Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Obcy - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Gadali już z Biehnem Wink
http://www.scified.com/site/alien5/michael-biehn-confirms-he-will-return-as-hicks-in-neill-blomkamps-alien-5
Jeśli Biehn miałby wskoczyć do tego projektu , to będzie musiał poważnie wziąć się za siebie. W porównaniu do starszego od siebie o 7 lat Stephena Langa z Avatara wygląda bardzo suchotnie. Tak więc siłka pizza i jechana Big Grin
http://www.scified.com/site/alien5/neill-blomkamp-talks-more-about-alien-5-says-alien-3--resurrection-went-off-the-rails
“It’s the inverse in that now I get to make the third film of the first two, which I think never happened. I think they made the first two and then went off the rails with these other ones. I wanna try as a fan to fill in that gap. It all stems from being probably one of the most ego-less directors in Hollywood and I think that that plays a big role. If you’re inward focused and narcissistic and thinking about your fans then that’s when weird shit starts happening. If you stay grounded then you can make stuff that actually is balanced and has something to say. I don’t want to give much away but what I can say confidently is that Alien and Aliens are my favourite films and where it went after Aliens was incorrect to me as a fan. I didn’t want that world, I wanted the first two and that’s what I want to go back to.” - Neill Blomkamp speaking to Dazed Digital
Nie ma sensu zakładać nowego tematu, więc przerobiłem ten na wątek dla całej serii. Tymczasem mamy pierwszy zwiastun nowego Obcego:

http://filmozercy.com/wpis/obcy-przymierze-mamy-pierwszy-zwiastun


Klimatem przypomina mi bardziej Prometeusza, aniżeli poprzednie częsci obcego. Zwiastun nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia, ale i tak czekam.
Nie nastawiałem się na nic specjalnego i wyszedł mocno letni ten zwiastun. Szykuje się kolejny nijaki Prometeusz, ale tym razem z większą ilością krwi. Gdzie ten klimat pierwszego Obcego?
Byłem jednym z niewielu, który bronił "Prometeusza", bo pomimo wielu dziur i nielogiczności, wnosił coś nowego do tego uniwersum i mimo wszystko dwójka głównych bohaterów przypadła mi do gustu (Elizabeth Shaw też). Liczyłem na kontynuację, która naprawi błędy "Prometeusza", rozwinie pewne wątki. Ale odkąd zobaczyłem opis fabuły i perypetie związane ze zmianami tytułu (wynikające z tego, że Scott sam nie wie czego chce i czy to coś ma bardziej nawiązywać do Prometeusza czy do serii Obcego) stałem się naczelnym hejterem tego projektu. Trailer tylko potwierdza moją niechęć. Dostajemy odgrzewanego kotleta. Nie prościej było zrobić reboot?

Ps. Niestety obejrzę i potem będę na siebie wściekły. Sad
Jesteś na obcej planecie i chodzisz bez kasku i skafandra zabezpieczającego cię przed wszelkim choróbskiem >> BRAWO.PL Ale to biednie wygląda... miejscami wręcz wieje amatorką jeśli chodzi o kadrowanie i ruch kamery. Znowu jakieś mieszanie, mutacje po co to wszystko ?? nie lepiej było nazwać to Dead Space i wywalić obcego z filmu ?? Teraz tym bardziej żałuje, że Fox nie dał zielonego światła Blomkampowi do kontynuacji oryginalnej sagi, bo Ridley sie po prostu do tego już nie nadaje...
Blomkamp niech się trzyme od tej serii za daleka. Udało mu się zrobić jeden dobry film, potem badziewie (Elysium) i średniaka (Chappie) i wyskakiwał z idiotycznymi pomysłami związanymi z ignorowaniem A3. Sorry, ale dziękuję, postoję, wolę zdecydowanie zobaczyć to, co proponuje dziadzio Ridley, nawet jeśli na razie nie zapowiada się to szczególnie obiecująco.
(25-12-2016, 20:51)Gieferg napisał(a): [ -> ][...] badziewie (Elysium) i średniaka (Chappie) [...]
Moim zdaniem na odwrót Wink

Z jednej strony Scott zrobił mocno średniego Prometeusza, z drugiej strony były już eksperymenty z reżyserami - francuski Jeunet stworzył A4 - i tez nie najlepiej wyszło. Oba rozwiązania wypadły poniżej oczekiwań fanów serii. Ja bym dal szansę Blomkampowi bo na horyzoncie nie widzę żadnego innego reżysera który by się nadawał... no może jeszcze ew. Alex Garland, Pete Travis lub Duncan Jones.

A zwiastun nowego obcego na kilometr pachnie powielonym Prometeuszem... przynajmniej na pierwszy rzut oka :/
Blomkampowi może i bym dał szansę, gdyby nie to, że chce zrobić coś, co zaprzeczy Alien 3. W tej sytuacji, sorry Winnetou, trzymam kciuki za to, by nigdy nie dostał na to szansy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19