Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Obcy - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Zdarzyło ci się kiedyś napisać posta bez tego chorobliwego słowotoku?

Cytat: i jak na gatunek filmu, który jest zapisywany na tak wysokiej jakości formacie.
ŻCK?

Cytat:Te Xenomorphy były inne, zresztą ich celem była ochrona nadrzędnej Matki

Były inne (z tym, że podobne do A:R), bo sobie twórcy wybrali taki, a nie inny design - bo im się taki podobał. Nie stoi za tym żadna zagadka, tak samo zrobił Cameron w Aliens, wyjaśnienie brzmi "bo tak".

Ethan napisał(a):AvP jest lepszy od dwóch ostatnich obcych

Czyli których?

czuubakka

(27-09-2018, 09:42)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]tego dzieła
[Obrazek: tenor.gif?itemid=10188473]
Odsyłam do mojego posta z tematu Deadpoola:
http://forum.filmozercy.com/watek-deadpool?pid=44547#pid44547

Nie potrafię tego inaczej nazwać, Uatu_TheWatcher nie umie pisać na forum, pisaliśmy mu to na forum BatCave niejednokrotnie (obecnie jakoś przestał się tam udzielać), niech moderatorzy obserwują go bacznie, bo większość jego postów to rozciągnięta do granic mozliwości, pozbawiona ładu/składu/sensu papka, którą ciężko się czyta - jeszcze trudnie rozumie o co autorowi chodziło.

Niestety, Uatu nie czyta rad, jak poprawić swój styl.
Zamiast normalnie rozmawiać napieprza non-stop wypracowanie z polskiego.
W dodatku pełno w nim głupot Tongue

Uatu_TheWatcher

Wszystko co piszę jest na prawdę w miarę logiczne i do kupy poukładane. Nie ma w tym błędów większych stylistycznych - z przecinkami i innymi znakami interpunkcyjnymi, to chyba poloniści miewają problemy. Używam zamienników. Po prostu lubię to robić. Przecież słowo "film" da się inaczej określić, np. jako "dzieło", "obraz". Wiem, że trudno ogarnąć zmysłami rozciągniętymi do granic możliwości, to, co piszę na forum, ale proponuję zostawić ten temat w spokoju; ignorować moje wypowiedzi, jak ktoś nie chce kontynuować danej rozmowy wokół wątku ,,zabarwionej" przez moje opinie, teksty itd. W ten sposób nie będziemy robić niepotrzebnego zastoju w temacie, a widzę, że teraz powoli się taki robi, i ciężko może być, by z tego wybrnąć.

"Alien", "Predator" i inne Uniwersa z tego tematu - czas kontynuować wątek.
(27-09-2018, 09:53)Gieferg napisał(a): [ -> ]Czyli których?
Myślę, że Ethanowi chodziło tu o Prometeusza i Obcego: Przymierze, chociaż byłaby to dość... oryginalna ocena.
@^ A można zrobić coś gorszego? AVP nie oglądałem, bo bazując na kilku wskaźnikach założyłem, że to będzie gniot i cash grab i do ten pory nie mam zamiaru po to sięgać. Zresztą nie jestem fanem Predatora, więc tym bardziej. Natomiast 2 wspomniane to karykatura filmu.
(27-09-2018, 13:15)sebas napisał(a): [ -> ]Myślę, że Ethanowi chodziło tu o Prometeusza i Obcego: Przymierze, chociaż byłaby to dość... oryginalna ocena.

Cóz, gdyby ktoś powiedział, że AVP (ale nie AVP-R) jest lepsze od tych dwóch filmów odpowiedziałbym: Może i jest, nie będę się spierał..
To ja dorzucę swoje pięć groszy. O ile z serią Obcego nie odbiegam jakoś specjalnie w ocenie który, film uważam za lepszy:
1. Obcy ósmy pasażer Nostromo
2. Obcy 3
3. Obcy decydujące starcie
4. Obcy: Przebudzenie
5. Prometeusz
6. Obcy: Przymierze

To w serii AvP jednak wolę 2. Wprawdzie rozpoczyna się wielkim rozczarowaniem czyli powrotem akcji na ziemię (liczyłem na film bez ludzi) oraz jakąś młodzieżową popierdółką ale dość szybko zaczyna się akcja gdzie ludzie przedstawieni są jako mięso armatnie a to moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem niż bohaterstwo z AvP1. Nie do końca również podobała mi się historia gdzie i kiedy umiejscowiono AvP1 (nie znam komiksów).

Wracając do serii Obcego to pierwszy spadek jakościowy dla mnie występuje w Przebudzeniu. Pomysł na wskrzeszenie Ripley ciekawy, historia też ale źle dobrany reżyser. Bohaterowie w filmach Jean-Pierre Jeunet przeważenie są 'przerysowani' i przez to śmieszni co dało się odczuć również w tym filmie a to nie najlepiej wpłynęło na jego odbiór. Następnie mamy Prometeusza który, postawił dużo znaków zapytania ale i jakąś nadzieję że historia będzie się kleić, i co? Dostajemy Przymierze gdzie w ciągu kilku minut cały Prometeusz zostaje zamieciony pod dywan. Moje rozczarowanie jest nadal na tyle wysokie że, Prometeusza i Przymierza na chwilę obecną jeszcze nie mam w kolekcji. Ktoś się orientuje czy w ogóle będzie kolejny film?
(26-09-2018, 18:40)Gieferg napisał(a): [ -> ]Wskażesz komiks/film/cokolwiek gdzie bezbronny predator wygrywa z ksenomorfem?
Nie mam żadnych źródeł ze sobą. Po czym twierdzisz , że miałby zerowe szanse? Bo człowiek w Predator 2 obił jednemu z nich pysk? Pamiętam scenę z komiksu czy coś w ten deseń gdzie Predator wyrywa Obcemu ogon i nim go przebija. Wszystko to robi bez myśliwskiego ekwipunku.

(26-09-2018, 21:37)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]albo w samym filmie również o tym była mowa - wyszlifował ewolucję "Obcego" do bardzo wysokiego poziomu.
Nic nie szlifował, jest inny bo na innym kodzie dna występuje, czyli upodobnił się trochę do psa i miał mniejsze rozmiary, coś jak wersja zwiadowcza.

(26-09-2018, 21:37)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]Faktycznie, mogłem zapomnieć o takiej drobnostce jak robotnice z Ula królowej Xenomorphów w "Alien vs Predator". Te Xenomorphy były inne, zresztą ich celem była ochrona nadrzędnej Matki.
Były to te same drony co Aliens, po prostu technika poszła do przodu i można je było pokazać z detalami. Ich celem zawsze jest ochrona matki i Ula, to chyba logiczne. Poświęcają nawet swoje ciała dla budowy Ula jak muszą. Nie występuje u nich pojęcie jednostki. W Aliens 4 była scena jak jeden z nich został poświęcony by reszta mogła się wydostać.

(27-09-2018, 16:30)Kirek napisał(a): [ -> ]dość szybko zaczyna się akcja gdzie ludzie przedstawieni są jako mięso armatnie a to moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem niż bohaterstwo z AvP1
To też duża zaleta tego filmu, bo w zasadzie tak to też miało być w jedynce, ludzie jako dodatek
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19