Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nakf - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
(04-04-2015, 09:50)Nakf napisał(a): [ -> ]Rififi i Diaboliques - podmiana na nowe wydania bez tekturki

????
Dzięki Szczepan Smile Batman wygląda bardzo dobrze, obraz jest nieco ostrzejszy niż w TAS, chociaż wciąż pojawiają się sporadyczne problemy z krawędziami linii ("schodkowe" piksele zamiast płynnej linii). Ale ogólnie jest bardzo dobrze, zaryzykuję nawet, że ogląda się go lepiej niż blu-ray BB:Return of the Joker, który został zrobiony w całości na komputerze, nie ma ziarna i jest bardziej kanciasty.

(04-04-2015, 13:48)Mefisto napisał(a): [ -> ]????
No cóż poradzę, że im więcej mam Arrowów tym bardziej te dwa w tekturkach mi przeszkadzają Smile Na razie je zatrzymam, ale w przyszłości pewnie pójdą pod młotek.
(04-04-2015, 09:50)Nakf napisał(a): [ -> ]ashka: jeżeli nadal jesteś zainteresowana to dwupak Great White Silence/Epic of Everest jest właśnie do zdobycia na zavvi za 14 funtów Smile

Dzięki za info, muszę się mocno zastanowić, bo dwupak mocno kusi, ale ostatnio sporo $$$ poszło na .... komiksy.

(04-04-2015, 09:50)Nakf napisał(a): [ -> ]DVD z ebaya: wszystko od estocks (aka zoverstocks). Mają na stanie sporo rarytasów w większości po kilkanaście zł, m.in. z Hongkongu, ale ich wyszukiwanie to mrówcza robota.
Dobrze, że wspomniałeś estocks - mam ileś płyt z muzyka i DVD od nich, za 1-2Ł to aż żal nie brać. To też tani sposób, żeby uzupełnić dawno zapomniane seriale.
Wszystkie filmy wuxia to od estocks?

(Update świetny, oczywiście. Zróżnicowany i opisany. Zarówno do twojego tematu jak i kolekcji Szczepana mam włączoną subskrypcję - zawsze coś ciekawego można zobaczyć Big Grin)
(10-04-2015, 10:05)ashka napisał(a): [ -> ]Wszystkie filmy wuxia to od estocks?
Wszystkie DVD poza Batmanami są od estocks, w zasadzie większość DVD, które kupiłem na ebayu w ciągu ostatnich ~2 lat mam właśnie od nich. Na forum ebaya ludzie się na nich burzą, bo ostro przycisnęli konkurencję tymi cenami i chyba mają jakiś skrypt, który automatycznie obniża ich cenę poniżej najtańszej ceny na ebayu. Też czasem sprzedaję filmy na ebayu i gdy widzę, że tytuł jest na stanie u estocks to odpuszczam Tongue
Chyba nie ma sprzedawcy u którego bym kupił więcej niż u nich (choć zdarzyły się ze dwa razy zajechane płyty z muzyką, które opisywali jako stan bardzo dobry, za jedną oddali kasę i powiedzieli żebym sobie zatrzymał, drugiej nie zgłaszałem bo działała normalnie).
Kolejny zakup od estocks: Star Warsy w dwupłytowych wydaniach DVD z 2006 r. - oryginalna trylogia w obu wersjach kinowych. Kupione raczej dla postawienia na półce niż oglądania, bo jakość obrazu nie powala, ale od tego są wersje Despecialized na dysku Smile
[Obrazek: S4VudqNl.jpg]

The Killers + The Naked City - dwa noiry ze sklepu Arrowa. Kolekcja rośnie w siłę, chociaż do ilości Eurek wciąż daleko Big Grin
[Obrazek: bD006Vql.jpg]

Apocalypse Now (3xBD) - pierwszy impulsywny zakup w tym roku, na szczęście powrót do filmu po latach okazał się udany.
[Obrazek: Y7UhvQul.jpg]
Zakupy z ostatnich 5-6 miesięcy, trochę tego doszło:

DVD: Lubitsch in Berlin 6xDVD, Chaplin at Keystone 4xDVD oraz A Throw of Dice
A Throw of Dice wciąż jest dostępny na zavvi za 2.5 funta, to jeden z zaledwie kilku niemych filmów hinduskich, które przetrwały do dzisiaj w całości i dobrym stanie, więc jeżeli kogoś jarają takie klimaty to zdecydowanie warto się zainteresować.
[Obrazek: d5Cn542l.jpg]

Charlie Chaplin: The Mutual Comedies 2xBD. Zarówno wydanie DVD jak i BD Chaplina to zestaw krótkometrażówek z 1914 (DVD) i 1916 roku (BD). Wszystkie należą do domeny publicznej, ale różnica jakościowa między tym co można znaleźć na youtubie, a odrestaurowanymi wersjami na płytach jest gigantyczna. BD dodatkowo zawiera aż 3 różne ścieżki dźwiękowe do każdego z filmów + komentarz audio.
[Obrazek: tQO1m61l.jpg]

Eureka: Das Cabinet des dr. Caligari, Faust, Frau im Mond, Wings oraz Ace in the Hole.
[Obrazek: UeNAwayl.jpg]

Network: kolejne zakupy w ich sklepie przy okazji wyprzedaży, dwa wczesne Hitchcocki i zgrabnie nakręcony sensacyjniak o uciekającym naziolu Big Grin
[Obrazek: FJ4hDNxl.jpg]

Arrow: trochę wszystkiego, Corman, Jack Hill, Kubrick, De Sica, Mann i Frankenheimer. Większość z promocji w sklepie Arrowa, część z zavvi.
[Obrazek: O8Js3STl.jpg]
[Obrazek: b6kDRGtl.jpg]
[Obrazek: O0lZZoAl.jpg]

Laputa: Castle in the Sky. oraz Dr. Strangelove i Nosferatu w steelbooku.
[Obrazek: idTnjTOl.jpg]

Artificial Eye: Uczta Babette, Wielkie piękno i 3x Hal Hartley, wszystko z zavvi, głównie z promocji 2 za 12.
[Obrazek: eSnKz20l.jpg]

Twilight Time: Journey to the Center of the Earth - znaleziony na ebayu za 21zł z wysyłką. Jest to starsze wydanie tego filmu, TT wydał później lepszą, zremasterowaną wersję, ale biorąc pod uwagę ich zaporowe ceny raczej zostanę przy tym wydaniu Wink
[Obrazek: vmu2fZjl.jpg]

Kilka filmów z amazona i ebaya: długo odwlekany zakup Predatora i Commando, The Road Warrior do powtórki po latach, trochę westernów oraz The Ten Commandments DeMille'a i To Catch a Thief Hitchcocka.
[Obrazek: eOo4kQJl.jpg]
[Obrazek: cHk8lN3l.jpg]

Eraserhead, Lost Highway, One Flew Over Cuckoo's Nest, What Ever Happened Baby Jane oraz Hammerowska Dracula - wszystko oprócz Lotu z promocji na zavvi. Lot z ebaya za 17zł z wysyłką, oczywiście od estocks Smile
[Obrazek: xmiK037l.jpg]

Umbrella: 3x Romero + 3x Cronenberg. Pierwsze filmy kupione w Australii, a konkretnie na stronie umbrellaent.com.au. Wybór filmów na blu jest niewielki, głównie to co w UK wydaje Arrow i Second Sight, ale przy obecnym kursie dolara australijskiego ceny są bardzo zachęcające, przy zamówieniu 2 tytułów wychodzi ok. 30 zł za film. Po rejestracji dają 20% zniżkę na pierwszy zakup, często mają też inne promocje i wyprzedaże. Jedyną większą wadą jest brak jakichkolwiek napisów w większości wydań.
[Obrazek: NITvNaXl.jpg]
[Obrazek: MLC8YYZl.jpg]
Mam pytania odnośnie tego sklepu australijskiego umbrellaent.com.au. Akurat mają w ofercie 2 interesujące mnie filmy na Blu (Razorback i Body Double) w przystępnej cenie (10 AUD). Czyli po rejestracji cena wyniosłaby 16 + przesyłka, tak? Jaki jest koszt przesyłki 2 filmów, czy dobrze zabezpieczają przesyłki i jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na paczkę?
Tak, z obniżką cena powinna wynosić 16 AUD za filmy + prawdopodobnie 8 AUD za przesyłkę. Koszt przesyłki zależy od wagi (jest podana na stronie każdego wydania), gdzieś do 250g jest to 8 AUD, powyżej tego rośnie dosyć znacznie, chyba do 24 AUD, więc trzeba zamawiać po 1-2 filmy. Przesyłki dochodzą tak jak z UK, po 7-10 dniach, w kopertach bąbelkowych.
Ok, dzięki za info. Jest jednak pewien problem: nie mogę dokończyć zamówienia. Jestem przy 3 części: "Select shipping method" a tam nic nie ma. Kiedy daję następną, potwierdzam zamówienie, to mi pisze, żebym wybrał "shipping method" i procedura powtarza się od nowa. Co jest grane?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7