Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Resident Evil - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Powód dla którego to obejrzałem jest prosty. Seria gier z psx , przeniesiona swego czasu i odświeżona na Gamecube. Wydania z tej konsoli (GC), dostaliśmy na większość nowych systemów. Gra miała swoje wydania i różne wersje na przeróżne platformy ówcześnie, nawet handheldy (min.Gba.Gbc,Ds,3ds).
Poziom jej popularności tak urósł , że ktoś wpadł na pomysł by w 2002 rozpocząć serial kinowy.

Dzięki dobroci Vision otrzymalismy

RESIDENT EVIL

[Obrazek: f6GJBXw.jpg]

sklepy

Wersja blu ray była również od rip Vision cena premierowa 19,99, jak i dlaczego nikt tego nie wznowił pojęcia nie mam.



[Obrazek: xmGZNkA.jpg]

Dodatki były - zwiastun, wywiad z Milą, o filmie

Zagraniczny steel od dawna niedostępny

[Obrazek: XuCtHJg.jpg]


RESIDENT EVIL 2

Wydanie dvd

[Obrazek: 1q863WA.jpg]

Sklepy

Wydanie blu podobnie jak i jedynka z Vision

[Obrazek: qlrLVD6.jpg]

Dodatki to
Sceny usunięte, jak powstawał film, zwiastun, czym jest parasol korporacja, pomyłki na planie, dziewczyny w kinie akcji. Oba filmy posiadają ukochany przez posiadaczy dobrego kina domowego dts hd ma angielski

Steelbook z Zavvi

[Obrazek: 5IPzn0f.jpg]

Link


RESIDENT EVIL 3

Tu już lepiej wydał to Imperial wiecznie żywy i wznawiający wydania.
Dvd
[Obrazek: fNBdyZi.jpg]

Sklepy

Blu ray
Mamy do czynienia z wydanie europejskim (czyt. okładka po angielsku)
[Obrazek: Ma5FFPq.jpg]

Sklepy

Dodatki
- min sceny usunięte, komentarze,o korporacji Parasol, o Raccon city

Steelbook z futureshop

[Obrazek: axOU77J.jpg]


RESIDENT EVIL 4

Wydanie dvd
[Obrazek: azxd82k.jpg]

Sklepy

Wydanie blu ray, skoro już męczę ten temat to chciałbym dodać, ,że miłośnicy 3D oraz dobrego dźwięku będą usatysfakcjonowani. Jak na tego typu kino zrealizowany naprawdę dobrze.
[Obrazek: z4PUVmc.jpg]

Sklepy

Specyfikacja filmu

Steelbook z Zavvi wyprzedany
[Obrazek: 3Dyn1cO.jpg]

osobiście wolę francuski
[Obrazek: FAHROnh.jpg]

RESIDENT EVIL 5

Dvd
[Obrazek: J5bDXcZ.jpg]

Sklepy

Blu ray mamy w 3D dodatkowo. Jak powyżej polecam.

Sklepy

Specyfikacja

Steelbook tylko za granicą z PL

[Obrazek: UGvgu92.jpg]
Link

Brytyjczycy chyba nie mieli 3D, więc nadrobili nowym steelem
[Obrazek: 8UAjrc0.jpg]

link


Na koniec zostawiłem "bajki", ponieważ wchodzą ściśle do universum to należy również je wymienić.

RESIDENT EVIL DEGENERATION

Dvd
[Obrazek: YpSsadX.jpg]

Sklepy

Wydanie blu ray posida okładkę europejską, bynajmniej premierowe

[Obrazek: jwnxAcS.jpg]

Sklepy

Steelbook z Walmart
[Obrazek: 7fad96Q.jpg]

Specyfikacja

RESIDENT EVIL POTĘPIENIE

Wydanie dvd
[Obrazek: C1t7raH.jpg]
Sklepy

Wydanie blu ray
[Obrazek: A3sHUPd.jpg]

Sklepy

Specyfikacja

Wydanie promo
[Obrazek: fcIA0vw.jpg]
Ponieważ nawet lubię pierwszy film, kiedyś kupiłem DVD od Vision za 9,99 z jakiegoś kosza w Realu (później myślałem o upgradzie, ale jakoś mi przeszło, a teraz chyba ciężko znaleźć te wydania BD od Vision, zresztą, nie zależy mi). Dwójki niby nie lubię, ale jak była okazja kupić dwupłytowe DVD za niecałe 4 zł, to wziąłem, a trójkę, którą dla odmiany lubię (bo post-apo pustynne klimaty) sprawiłem sobie na blu, ale na tym filmie ta seria się dla mnie skończyła i nie mam w planach kupowania kolejnych części. Ostatnią jaką widziałem była czwórka i po niej nawet oglądać dalej mi się nie chce.

Na PSXie grałem w dwie pierwsze gry (trzecią zacząłem, ale nie skończyłem), w sumie szkoda, że nie zekranizowali ich wierniej. W każdym razie były lepsze od filmów.

Z ciekawostek - w Extinction znajdziemy całkiem sporo ujęć, na których wygładzono twarz głównej bohaterki. Miejscami to wręcz razi.
Dla mnie najlepszą częścią jest bez wątpienia jedynka i trójka. Pozostałe części można obejrzeć, ale od czwórki zrobiło się z tego czyste kino akcji pod efekt 3D. Z klimatu horroru mało co zostało. Animacje szczerze mówiąc mnie wynudziły.

Od siebie dodam, że druga część na Blu-ray od Vision ma skopane AR; DVD jest OK.
Bo to jest akcyjniak, od trzeciej części poszli na całość. Co nieco horroru masz w jedynce i dwójce. Zresztą gra przestała być horrorem od czwórki. Wcześniej go udawała Smile
(18-04-2016, 15:46)wolfman napisał(a): [ -> ]Bo to jest akcyjniak, od trzeciej części poszli na całość. Co nieco horroru masz w jedynce i dwójce. Zresztą gra przestała być horrorem od czwórki. Wcześniej go udawała Smile

Co do gier to się nie wypowiem, bo grałem tylko w piątkę i obie części Revelations. Jedynkę kiedyś liznąłem, ale nie za długo. Jeżeli zaś chodzi o filmy, to wiem, że to akcyjniak, ale w pierwszych 3 częściach był jakiś tam nacisk na klimat, element zaskoczenia, korporację, itp. I to było fajne. Od czwórki ładują w serię jak największą ilość postaci z gier i skupiają się tylko na załatwieniu/ożywieniu Weskera i akrobacjach Alice. Fabuły nie ma w tym wcale. Niby podobnie jest w grach, ale jednak pierwsze 3 części szły w troszkę innym kierunku, który bardziej mi odpowiadał. Ogląda się to dobrze, nie przeczę, ale zdecydowanie bardziej wolę wracać do jedynki i trójki.
Panowie, to dział o wydaniach Wink
Jedynka bardzo dobra,i jaki soundtrack!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Osobiście posiadam na Blu-ray:
RE - amaray Vision
RE2 - amaray Vision + Steelbook UK
RE3 - amaray UK (PL lektor + PL napisy)
RE5 - Steelbook z Czech (PL lektor + PL napisy)
[Obrazek: Resident_Evil_Apocayples_Zavvi_Exclusive...255D_1.JPG] [Obrazek: 1212.jpg]

Ostatnio pojawiły się zapowiedzi filmów w steelach w aż trzech różnych kompozycjach. Wszystkie wydania będą miały premierę w styczniu.

1 - Zwykły - Japonia, Włochy, - 17€
2 - POPArt - USA, UK, Szwecja - 17.99$, £15.99
3 - MM exclusive - Niemcy - 14.99€

------------------ 1 ---------------------------------- 2  ----------------------------------------------------------- 3
[Obrazek: 170367_medium.jpg] [Obrazek: 171083_medium.jpg] [Obrazek: Resident-Evil-%28Exklusives-Steelbook%29-%5BBlu-ray%5D]
[Obrazek: 170366_medium.jpg] [Obrazek: 171082_medium.jpg] [Obrazek: Resident-Evil%3A-Apocalypse-%28Exklusive...Blu-ray%5D]
[Obrazek: 170269_medium.jpg] [Obrazek: 171081_medium.jpg] [Obrazek: Resident-Evil%3A-Extinction-%28Exklusive...Blu-ray%5D]
[Obrazek: 170364_medium.jpg] [Obrazek: 171080_medium.jpg] [Obrazek: Resident-Evil%3A-Afterlife-%28Exklusives...Blu-ray%5D]
[Obrazek: 170363_medium.jpg] [Obrazek: 171079_medium.jpg] [Obrazek: Resident-Evil%3A-Retribution-%28Exklusiv...Blu-ray%5D]

Zdecydowanie najlepiej wg. mnie wyglądają steele z PopArt i chętnie uzupełnię kolekcję z ich wyglądem. Smile Ale to pewnie będzie wtedy jak cena spadnie do 10F za sztukę. Smile
W styczniu pojawi się też wydanie UHD Resident Evil: Afterlife z polską wersją językową. Polskie napisy i lektor na płycie UHD.

[Obrazek: original-147336-resident-evil-afterlife.jpg]
Pewnie 1 i 2 nigdy nie ujrzymy w uhd z pl. Niech ktoś nas uchroni przed wydawcami pokroju Vision, Monoshit i Kino shit może wtedy będą większe szanse za granicą na odpowiednie wersje
Stron: 1 2 3 4 5