Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Indiana Jones - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
(17-03-2018, 13:26)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]#Mierzwiak masz rację w młynie nie pracuję Smile a na poważnie, to widzę różnicę miedzy odnowionym obrazem a tym z ziarnem
Nie wiesz o czym piszesz więc skończ proszę.
#Mierzwiak to proszę napisz co miałeś na myśli.
To że w przypadku DVD z racji zatrważająco niskiej rozdzielczości i kompresji nie ma mowy o czymś takim jak ziarno, a ty piszesz o jego obecności w dvdripach (ugh!). Należałoby się zapytać czy dobrze się czujesz?
(17-03-2018, 14:33)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]To że w przypadku DVD z racji zatrważająco niskiej rozdzielczości i kompresji nie ma mowy o czymś takim jak ziarno, a ty piszesz o jego obecności w dvdripach (ugh!). Należałoby się zapytać czy dobrze się czujesz?

Dzięki za wytłumaczenie.
Mierzwiak, jednak gwoli rzetelności warto wspomnieć, że w porządnych wydaniach DVD można zobaczyć ziarno, choć nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku Indiana Jones.
Właściciele np. „Psów” (1992) mogą to sprawdzić „organoleptycznie” :

Cytat:
„Psy” 1992, Władysław Pasikowski (DVD po rekonstrukcji). 
Best Film 2015. 
Obraz: 1.66:1 
Dźwięk: DD mono 3.0, a nie 5.1 jak widnieje na okładce. 
Region: 2 

(...)
W mojej ocenie dość dynamicznie popracowano z ziarnem. Zatem są sceny, w których widać go więcej, w innych zaś mniej. Wygląda to naprawdę przyzwoicie.
(…)


http://forum.filmozercy.com/watek-psy?page=6
Cytat:że w porządnych wydaniach DVD można zobaczyć ziarno
Można, pod warunkiem, że mamy do czynienia z filmem, gdzie było ono duże i wyraźne oraz dobrej (jak na możliwości formatu) jakości transferem. Zdarza się to niezbyt często.
czyli wymieniać Indianę (wydanie imperialowskie) z dvd na blu czy nie? Bo mam okazję to zrobić za rozsądne pięniadze. plus pytanie nr dwa. Czy to samo zrobić z Milczeniem Owiec oraz pierwszym Terminatorem? Pytam, bo Predatora mi odradziliście
Indiana i Terminator - zdecydowanie TAK.
Milczenie też wymieniaj.
Predator na BD jest niestety skopany, ale obstawiam, że i tak lepszy niż DVD.
Pierwsze wydanie BD, które nie wyszło w Polsce, jest lepsze niż DVD. Jak ktoś toleruje hardkorową woskowinę, to drugie też pewnie uzna za lepsze.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17