Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Czarnobyl /Chernobyl
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Też dostałem dzisiaj Smile W końcu jakieś pozytywne zaskoczenie. Wszystko okej, płyty nie zapalcowane ani nieporysowane Smile
U mnie serial też już od kilku dni, ale zwykle wydanie, bo nie zbieram złomu. Tongue Teraz trzeba będzie sobie wygospodarować czas żeby obejrzeć go najlepiej za jednym zamachem.
(04-12-2020, 11:26)Cisek napisał(a): [ -> ]Sprawdź sobie dla bezpieczeństwa stan płyt - u mnie były popalcowane i ze sporymi rysami Undecided.
Przecież steelbook jest zapakowany w oryginalną folię.



Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
No i co z tego ? Jest multum przypadków gdzie zafoliowany steel zwłaszcza z Amazonu posiadał takie mankamenty. Ja dostałem zafoliowanego Jokera a podczas rozpakowywania steel rozleciał się na pół, tak więc folia to żadna gwarancja bezpiecznego zakupu.
Toś mnie zaskoczył bo takiego przypadku jeszcze nie miałem. A to sprawdzę.
Są gdzieś jakieś screeny porównawcze UHD z BD ?
Jeśli chodzi o ilość detali to różnica praktycznie żadna. Kwestia HDR i DV ale teraz już cieszę się że mam steela BD z PL.
HDR daje radę + lepsza komprecha co się głównie objawia w lepszym wyglądzie ziarna w ruchu.

Po lewej BD, po prawej UHD - screeny w celu ukazania różnic w detalach w jasnych partiach obrazu. Na resztę nie zwracajcie uwagi - w realu detali w ciemnych partiach na UHD jest tyle samo lub więcej co na BD.

[Obrazek: 40f28b1364980959.jpg] [Obrazek: d40e121364981019.jpg]

[Obrazek: 11658a1364980971.jpg] [Obrazek: c6db831364981033.jpg]

[Obrazek: d37acb1364980994.jpg] [Obrazek: 2d0f181364981047.jpg]
Ten serial ma bardzo specyficzną kolorystykę, paleta kolorów jest jakby przygaszona. Spodziewałem się, że nie będzie dużej różnicy względem UHD. Lepsza kompresja jest dość oczywista, bo to do czego można się przyczepić w wydaniu BD to moim zdaniem fakt, że wrzucili wszystko na dwie płytki. Ale tak jak kolega pred895 cieszę się ze steela zakupionego w empiku. A serial znakomity.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11