Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Obcy - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Jak oglądam kinówkę to albo Kozioł z TVN (wersja którą widziałem najwięcej razy w czasach jak jeszcze nagrywało się filmy na kasety) albo Gudowski z VHS Guild (wersja w której widziałem to po raz pierwszy w 1994 roku). Z napisami widziałem ją może raz (jeszcze na DVD), bo jak już ma być z napisami to oglądam rozszerzoną.


Hankey widzę w formie, klasyczne pitolenie cienkiego trolla.
Gief a tak przy okazji, poza tematem... ile seansów, na powiedzmy 10, masz z napisami jako wielbiciel lektorów itp.? Czysto z ciekawości pytam.
Z końcem sierpnia w UK ma wyjść książka napisana na podstawie niezrealizowaneg scenariusza Wililama Gibsona do filmu Obcy 3. Czy ktoś wie czy u nas też wyjdzie przełumaczona? Bodaj wyd. Vesper spłodziło trzy tytuły Fostera więc im zapewne najbliżej.

https://www.amazon.co.uk/Alien-Unproduced-Screenplay-William-Gibson/dp/1789097525/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=alien+3&qid=1621361763&sr=8-2
Był juz komiks i był marny Tongue
... i dlatego czekam na książkę Wink komiks zbyt wiele odejmuje z wyobraźni.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
Historia sama w sobie była marna, więc nie czekam.
Obcy to filmy i basta. Jeszcze był fajny Aliens vs. predator tm-semic 3/94 komiks
Dzisiaj o 22:00 na 'ale kino+' dokument "Wspomnienia: Geneza "Obcego"" (The Origins of Alien).
Wcześniej jakoś przegapiłem więc dopiero teraz się zapoznam.
ALIEN ROMVLVS - Premiera w sierpniu 2024 i to w kinach Smile

Uważam, że jest dobry czas na dyskusję i "chore dywagacje" w wątku o filmach z serii o Obcym (nie w wątku o wydaniach fizycznych, jeszcze) ponieważ mamy kilka ważnych nowych oficjalnych oraz nieoficjalnych informacji, a ROMVLVS daje nadzieję na udany "soft reboot" serii ALIEN tak jak Predator Prey dla serii PREDATOR.

Co wiemy na ten moment?

czekamy na pierwszy oficjalny zwiastun z niecierpliwością, ktoś wie kiedy premiera?

mamy zdjęcie z planu, co tu dużo mówić jest statek kosmiczny i jest facehugger:

[Obrazek: attachment.php?aid=1859]

mamy fajny plakat (nie oficjalny), który jest, co to dużo mówić, rewelacyjny:

[Obrazek: attachment.php?aid=1860]

Jest czas akcji potwierdzony przez główną aktorkę SPAENY, pomiędzy ALIEN Scotta a ALIENS Camerona.
W tym czasie Ellen Ripley dryfowała w kapsule w kosmosie. Mamy przecieki, że akcja nawiązuje to gry video Alien: Isolation, gdzie pojawia się Amanda Ripley, córka Ellen (czy SPANEY to Amanda Ripley)?
Skoro Spaney (biała aktorka) to Amanda to czy rewelacyjna ISA MERCED (latynoska aktorka) to córka VASQUEZ?
Obstawiam, że WU (azjatycka aktorka) będzie syntetykiem.

Wiele hejtu się już wylało się na forach w stosunku do ekipy, więc Herezja co dla niektórych:
wg. mnie na plus jest mieszana rasowo obsada doświadczonych co nieco aktorów młodego pokolenia. Po pierwsze żyjemy w końcu w czasach w których MIXED RACE w kinematografii światowej jest koniecznością w walce z rasistami, którzy nie rozumieją że za kilkaset lat cała ludzkość będzie mieszanką rasową, CAŁA LUDZKOŚĆ, czy tego ktoś chce czy nie bo to naturalna kolej rzeczy wynikająca z ewolucji i otwarcia na świat (ta pozostała "czysta rasowo" część ludzkości sama wybije się w idiotycznych wojnach religijnych). Oczywiście będzie także wątek homoseksualny, tylko mam nadzieję (jako hetero) że będzie to wątek lesbijski, nawet jeśli ta druga "luba" będzie syntetykiem (znowu się marzy EX MACHINA).
Dzięki MIXED RACE cała seria ALIEN może zostać spopularyzowana w krajach, gdzie fandom Alien jest skromniejszy. Takie serie jak ALIEN, PREDATOR, DUNE, BLADE RUNNER, BOND, MISSION IMPOSSIBLE, STAR WARS, AVATAR, TRANSFORMERS, LORD OF THE RINGS, GAME OF THRONES oraz niektóre inne przetrwają setki kolejnych lat w kinematografii, jakkolwiek to nie będzie wyglądało, i ZAWSZE, ale to ZAWSZE, misje załogowe odkrywców typu VOYAGER będą mieszane rasowo bo takie są przepisy.
Po drugie nie wyobrażam sobie znowu Ellen Ripley grubo po 70 tce...poza tym przecież dryfuje w kosmosie w tym czasie, albo Bishopa, który jest grubo po 80 tce...ale przecież syntetyki się nie starzeją.
Nie wiem czy zauważyliście ale obsada ALIEN ROMVLUS jest rozwojowa, część z tych aktorów jest z "potencjałem" - pytanie kto przeżyje misję oprócz SPAENY i syntetyka oraz pojawi się w ROMVLVS 2.
Największą "sławę" i warsztat mają SPANEY i MERCED.

Pytanie o dodatek w nazwie ROMVLVS czy to nazwa statku kosmicznego jak NOSTROMO, PROMETHEUS czy COVENANT czy też ma to coś wspólnego z założycielami starożytnego Rzymu i czy na obcej planecie będą artefakty łączące film ze starożytnym Rzymem

Jeszcze jedna straszna plotka, że w Cameo zagra DAVID...co miało by sens skoro Scott jako reżyser nie dostał zielonego światła na skończenie trylogii Promka, a można było by się pozbyć DAVIDA w pokojowy i mądry sposób z całej serii ALIEN, póki jeszcze FASBENDER może zagrać systetyka w zbliżonym wieku.

Soundtrack - kto napisze muzykę - czy ktoś coś wie, zawsze Soundtracki dla serii Alien są zjawiskowe a score Kurzela do ostatniego Alien Covenant jest k...wa lepszy od samego filmu Smile


----------------------
[attachment=1859]
[attachment=1860]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19