Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Obcy - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
(02-12-2023, 23:10)JVC 4K napisał(a): [ -> ]W Covenant mieliśmy scenę pod prysznicem i był to wątek miłosny Ricks i Upworth gdzie dołączył do nich ksenomorf i mieli trójkąt.

JVC 4K, podał wyśmienity przykład dlaczego warto nie zamykać się tylko na Alien 1-4.
Scena pod prysznicem, w szczególności wersja EXTENDED tej sceny, której nie ma w wersji kinowej filmu, to jedna z lepszych scen w całej serii Alien (tak, serio, serio), tylko popatrzcie:

https://www.avpgalaxy.net/2022/04/22/check-out-this-extended-alien-covenant-shower-scene/

(02-12-2023, 12:34)Gieferg napisał(a): [ -> ]W serii Predator wyróżnia się wyłącznie na minus.

Czy Amber Midhunter (Predator PREY) załączona na obrazku jest seksowna?
ISLSA FAUST - TAK
JVC 4K - TAK
Gieferg - nie określił się (uznaję jako "nie dotyczy")

więc na ten moment mamy 2:0

(02-12-2023, 17:02)Ethan napisał(a): [ -> ]jaki 21 wiek? słaby Prometeusz i jeszcze słabsze Przymierze, mający kilka momentów AvP i słabiutka kontynuacja? Mdłe i wydmuszkowe Prey czy przeciętny i broniący się jedynie zabawnością the Predator?

Wszyscy wiemy, że Aliens nie było nakręcone po raz drugi, dla niektórych nawet tylko Obcy 1-2 oraz Predzie 1-2 oraz Terminatory 1-2 są "prawdziwe".
Ja to to traktuję trochę jak "fałszywy" patriotyzm. Nikt nie wątpi że są to najlepsze części tych serii, gdzie prequele Camerona wyprzedają czas i przestrzeń. Ale prawdziwy fan tych trzech serii jest z franczyzą na dobre i złe, widząc w kolejnych prequelach szklankę do połowy pełną nie do połowy wypitą. Ciągłe negowanie kolejnych części serii na zasadzie to ja jestem "true" bo tylko 1-2 są prawdziwe i tylko ja jestem "the true fan" a jak ktoś ogląda covenat, czy prey czy Terminator genesys to nie jest "true" fan. Żenujące to się staje, a co mam oglądać 458 film marvela o tym samym czy moje ulubione franczyzy także o tym samym?
Potem się okazuje, że nie, Alien 3 jest całkiem niezły, Terminator 3 genialny, a Predators to świetny film. A wystarczyło drugi raz obejrzeć i trzeci i zastanowić się, że tak coś tam jest w tych filmach.
Mało tego, potem hejtowany od spodu pod sufit Fincher i Alien 4 resurection to genialny film, no przecież domyka tetralogię Alien 1-4, no i jest Ripley jest znowu i Winona także potrafi grać. Terminator 4 Ocalenie - hejt na całej linii - po 5 latach to jeden z lepszych filmów serii, da się nakręcić Terminatora z niewielkim udziałem Arniego...a Predator 4 słaby jak cienki barszczyk...ale się jak obejrzy drugi trzeci raz to zabawny jest, idiotyczna ta ekipa, ale co tam...(a w Predator 1 to ekipa to była elita elit z west point)...film ma momenty...no właśnie i chodzi o te "momenty", które prawdziwy fan tych 3 serii jest w stanie wyłapać.
Idziemy dalej? lepiej nie bo jest coraz gorzej. Czy aż tak? przecież ciągle szukamy drugiego Aliens, T2 i Predator 1 czyż nie?
Promek i Covenant od Ridleya Scotta - tak to nie są Alien 5-6 to prequele z brakującym filmem domykającym trylogię prequeli. czy naprawdę pomysły Scotta, realizatorskie "momenty" w obu filmach są denne? To że David gra na flecie, zgadzam się nie powinno się to pojawić w wersji kinowej, ale czy wątek inżynierów jest słaby? czy sceny z obcymi są słabe? Jest niedopowiedziany, bo włodarze także poszukują kolejnego Aliens - trzeba było dać Scottowi dokończyć trylogię tak aby scena zamykająca ostatni film z trylogii była sceną początkową z Alien Nostromo a Scott pomimo wieku i naturalnego dziwaczenia naprawdę ma w szufladzie genialne pomysły na dopięcie serii. Samych momentów realizatorskich wysokiej jakości w Alien Covenant naprawdę było sporo. Wyobraźcie sobie, że nie istnieją żadne poprzednie filmy i taki Alien Covenant wychodzi w kinach w połowie lat 80 tych - toż to gwiezdne wojny to dajcie spokój...oczywiście zabrakło tego i owego, polotu, odwagi, ale jak dodamy do tego znakomity soundtrack Kurzela (lepszy od samego filmu) to Alien Covenant się broni...a Promek? zdania są podzielone, dla niektórych to kult, nowe otwarcie, inni dalej szukają Aliens i dalej będą szukać nawet jak Alien Romulus będzie dobrze przyjęty, bo nastolatkowie grają?
A kto ma grać? Ripley i Bishop w wieku przed-agonalnym? bo tylko oni "żyją" w osi czasu Alien Romulus.
czy to są do końca nastolatkowie, najpoważniej wyglądająca Merced ma 22 lata, Spaeny 26 lat, reszta 25-29. Co robiliście w tym wieku, byliście nastolatkami?, niektórzy z was mieli już dzieci w tym wieku. A następne pokolenia fanów Alien z kogo mają brać przykład z babci Ripley czy ze Spaeny, która ma odpowiednią liczbę odwiedzin na socialach medialach i czy kłamie czy nie ale wypowiada się o Alien Romulus jak nie jeden z was, koneserów serii, że xenomorfy wyglądają jak 45 lat temu, zachęca młodszą widownię do nadrobienia prahistorycznego kontentu w postaci Alien i Aliens, jest wzorem i przykładem dla rówieśników. To mamy położyć krzyżyk i przez kolejne 10 lat do póki nie poumieramy narzekać, że tylko Alien i Aliens są "true", niektórzy z was, nas, mają po 50-60 i więcej lat, marka Alien, Predator i Terminator zatrzymały się. To właśnie Predator Prey oraz Alien Romulus oraz może nowy Terminator za kilka lat będą mogły spowodować, że marki będą nieśmiertelne.
Popatrzcie oczami waszych dzieci, czyż Amber Midhunter nie jest seksowna w wieku 26 lat jako dorosła kobieta?
to one przyciągają następne pokolenia do naszych ulubionych franczyz. A dla nas kto jest bardziej seksowny 26 latki z głównych ról w Prey i Romulus w pełni życia i urody czy Ripley w wieku 75 lat?
A gdydy Predator Prey był słaby to nie powstałby by PREY 2 oraz ALIEN ROMULUS z dystrybucją kinową i nie byłoby steelbooków 4K UHD z filmem przeznaczonym tylko dla streamu, bo wcześniej jakiś "true" fan w Disney skreślił franczyzy spychając do jakiego tam "hulu" na peryferiach galaktyki streamingów. A teraz? Po katastrofie superhero franczyzy PREDATOR, ALIEN będą ratować Disneya od upadłości. Kto pierwszy zostanie odpisany od podatku z końcem roku? ten cały chłam seriali marvela, tylko do 31.12. potem d...pa. Ale hola hola co się dzieje, że dużo kontentu nie ma w stremingach, bo w USA rok obrotowy kończy się 30.09. i heca zniknęło setki godzin kontentu, jak to mówił Rick Deckard czystego "chłamu".
Przyznaję, że Terminator 5 oraz Terminator 6 były nieudane bo Arnie tam był na siłę, a potem jeszcze Linda Hamilton - ale to były przykłady że nie powinno się kręcić Alien z Ripley, Predatora z Arniem. T5 oraz T6 mają swoje momenty także ale te szklanki są tylko do 1/3 pełne, ale coś tam jest także. Ale to się zmieni jak młoda pokolenie przejmie całą obsadę a Terminator wróci, dlatego nie kładę krzyżyka i czekam.
W stosunku do serii Terminator seria Alien "jakościowo" stoi o wiele wyżej. Nikt nie odmówi Promkowi i Alien Covenant jakości w wykonaniu.

Szanuję czyjeś zdanie, że ten czy tamten film jest najlepszy z serii, sam uważam, że Aliens jest najlepszy z serii Alien, T2 z Terminatora i Predator 1 z Arniem z serii Predzia, ale poszukuję dalej i czekam na każdy nowy projekt w tych uniwersach i każdemu daję szansę a nie ciągle neguję i neguję ludzi próbujących coś zrobić z tymi franczyzami. To że Scott wcześniej powiedział, że żaden Alien nie będzie tak dobry jak jego (zapomniał chłop o Aliens w tej wypowiedzi) a po roku wychodzi z prywatnego seansu Alien Romulus i rozpływa się z zachwytu nad grupą nastolatków walczących z obcym. A Predator Prey, który ma 90 % recenzji pozytywnych gdzie Predator 2 ma 30 % recenzji pozytywnych z totalną pomyłką w roli głównej w postaci Glovera wyjętego wprost w zabójczej broni. Zawsze jak oglądam P2 to udaję że nie ma Glovera w tym filmie, to była pomyłka nad pomyłkami, film szybko trafił na VHS, pamiętam ten niesmak do dzisiaj, tylko miejska dżungla ratuje ten film.

Pamiętacie co się stało po premierze P2 - seria umarła, Glover uśmiercił markę. Dopiero AvP 1 z 2004 roku przywrócił Predatorów do życia - o tym wszyscy zapomnieli. Predators z 2010 roku wracają jako pełnoprawna franczyza.

Nie cieszy was możliwość rozwoju naszych ulubionych franczyz oraz że następne pokolenia podzielą naszą pasję?
Zrobiłem test na własnej nastoletniej córce i spytałem od niechcenia, że kurier już wiezie PREDATOR PREY w STEELBOOKU 4K i czy ma ochotę na seans to odpowiedziała, że "no co ty głupi jesteś, przecież tam gra ta zajebista laska Midhunter co toporkiem wymachuje od komanczów, pewnie że będę oglądać. A wiesz że latem będzie obcy z Merced i Spaeny, te laski są the best idziemy całą paczką z chłopakami do kina na wakacje."
I chyba o to w tym wszystko chodzi, jak dla mnie.
dwa słowa o AVP - oczywiście jedynka jest bardzo dobra, ma wiele momentów i Bishop Wayland Smile, klimat piramid, cywilizacji obcych. Wiele osób stawia AVP wyżej od promka czy nawet Alien 3-4. No tak druga część AvP słabsza mocno, dlatego np. zrobienie AVP 3 z Midhunter i wrzucenie Aliena do świata PREY to wg. mnie wzmocni mocno wszystkie trzy franczyzy.

Na koniec prosiłby się ranking ALIEN/PREDATOR ale się wstrzymuję do premiery Aliens na 4K, oczywiście pierwsze miejsce ale planują po dostawie Prey 4K oraz Aliens 4K projekcję wszystkich 14 filmów ze świata Alien/Predator/AvP, to będzie przed premierą Alien Romulus więc idealny czas na powtórkę całości, szkoda, że alien 3-4 nie wydadzą do tego czasu w 4K ale kto wie? Dlatego zacznę projekcję od serii Predator zaczynając od sequela, potem ugly motherfucker, P2 bez Glovera i tak dalej aż pojawia się Aliens na 4K - ten rok 2024 to bedzie rok ALIEN/PREDATOR oraz DUNE oczywiście, Rebel Moon Snydera.
Nigdy w ostatnich latach SCI-FI nie było tak na topie, na szczycie a marvel/dc w takim dole, w takim bagnie.
Po prostu trzeba ty wykorzystać, bo okazuje się, nie wiem dlaczego, że fani superhero są także fanami markowego SCI-FI.
To chyba już informacja pewna z zaufanego źródła o Alien.

Film Obcy Romulus rozpoczyna się na obcej planecie prawdopodobnie na LV-426, następnie załoga przenosi się promem na stację kosmiczną strzelam że to będzie Sevastopol z gry Obcy Izolacja i tam dzieje się już cała reszta filmu.

Brzmi naprawdę zachęcająco, jest z goła inaczej, w każdym dotychczasowym Alienie 1-4 oraz Prometeuszu i Covenant gdzie to film rozpoczynał się na statku a kończył na planecie za wyjątkiem Nostromo chociaż tam załoga najpierw była na statku.
(04-12-2023, 03:10)JVC 4K napisał(a): [ -> ]Film Obcy Romulus rozpoczyna się na obcej planecie prawdopodobnie na LV-426, następnie załoga przenosi się promem na stację kosmiczną strzelam że to będzie Sevastopol z gry Obcy Izolacja i tam dzieje się już cała reszta filmu.

To by się zgadzało, z moich przecieków wynika, że Król Obcych wskoczy na prom wylatujący z LV-426 a akcja na stacji kosmicznej została potwierdzona wcześniej, co spowodowało spekulacje, że Spaeny to Amanda Ripley. Alien Romulus ma budżet w okolicy 75 mln USD, który nie zawiera promocji i pozostałych kosztów. Przy młodej ekipie aktorskiej (czytaj mało wymagającej finansowo) oraz praktycznych efektach specjalnych (ludzie przebrani za xenomorphy) jestem w stanie uwierzyć w słowa Ridleya Scotta, że fillm jest "fu**ing good".
Jak film zdobędzie 100 mln USD w samych stanach, co przy udanej promocji, dużym otwarciu i długich nogach będzie możliwe, to możemy być spokojni o przyszłość serii, tym bardziej, że powstaje już pierwszy serial w universum Alien, który może być powiązany wątkami z Alien Romulus.
Zobaczcie jak wyglądają liczby dla serii Alien i niech tylko ktoś powie, że Promek i Covenant pogrzebały serię.

[Obrazek: attachment.php?aid=1865]

dla porównania Predator

[Obrazek: attachment.php?aid=1866]

dla porównania Terminator

[Obrazek: attachment.php?aid=1867]

-------------------------
[attachment=1865]
[attachment=1866]
[attachment=1867]
Nie wiem skąd te liczby (Box Office Mojo podaje zdaje się inne), ale
- wystarczy sobie przypomnieć o inflacji. Po jej uwzględnieniu te 185 milionów Obcego z 1979 roku zamieniają się w 623 miliony w 2017 przy 400 milionach Prometeusza.
- jednocześnie budżet Aliena wyniósł niecałe 11M czyli 36M w 2017 roku - porównaj z budżetem Prometeusza 125M,
- i na koniec zobacz różnicę (po ludzku - spadek) między Prometeuszem i Covenantem.

EDIT: tu masz prosty kalkulator inflacji dolara. https://www.in2013dollars.com/
Natomiast jestem zaskoczony proporcjami międzu Alien i Aliens. (zwłąszcza z uwzględnieniem inflacji, pewnie niewielkiej, ale zawsze) Sądziłem, że Aliens było większym kasowym hitem.
(04-12-2023, 15:56)Bender napisał(a): [ -> ]Natomiast jestem zaskoczony proporcjami międzu Alien i Aliens. (zwłąszcza z uwzględnieniem inflacji, pewnie niewielkiej, ale zawsze) Sądziłem, że Aliens było większym kasowym hitem.
Zapewne przez ograniczenie w postaci kategorii R. Ale fakt, ciekawa sprawa, zwłaszcza, że wg. boxofficemojo Alien był grany w 91 kinach, a Aliens już w.... 1437. Alien z kolei spędził 8 tygodni dłużej w kinach.
https://www.boxofficemojo.com/release/rl3443557889/weekly/?ref_=bo_rl_tab#tabs
https://www.boxofficemojo.com/release/rl3309340161/weekly/?ref_=bo_rl_tab#tabs

Co ciekawe, Aliens został dopiero po 5 tygodniach zdetronizowany jako numer 1 z B.O. przez Muchę Smile
Polecam nie powoływanie się na nowe boxofficemojo i zerkać tylko poprzez webarchive na wersję sprzed 2019 roku, bo obecna zawiera masę błędów, braków i kuriozalnych danych, których do tej pory nie poprawili. Sposób z uwzględnianiem inflacji też jest wadliwy, powinno się brać ceny biletów z danego roku, które nie zawsze rosły zgodnie z inflacją.
(04-12-2023, 13:20)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]Zobaczcie jak wyglądają liczby dla serii Alien i niech tylko ktoś powie, że Promek i Covenant pogrzebały serię.
Jak miło, że bierzesz pod uwagę stosunek budżetu do BO oraz setki milionów dolarów jakie te filmy przez dekady pozarabiały na VHS, DVD i Blu-ray.
(04-12-2023, 14:15)fire_caves napisał(a): [ -> ]wystarczy sobie przypomnieć o inflacji

Oczywiście podane tabele nie zawierają inflacji, wiadoma sprawa, ale uznałem tabele na tyle ciekawe bo wpisują się w naszą dyskusję, że Promek i Covenant zarabiają dosyć sporo na świecie, ba, nawet biją rekordy serii.
Pomimo wad obu filmów, stanowią one kanon Alien koniec i kropka Smile
Największą wadą obu filmów jest brak ostatniej części domykającą trylogię prequeli Alien.
No i w tabelach widać co zrobił Glover z P2, ciarki Smile
a potem AvP-1 przywrócił serię Predator do życia.
No i po tabelach widać w pozycji Predator Prey "nicość" jeśli chodzi o liczby - jak teraz porównać statystyki z innymi predziami.
Polityka "ukrywania" danych przez platformy, kasowania kontentu w zaciszu gabinetów księgowych, albo ukrywania całych produkcji na twardych dyskach przed światem - to są zagrożenia dla "demokracji" w przemyśle filmowym.

(04-12-2023, 17:27)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Jak miło, że bierzesz pod uwagę stosunek budżetu do BO oraz setki milionów dolarów jakie te filmy przez dekady pozarabiały na VHS, DVD i Blu-ray.

Tak, wrzuciłem tabele bez komentarza, ale koledzy mnie wyręczyli poniekąd Smile

TAK, najbardziej miarodajnym FAKTEM w dyskusji ile wydanego budżetu netto (bez kosztów promocji oraz pozostałych, które wytwórnie odzyskają w czasie m.in. ze sprzedaży nośników fizycznych czy kopii cyfrowych) przekłada się na box-office w USA.
Jeśli wszyscy się zgadzamy, że ten wskaźnik powoduje chęć lub niechęć włodarzy wytwórni do rozwoju franczyzy to Promek i Covenant wypadają podobnie jak Alien 3-4 oraz AvP 1-2. Do tego Box office światowy w przypadku Promka był kropką nad "i".
Słaby wynik Covenanta na świecie "skasował" brakujący film domykający trylogię Scotta, ale nie do końca to była wina filmu tylko konkurencja superhero w box-office (Strażnicy galaktyki, wonder woman) oraz piraci z karaibów - słaba promocja także - po górkę miał Alien Covenant w tym czasie ale pamiętam seans w kinie był świetny (montaż dźwięku, scena pod prysznicem, lądowanie na planecie)
W tym kontekście 75 mln USD budżetu na Romulusa (akcja głównie na stacji kosmicznej oraz efekty specjalne w stylu Aliens) oraz zachwycie Scotta filmem mamy szansę dostać naprawdę zajebisty film, który nam wszystkim przysporzy białych zębów na wierzchu przez kolejne parę dni po wyjściu z kina Smile
Przecież ten Scott to wszystko i wszystkich wokół opierd....jak to każdy stary dziad ma w zwyczaju, a tu nagle taki spokój ducha w postaci słów "k...wa zejebiście to wygląda" - wchodzę w to !

Jeśli chodzi kasę wydaną na przesiadki z wydania na wydanie to na wszystkie 3 serie wydałem krocie aby doprowadzić do wydań 4K UHD w STEELBOOK (także lenticulary) oraz Vinyle z Soundtrackami.
Tylko Alien 3-4 oraz AvP 1-2 oraz T1, T3 nie mają wydań 4K na półce
06/19 posiada blu ray zamiast 4K UHD (całkiem niezły wynik, mając na uwadze realną szansę na T1 oraz korektę T2, szansę na Alien 3-4, AvP w przypadku planów na boxy 4K, które seria Alien uwielbia)
Wszystkie 19 filmów ma STEELBOOKI na półce, część lenticulary
Jeśli chodzi o vinyle to brakuje:
Alien 3-4 (w tym majstersztyk Alien 3 ma być wydany przez Mondo na któryś kolejny Alien Day 26/04)
Predators (zapomnieli)
AvP 1-2 (chyba nie będzie wydane nigdy)
Także jest co słuchać i oglądać w 2024 roku przed premierą Alien Romulus Smile
(04-12-2023, 16:41)Juby napisał(a): [ -> ]Polecam nie powoływanie się na nowe boxofficemojo
No proszę, nie wiedziałem nawet, że były jakieś zmiany.

(04-12-2023, 21:19)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]wpisują się w naszą dyskusję, że Promek i Covenant zarabiają dosyć sporo na świecie, ba, nawet biją rekordy serii.
Jakie rekordy, jak Ci policzyłem, że Obcy w przeliczeniu zebrał 600M w porównaniu do 400M Prometeusza (jeszcze przy znacznie większym budżecie)? Gdzie te rekordy?

(04-12-2023, 21:19)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]Przecież ten Scott to wszystko i wszystkich wokół opierd....jak to każdy stary dziad ma w zwyczaju, a tu nagle taki spokój ducha w postaci słów "k...wa zejebiście to wygląda"
A Scott nie jest czasem producentem tego filmu?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19