Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: James Bond
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Ostatnia (?) szarża na portfele fanów, ktorzy jeszcze nie kupili filmów na BD lub chcą uzupełnić kolekcję metalowych puszek - steelbooki:
[Obrazek: MEBWZ8Q_t.jpg]
[Obrazek: MEBWZ8S_t.jpg]
[Obrazek: MEBWZ8T_t.jpg]
[Obrazek: MEBWZ8U_t.jpg]
[Obrazek: MEBWZ8V_t.jpg]
[Obrazek: MEBWZ8W_t.jpg]
[Obrazek: MEBWZ8X_t.jpg]
[Obrazek: MEBWZ8Y_t.jpg]
Odnośnie 5 filmowego zestawu Craiga na 4K UHD... nie dajcie się nabrać na informacje z blu-ray.com - w UK nie ma żadnego digi-packa lecz jest zbiorcze plastikowe pudełko elite z 10 płytami w środku.
Zgaduję, że wszędzie tak jest i nigdzie nie znajdę tego zestawu tak aby każdy z filmów był w osobnym pudełku ?
(03-12-2022, 15:52)misfit napisał(a): [ -> ]a gdyby Deakins zobaczył Skyfall na 4K to na pewno wpadłby w szał

@misfit Rozwinąłbyś?
Pod wpływem recki Geoffa kupiłem film na BD zamiast UHD, ale trafił się w promocji więc się zdecydowałem i nie żałuję. Black crush owszem, jest, ale na tyle niewielki, nawet jeśli screeny - zwłaszcza po rozjaśnieniu - sugerują inaczej, że gdybym o tym nie wiedział to bym nie zauważył. Dramatu nie ma a problem podczas loga MGM u siebie nie widzę.
Też widziałem i podpisuję się obiema rękami pod każdym punktem z recki Geoffa. W scenie w kaplicy black crush dość konkretny jak dla mnie.

Kupiłem 1-4 na UHD, a później pogoniłem w cholerę Skyfall i Quantum.
Nie widziałem jeszcze CR, QoS i Skyfall w całości (odebrałem je akurat kilka dni po powtórce wszystkich Craigów na Blu), ale jedyna uwaga jaką względem nich miałem to mniej nasycone kolory niż na Blu (choć to może być kwestia, że nie mam OLEDa, czy innego QLEDa). Na Blu kolory są baaardzo wyraziste, na UHD stonowane, wygląda to podobnie tylko kiedy w pomieszczeniu jest absolutnie czarno (czyli tak, jak raczej nie oglądam). Przy porównywaniu płyt w środku dnia UHD wyglądały trochę blado. Porównania na capsie nieźle obrazują moje wrażenia. Niemniej, kolejną powtórkę na pewno planuję w UHD.
Ja jeszcze w całości Skyfall nie widziałem, ale te fragmenty, które odpalałem wydawały mi się w porządku.
Jak obejrzysz w całości to napisz co konkretnie w Skyfall powoduje, że warto zrobić upgrade z BD na UHD, bo jak dla mnie jest tutaj więcej przeciw niż za.

(09-01-2023, 14:50)Daras napisał(a): [ -> ]Na marginesie. Nie wiem czy właściciele OLEDów potwierdzą, ale „Nie czas umierać” (2021) 4K może być przykładem wydania referencyjnego, przynajmniej jeśli chodzi o ostrość obrazu.

Jest nieźle, ale znam lepsze tytuły pod tym względem Wink Różnica w szczegółowości obrazu względem BD jednak dość spora, większa niż możnaby się tego spodziewać po natywnym 4K - pewnie na BD włączyli dodatkowe filtrowanko obrazu. Dodajmy do tego świetne wykorzystanie HDR (pod każdym względem) i Ci, którzy poskąpili na edycję 4K UHD mają czego żałować.
Format IMAX to nie przycięcie obrazu tak jak w HBO.. w Formacie IMAX masz więcej detali.. I szkoda że Nie czas umierać i Diuna nie wyszła z proporcjami IMAX
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21