Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Obcy - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Bla bla bla bla... a AVP wciąż zasysa, a ludziom na Antrktydzie nie leci para z ust Tongue .
(25-09-2018, 13:22)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Alien saga powinna się zakończyć na 3. Resurection nawet nie głupia fabularnie ale klimat już nie ten, ciekawe jakby powrócili na Acheron LV-426 lub i to mój własny pomysł:
Może się skończyć jako przygoda z Ripley, która mogła zostać sztywna. Po co mieli tam wracać na Acheron, skoro akcję przesunęli o kilkaset lat do przodu? To zbyt duże universum by ograniczać je do jednego bohatera i jakiegoś wątku wokół niego. Dlatego powstało AvP no i byłoby świetnie gdyby tak na siłę nie chcieli zaoszczędzić i robić akcji we współczesnych czasach, dodatkowo AvP 2 mógłbym też besztać za to, że główny bohater to dostawca pizzy. ale niezłe efekty dźwiękowe i zakończenie trochę zrekompensowały straty. Mogą śmiało tworzyć filmy o tym universum i nie muszą to być żadne kontynuacje poprzednich, mają je tak rozpisane w komiksach i książkach, że spokojnie mogliby kręcić różne historie jak to robi Disney ze Star Wars. Oczekiwałbym coś na miarę Rogue one Big Grin - wymagający nie jestem, arcydzieło to nie było, jeśli patrzeć ogólnie na SW

(25-09-2018, 16:14)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]Bishop to android, który powstał na podobieństwo swojego stwórcy, Charlesa Weylanda, i który został zaprogramowany wg. pewnych wytycznych, możliwe, że wg. wskazówek Weylanda. Tak to można sobie powiązać, wytłumaczyć i chronologicznie połączyć.
Ja sobie mogę wytłumaczyć, że wcale tego nie oglądałeś tylko kopiujesz jakieś teksty z netu. Przecież to twórca tej śmierdzącej korporacji Weyland, więc androidy miały jego twarz i była o tym mowa. Wystarczyło uważnie oglądać.
(25-09-2018, 16:14)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]szanse w pojedynku 1 na 1 byłyby wyrównane.
Predator vs Alien szanse wyrównane? Chyba kpisz, bez ekwipunku Predator i tak jest silniejszy od zwykłego Aliena, to co było pokazane w filmach to zwykłe robole w Ulu. Dopiero hybrydy takie jakie Predalien mogły i miały siłę pokonać Predatora. Skundlony Alien z 3 i Alieny z 1&2 (powstałe z człowieka) nie miały z nim szans. Naturalnie w AvP 1 pojechali po bandzie i jeden Obcy wykończył dwóch żółtodziobów.
Cytat: Chyba kpisz, bez ekwipunku Predator i tak jest silniejszy od zwykłego Aliena

A na czym opierasz to stwierdzenie? Jak dla mnie bez ekwipunku Predzio nie ma żadnych szans z obcym. Bo co by mu zrobił? Udusił?

Cytat: Dlatego powstało AvP no i byłoby świetnie gdyby
...zekranizowali pierwszy komiks z tej serii. Mógłby być z tego spokojnie lepszy film niż Aliens.

Uatu_TheWatcher

Na początku tego posta małe sprostowanie. Po pierwsze nie kopiowałem żadnej informacji, tekstów encyklopedycznych czy innych treści z ,,Alienpedii" lub ,,Predatoropedii" itp., które dotyczyłyby powiązania Bishopa z Prezesem Korporacji. Na wniosek połączenia ze sobą wyglądu, jak i losów androida Bishopa z Charlesem Weylandem i zescalenia dwóch filmów do jednego Uniwersum wpadłem sam, ot tak. Po drugie ciężko ostatecznie stwierdzić, która z wspomnianych wyżej istot wygrałaby solowy pojedynek na jakimś przygotowanym do tego w miarę neutralnym pod względem warunków zewnętrznych obszarze. Czy byłby to Xenomorph - bo ten z "Alien vs Predator" wyglądał na wczesno-rozwojową formę - nie tak potężny i zabójczy, jak ten maszkaron z "Obcy 3"; czy tryumfatorem okazałby się jednak Łowca. Na tą walkę składałoby się wiele zmiennych, chyba że wyjdziemy z założenia, że zawsze wygrywa... pomysł scenarzysty.
Sprawdzaj posty przed wysłaniem, ja tego nie napisałem.
(26-09-2018, 05:38)Gieferg napisał(a): [ -> ]A na czym opierasz to stwierdzenie?
Na tym ,że to łowca i że zabijanie to jego pasja, Alien i mamy tu do czynienia ze zwykłymi dronami ich celem jest budowa Ula i jego obrona, atakują gdy są zagrożone, lub Ul jest zagrożony. Predator jest silny , szybki i zwinny, inteligentniejszy i na spokojnie ma wystarczająco siły by mordeczkę Alienowi rozerwać.

(26-09-2018, 10:51)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]Czy byłby to Xenomorph - bo ten z "Alien vs Predator" wyglądał na wczesno-rozwojową formę - nie tak potężny i zabójczy, jak ten maszkaron z "Obcy 3"
Chyba w ogóle inne filmy oglądałeś, albo tylko obrazki. Jaką wczesno-rozwojową formę? To były drony na bazie człowieka, zwykłe robotnice, ponadto występował tam tank czyli Predalien. Podobną zwykła formą jak i nie gorszą był własnie skundlony Alien z 3, a to dlatego , że z pieska wyskoczył i nie był jakiś duży.
Cytat:Predator jest silny , szybki i zwinny, inteligentniejszy i na spokojnie ma wystarczająco siły by mordeczkę Alienowi rozerwać.
Wskażesz komiks/film/cokolwiek gdzie bezbronny predator wygrywa z ksenomorfem?
Nieuzbrojony predator jak dla mnie (bazując na tym co było w filmach/komiksach i grach) miałby zerowe szanse.

Uatu_TheWatcher

Ponadczasowe, klasyczne, potrafiące zaciekawić, przerazić i wprawić w konsternację "Aliens" z 1986r. i "Obcy 3" oglądałem dość dawno. Bliżej czasowo, bo jedynie ten okres można liczyć w kilku miesiącach, jestem z powieściami opartymi na scenariuszu do produkcji z sagi "Obcy", pisanych głównie przez A.Dean Fostera, które uważam za dobrze ubarwione, rozpisane i rozszerzone; w końcu książki te, jak każda nowelizacja stanowią przedłużenie filmu. Chciałbym znaleźć się teraz w 1979 roku, rozsiąść się wygodnie w sali kinowej w dniu premiery "Obcy. 8-my Pasażer Nostromo", i tak, jak ówcześni widzowie zacząć oglądać film, poczuć się jak oni, zmrozić umysły paraliżem do przesytu.

(26-09-2018, 15:20)wolfman napisał(a): [ -> ] 
 ( 10 godzin(y) temu)Uatu_TheWatcher napisał(a):  
   Czy byłby to Xenomorph - bo ten z "Alien vs Predator" wyglądał na wczesno-rozwojową formę - nie tak potężny i zabójczy, jak ten maszkaron z "Obcy 3"

Chyba w ogóle inne filmy oglądałeś, albo tylko obrazki. Jaką wczesno-rozwojową formę? To były drony na bazie człowieka, zwykłe robotnice, ponadto występował tam tank czyli Predalien. Podobną zwykła formą jak i nie gorszą był własnie skundlony Alien z 3, a to dlatego , że z pieska wyskoczył i nie był jakiś duży.


Wydaje mi się, że A.Dean Foster w literackim "Obcy 3" - albo w samym filmie również o tym była mowa - wyszlifował ewolucję "Obcego" do bardzo wysokiego poziomu. Kto wie, może się mylę, a może i nie, ta ohydna bestia najbardziej zmienia się właśnie w "Obcym 3”. To tu Ellen, zdaje sobie sprawę, że przylgnięcie ,,Twarzołapa” – małego czerwia wyklutego z Jaja – do tuszy Wołu (W filmie występuje pies) i złożenie w niej embriona, z której ciała eksploduje ostateczna, ale niedorosła forma Ksenomorfa, spowoduje, że owa Kreatura będzie bardziej rozwinięta od takiej, której żywicielem byłby człowiek. Dodatkowo, Obcy na swój sposób linieje, i gdy już osiągnie fizycznie ,,optymalnie potężny" wzrost zamienia się w plugastwo dużo gorsze, niż to, co mieliśmy w pierwszych dwch produkcjach z Uniwersum "Alien".


Faktycznie, mogłem zapomnieć o takiej drobnostce jak robotnice z Ula królowej Xenomorphów w "Alien vs Predator". Te Xenomorphy były inne, zresztą ich celem była ochrona nadrzędnej Matki. W scenie retrospekcji, gdy na Piramidę schodkową Obcy wdrapywały się całą hordą ku stojącemu na szcycie Łowcy, widać, że anatomicznie wyglądali, jakby byli mniejsi, ale zwinniejsi. Trzeba by jeszcze raz obejrzeć ten film, dokładnie analizując Xenomorpha na przestrzeni całego czasu trwania produkcji, lub w poszczególnych scenach. Mam "Blu-Ray", więc przejrzę dodatkowe sceny i wypowiedzi reżysera oraz materiały zza kulis "AvP"; może tu się coś więcej wyjaśni.
AvP jest lepszy od dwóch ostatnich obcych i predatorsów sprzed kilku lat. Ale to i tak produkcja bolesnie przeciętna, której nie kupiłbym w oryginale. Wystarczy, ze puszcza w tele 5

Uatu_TheWatcher

(26-09-2018, 22:25)Ethan napisał(a): [ -> ]AvP jest lepszy od dwóch ostatnich obcych i predatorsów sprzed kilku lat. Ale to i tak produkcja bolesnie przeciętna, której nie kupiłbym w oryginale. Wystarczy, ze puszcza w tele 5

"Alien vs Predator" kupiłem w ,,mega-giga" niskiej cenie, jak na standardy pieniężne filmów Blu-Ray i jak na gatunek filmu, który jest zapisywany na tak wysokiej jakości formacie. 20zł to chyba nie duża kwota za wydanie "Blu-Ray" tego dzieła. Tak okazyjna cena była dostępna w ,,gazetkowych" wydaniach kolekcjonerskich; codwutygodniowe kilkustronicowe encyklopedie w formie A4 opowiadające o filmie, jego powstaniu, ciekawostkach i inspiracjach twórców, do których dołączano film. Nie mogłem tego, ot tak zostawić. Geekowskie serducho podpowiedziało mi, aby kupić kilka filmów z takiego cyklu. I stało się; brakuje mi już tylko kilku do takowej kolekcji.

Sklep internetowy "Dvdmax.pl" posiada w swojej ofercie kilka filmów z Uniwersum "Alien", które sprzedaje po okazyjnie niskich cenach. Kilka filmów z listy w linku umieszczonym poniżej:

=59]https://www.dvdmax.pl/dvd/szukaj?q=obcy&filters[cat]=59
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19