Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Batman v Superman: Dawn of Justice
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Steelbook w Gdańskim Media na Grunwaldzkiej stoi za 119 zł Tongue
Ja wykorzystałem rabat nazbieramy z rejestracji zakupów i steel wyszedł jakoś 107zł (od 129), nie zapominajcie o tej opcji :-)

Użytkownik usunięty64562

Post usunięty
Ja dzisiaj chciałem kupić w MM steelbooka, ale 139 zł to odrobinę za drogo. Poczekam aż cena spadnie, chociaż w okolice stówki.
Czy tylko mnie wyprowadza z równowagi podział na rozdziały w wielu filmach Warnera?

BvS (wersja Ultimate konkretnie) jest kolejną tego ofiarą, przez co okazjonalne wracanie do poszczególnych scen z filmu zajmuje znacznie więcej czasu.

3-godzinny film podzielono na zaledwie 15 rozdziałów (16 licząc napisy końcowe), dla przykładu tylko dwa pierwsze rozdziały:

Rozdział 1:
- Czołówka z zabójstwem Wayne'ów
- akcja z finału MoS

To już daje dwa rozdziały, przy czym akcję w Metropolis spokojnie można by podzielić jeszcze na dwa - pierwszy z Waynem jadącym samochodem, drugi po wyjściu z auta, co razem daje już trzy rozdziały zamiast jednego.

Rozdział 2 (prawie 17 minut!):
- wyłowienie Kryptonitu z oceanu
- cała sekwencja w Afryce + poświęcony jej fragment przesłuchania w Senacie
- policjanci w Gotham + spotkanie z Batmanem
- Lois w mieszkaniu (kąpiel, rozmowa z Clarkiem)

Samą sekwencję w Afryce spokojnie dałoby się podzielić na 4, 5 sensownych segmentów.

Nawigacja po tak podzielonym filmie to katorga, z drugiej strony Gorączka czy Chłopcy z ferajny mają po prawie 50 rozdziałów. Można? Można.
Mnie z kolei irytują filmy podzielone na zbyt dużo rozdziałów (rekord chyba ustanowił Terminator 2 na QDVD), szczególnie, że praktycznie nigdy ich nie wybieram z menu, tylko przeskakuję z pilota, po czym znajduję dany fragment przewijając. Przeklikiwanie się przez 50 rozdziałów mnie przeraża, więc wolę mieć tych rodziałów 10-15 (po ok. 15 minut) w zależności od długości trwania filmu. Jesli sam sobie robię listę rozdziałów do filmu to raczej nigdy nie przekraczam tej ilości.
W grudniu amerykanie dostaną nowe kolekcjonerskie wydanie Bvs w pakiecie z Człowiekiem ze stali i paroma gadżetami.

http://filmozercy.com/wpis/batman-v-superman-dawn-of-justice-limited-edition-box-set
Bożżżż jakie figurkiii Big Grin
Stary wypas, jak nasze himeny sprzed 20 laty, ta jakość wykonania. Rozmarzyłem się aż.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20