Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Obcy - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Końcówka wersji rozszerzonej w Alien 3 nie wiem, kto to wykombinował ale nie ma żadnego sensu. W kinowej Ripley zabiera królową do pieca razem i ok, nie ma już nic ani Elen ani Queen. A jaki jest sens w reżyserskiej ta końcówka?
(16-04-2019, 14:11)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]A jaki jest sens w reżyserskiej ta końcówka?
Wolałbyś takie?
https://www.youtube.com/watch?v=OV_QVnWlI0k
Alien 3 T2 Reunion Big Grin
(16-04-2019, 14:11)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Końcówka wersji rozszerzonej w Alien 3 nie wiem, kto to wykombinował ale nie ma żadnego sensu. W kinowej Ripley zabiera królową do pieca razem i ok, nie ma już nic ani Elen ani Queen. A jaki jest sens w reżyserskiej ta końcówka?


Taki sam.
Co to w ogóle za bezsensowne pytanie?
Pytanie proste - co wnosi do filmu czy fabuły zakończenie reżyserskiej spada i koniec. Najgłupsze zakończenie, tzn jakbyśmy nie znali kinowego to ok ale znamy...
Ale zdajesz sobie sprawę, że zakończenie Assembly Cut to ORYGINALNE, jakie pierwotnie planowano? Tylko jak się dowiedzieli jak wygląda zakończenie Terminatora 2 stwierdzono, że trzeba coś tam jeszcze dodać, żeby je uatrakcyjnić i tym sposobem powstało zakończenie znane z wersji kinowej.

A że wersja rozszerzona miała być z założenia jak najbliższa temu co planowano zanim zdecydowano się film pozmieniać i poskracać, to i oryginalne zakończenie do niej wstawiono. Tak samo jest w napisanej na podstawie scenariusza nowelizacji, gdzie są sceny z wołem zamiast psa, obcy zostaje schwytany i potem wypuszczony, a królowa się nie pojawia. Czytałem to w latach 90-tych na długo zanim rozszerzona wersja Alien 3 w ogóle powstała - wciąż kilka rzeczy jest inaczej (np śmierć Dillona), ale zasadniczo nowelizacja jest zgodna z wersją rozszerzoną.
No i człowiek już wie o co chodziło thx Smile czyli Dir Cut jakby skrócić to miała być pierwotnie kinowa. Lubię reżyserską i kinową ale, że do kinowej mam lektora to wiadomo.
Alien 3 nie ma Dir Cuta, bo jak poprosili Finchera do współpracy nad tą wersją, ten się na nich wypiął (w ogóle się nie przyznaje do tego filmu) - wersję poskładał na podstawie jego notatek i scenariusza Charles de Lauzirika (reżyser dokumentów w tym making ofów alienów), dlatego mówimy albo o Special Edition albo Assembly Cut.
(16-04-2019, 20:50)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Lubię reżyserską i kinową ale, że do kinowej mam lektora to wiadomo.
Właśnie nie do końca wiadomo. Wolisz kinówkę tylko dlatego, że masz wersję z lektorem? Nie oglądasz wersji specjalnej bo masz problemy z czytaniem albo za mały TV żeby widzieć napisy? Smile
Podobno mocno go ograniczyli w tej produkcji, ale żeby go nienawidzić? Pasuje klimatem do jego pierwszych filmów, mroczny i ponury
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19