzbietem Smile
- wygląd miniaturki


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Online Filmozercy.com
To jest reklama
Liczba postów: Spora
Reputacja: Najwyższa
Ta reklama nie jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.


Reklama
Offline Gieborywar
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 45
Reputacja: 4
   
#2
30-04-2026, 09:39
Mnie osobiście zdjęcia na wprost najbardziej pasują jako zdjęcie główne.
W galerii zawsze można umieścić dodatkowe fotki aby pokazywać szczegóły wydania.
Zdarza się jednak często tak, że nie ma dostępnych fotek z widokiem na wprost, wiec wstawia się to co jest.
Taki galapagos czy magicbox daje grafiki z reguły z ukosa, więc, po jakimś czasie, sięga się po opracowania ze sklepów internetowych lub allegro.


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline Kirek
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 2,564
Reputacja: 239
     
#3
30-04-2026, 09:51
Jak nie ma wyboru to wiadomo, że wtedy wstawiamy co jest (żeby nikt nie wpadł na pomysł, że wtedy nic nie wstawiamy Smile) a następnie ewentualnie korygujemy, jeżeli pojawią się lepsze.

Co do fotek na wprost dla polskich wydań, to polecam sklep internetowy świat książki. Wprawdzie fotki są w formacie .webp i trzeba trochę więcej pracy wykonać ale przeważnie będzie to lepsza fotka kolorystycznie niż te od dvdmax na allegro.


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline paniron
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 1,118
Reputacja: 97
 
#4
30-04-2026, 10:34
To przy okazji przydaloby sie doprecyzowac co uwazamy za okladke glowna.

Przyklad wydania od Eureki - The Invincible Eight

slip po lewej, czy bez po prawej?

[Obrazek: thumb-e-36771315-1777492750-3.jpeg]  [Obrazek: thumb-e-36771315-1777492742-2.jpeg]

I jeszcze Radiance Sanatorium

[Obrazek: thumb-e-36771223-1777540730-81bBWYfO-NL._AC_SL1500_.jpg] [Obrazek: thumb-e-36771223-1775893400-1.jpg]

W paszczy szaleństwa Arrow trzy do wyboru...

[Obrazek: thumb-e-36770323-1777541031-49b4e11f-b94...5844c2.jpg] [Obrazek: thumb-e-36770323-1762022999-71pnbFm7WNL._AC_SL1500_.jpg]

Ja trzymam sie wersji, ze to co widze przed rozfoliowaniem to jest okladka glowna.


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline Kirek
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 2,564
Reputacja: 239
     
#5
30-04-2026, 10:49
Jak dla mnie w każdym z tych przypadków, pierwsza z lewej czyli dokładnie to co widzę kupując wydanie.
Jeżeli zaczniemy pomijać slipcover/slipcase (które dla niektórych użytkowników a może nawet dla większości są ważne) to stracimy widok prezentujący np. serie wydawnicze tj. "Premium Collection", "White Collection", "Black Collection", filmy z uniwersum gwiezdnych wojen też potrafiły wychodzić z różnymi slipcoverami typu "Ciemna strona mocy", "Jasna strona mocy" czy też późniejsze wznowienia w jeszcze innych slipcoverach a stosując zasadę ich pomijania, wszystkie te wydania w wyszukiwarce będą wyglądać tak samo.


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline Mefisto
Pete Jones
Liczba postów: 5,624
Reputacja: 164
     
#6
30-04-2026, 12:39
(30-04-2026, 08:31)Kirek napisał(a):  jestem za tym aby zawsze wybierać zdjęcie na wprost.

Czyli filmoskop przestanie spełniać część swojego zadania i stanie się galerią takich samych fotek, które robią za ładną tapetę i nic więcej. Bo po spojrzeniu na fotkę główną nie będziesz wiedział absolutnie nic, co w widoku całej kolekcji jedynie spotęguje to wrażenie, bo wszystkie obrazki będą takie same, więc trudniej będzie cokolwiek wyłuskać wzrokiem.


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Online HAL 9000
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 1,809
Reputacja: 117
   
#7
30-04-2026, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2026, 14:36 przez HAL 9000.)
Jest ankieta, super, dzięki Kirek.

Ja oczywiście głosuję za opcją "na wprost" i powtórzę argumentację wizualną:

Standard:
[Obrazek: 3kSa7cX.png]
[Obrazek: r5gbshT.png]

Brak standardu:
[Obrazek: QBB4GNY.png]
[Obrazek: ZMPDnvq.png]

Co jest ważne, to fakt, że żadna informacja nie zginie, bo FilmoSkop jest tak świetnie zaprojektowany, iż możemy dodawać do wydań mnóstwo pożytecznych danych w formie tekstowej lub graficznej - zachęcam do zapoznania się, nie tylko powierzchownego i dziękuję twórcom ze kawał świetnej roboty. Nie wiem czy Mateusz sam to robił, czy konsultował się z użytkownikami, bo dołączyłem dużo później, ale dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt.

Brawo.


♥ J. S. BACH: 1410 CD ♥
Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline paniron
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 1,118
Reputacja: 97
 
#8
30-04-2026, 15:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2026, 15:03 przez paniron.)
No tak, tylko ze te niby 8 okladek ''bez standaru'' nie sa wynikiem braku standaru, ale raczej faktu ze nikt nie dodal poprawnej okladki.

NP. Deep Cover
Ja to zrobilem przed chwila, teraz wydanie wyglada tak:

[Obrazek: thumb-lg-15726936-podwojny-kamuflaz.jpg]

tylko te 3 steele powinny byc z grzbietem.

To, ze ustalimy teraz, ze wszystkie okladki beda ''na wprost'' nie spowoduje ze caly filmoskop sie zmieni, dalej beda tysiace wydan z grzbietem.


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Online HAL 9000
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 1,809
Reputacja: 117
   
#9
30-04-2026, 15:37
Oczywiście i po to jest ankieta, żeby te sprawy unormować.

Te fotki które wrzuciłem, nie są spreparowane, tylko tak mi się wydania ułożyły w kolekcji i pokazują, że zdjęcia z widocznym grzbietem nie mają żadnych norm, to czysty chaos.

Gdyby była jakaś norma, wyglądałoby to zdecydowanie lepiej jak tu:
[Obrazek: MjtgqFO.png]

Wówczas moglibyśmy dyskutować, która opcja jest lepsza, a teraz, to w zasadzie jest wybór między porządkiem (najwyższym  Tongue ) a chaosem Smile


♥ J. S. BACH: 1410 CD ♥
Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Offline paniron
FilmoSkop Mod
Liczba postów: 1,118
Reputacja: 97
 
#10
30-04-2026, 15:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2026, 15:59 przez paniron.)
Ja dochodze do innych wnioskow. Rozumiem Twoje podejscie, ale problemy o ktorych piszesz wynikaja nie z braku standaru w moiej opini, ale z tego ze nie edytujemy wydan po zakupie (pisze w tym miejscu tez o sobie zeby mi nikt nie zarzucil ze sie czepiam).

Jeszcze raz pozwole sobie przytoczyc 8 wydan z Twojego poprzedniego postu.
Standard jest taki, ze 3 steelbooki z tych 8 powinny byc z grzbietem, reszta powinna byc na wprost.


A jezeli chodzi o roznice w samych zdjeciach steelbookow jak ponizej
[Obrazek: thumb-300x300-77789-f93dabe0-71fc-49e9-8...e7626c.jpg][Obrazek: thumb-300x300-95645-TOP-GUN-BD-STEELBOOK.jpg]

To dla mnie to jest prawie ten sam problem jak ponizej, gdzie mamy fotki na wprost
[Obrazek: thumb-lg-4725949-czyniacy-cuda.jpg][Obrazek: thumb-lg-9418961-pocketful-of-miracles.jpg]

Jedna fotka z logo blu-ray, druga bez, zaokraglone rogi itp...


Odpowiedz
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Wyślij ten wątek znajomemu
Strony (2): 1 2 Dalej »




Użytkownicy przeglądający ten wątek:   1 gości

  •  Wróć do góry
  •  Kontakt
  •   Tanie filmy, okazje, przeceny, społeczność filmowa - Filmozercy.com | Forum
  •  Wersja bez grafiki
© Rush Crafted with ❤ by iAndrew
Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Tryb normalny
Tryb drzewa
Pokaż wersję do druku
Subskrybuj ten wątek
Dodaj ankietę do wątku
Wyślij ten wątek znajomemu