Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sugestie odnośnie forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(31-01-2024, 22:53)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]4K/2K/1K/0K zamiast UHD/BD/DVD/VHS to "moje" umowne skróty dotyczące rozdzielczości, które stosuję w swoich bazach danych dotyczących kolekcji 1500+ aby baza była czytelna i przejrzysta

Załóż temat ze swoją kolekcją, będziesz mógł pisać co chcesz i jak chcesz  Smile

(31-01-2024, 22:53)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]pierwszy raz w życiu zapisałem się na ten eksperyment socjalny jakim jest "internetowe forum"

To znaczy, że jesteś nie do zajechania - ja byłem delikatnym płatkiem śniegu, gdy zaczynałem kiedyś na innym forum.
Filmożercy to spokojne miejsce i będzie coraz spokojniejsze, zważywszy na to, że coraz mniej osób kupuje filmy na nośnikach fizycznych.
(01-02-2024, 15:23)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Załóż temat ze swoją kolekcją, będziesz mógł pisać co chcesz i jak chcesz

No właśnie - tyle postów natrzepanych, a tematu własnego nie ma Smile
(01-02-2024, 15:23)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Załóż temat ze swoją kolekcją, będziesz mógł pisać co chcesz i jak chcesz  

Jeśli choć jedna osoba to doceni, to zaryzykuję i spróbuję kilka próbnych postów a potem się zastanowię czy to ma sens.
Rozumiem, że wtedy temat z własną kolekcją to będzie "moja piaskownica" i jak ktoś mi "nasika" do piaskownicy to będę mógł
go swoją "łopatką" zdzielić i wyprosić z "piaskownicy"? I mogę bezkarnie off-topy popełniać czasami? A już obiecałem że będę skracać teksty Smile

(01-02-2024, 15:23)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Filmożercy to spokojne miejsce i będzie coraz spokojniejsze, zważywszy na to, że coraz mniej osób kupuje filmy na nośnikach fizycznych.

Coraz mniej forumowiczów kupuje filmy na nośnikach fizycznych, bo obecnie 50% wiadomości na stronie głównej Filmożerców to oferta streamingów, około 1/10 newsów dotyczy mojego kina a horyzonty mam dosyć szerokie, 1/30 newsów lub gorzej dotyczy wydań fizycznych. Może wyrywkowa prezentacja wydań fizycznych premium zachęci więcej młodych ludzi do kolekcjonowania, to warto spróbować, pytanie czy czas na to będzie i czy faktycznie będzie spokojniej i bardziej merytorycznie?
Koledzy - sztuczną inteligencję testują w różnych miejscach. Fachowcy ostrzegali aby nie wpuszczać jej do netu. Zrobiono to natychmiast w celu edukowania AL (skleca to i owo analizując bazę danych). Zdaniem prof,.W. Ducha sztuczny twór wygrywa w wielu dziedzinach z człowiekiem, nawet w przeprowadzaniu wszelkich terapii. Pacjenci wyżej oceniają właśnie AL
Być może dla GiPiTi problematyczne są tematy filmowe. Rzucacie kłody pod nogi, a tak się stara. Rolleyes
(01-02-2024, 20:46)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]Jeśli choć jedna osoba to doceni, to zaryzykuję i spróbuję kilka próbnych postów a potem się zastanowię czy to ma sens.
Rozumiem, że wtedy temat z własną kolekcją to będzie "moja piaskownica" i jak ktoś mi "nasika" do piaskownicy to będę mógł
go swoją "łopatką" zdzielić i wyprosić z "piaskownicy"? I mogę bezkarnie off-topy popełniać czasami?

Dokładnie, załóż na próbę i sprawdź czym to się je - moim zdaniem będziesz zadowolony.
Ja też założyłem na próbę i mam co jakiś czas chwilę zwątpienia (czyt. lenistwa), ale gdzieś tak w połowie roku postanowiłem, że wytrzymam pełny rok i jak już "odrobiłem pańszczyznę" tak teraz mi lżej Big Grin

(01-02-2024, 20:46)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]Coraz mniej forumowiczów kupuje filmy na nośnikach fizycznych, bo obecnie 50% wiadomości na stronie głównej Filmożerców to oferta streamingów, około 1/10 newsów dotyczy mojego kina a horyzonty mam dosyć szerokie, 1/30 newsów lub gorzej dotyczy wydań fizycznych. Może wyrywkowa prezentacja wydań fizycznych premium zachęci więcej młodych ludzi do kolekcjonowania, to warto spróbować, pytanie czy czas na to będzie i czy faktycznie będzie spokojniej i bardziej merytorycznie?

Bez przesady, moim zdaniem strona główna nie kreuje rzeczywistości, tylko ją odzwierciedla, ale zgadzam się, że trochę "kreacji" nie zaszkodzi - moglibyśmy w komentarzach poczarować trochę:

- kiedyś moja rodzina oglądała tylko Netflixa, teraz już z tego wyrośli i pragną jakości, dzieci i teściowa codziennie pytają kiedy kupię nowy film na nośniku fizycznym.

-  moje życie stało się lepsze odkąd znajomi dowiedzieli się że wróciłem do nośników fizycznych, żona do mnie wróciła, kochanka, a nawet pies, który ugryzł mnie na do widzenia, gdy wpadłem w szpony platform streamingowych.

Big Grin
HAL, czy masz możliwość edycji własnych postów bez informowania o tym z automatu użytkowników? Mam wrażenie, że inaczej zapamiętałem pierwsze zdanie z Twojego ostatniego wpisu (?).
Nic tam nie zmieniałem, jeżeli edytuję jakieś wpisy to tylko poprawiam błędy, nie zmieniam treści - właśnie mi przypomniałeś, że gdzieś tam nawaliłem przecinków za dużo i muszę trochę usunąć, tylko gdzie to było  Tongue
Rozumiem. Wygląda na to, że coś źle zapamiętałem.

Dygresja.
Prof. A. Dragan wspomniał, iż gros sztucznych inteligencji odzwierciedla poziom ośmiolatka (jest kilka modeli wspomnianego tworu). Niemniej AL z "Odysei kosmicznej 2001" (1968) stanowi jakby model wyższy. Z takim pogadałbym dłużej, choć gdzie mi do sztucznej inteligencji. Rolleyes

EDIT:
Skreśliłem zdanie, które teraz wydało mi się wyrwane z kontekstu.


(27-02-2024, 12:51)Gieferg napisał(a): [ -> ]
Cytat:Uogólniając, to moim zdaniem mało który film kręcony na klasycznej taśmie filmowej ma potencjał transferu w 4k

Czy to aby nie ścisła czołówka bzdur jakie kiedykolwiek zostały napisane na tym forum?
(27-02-2024, 13:30)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Zdecydowanie.

Czy to aby nie ścisła czołówka 'toksyczności' forum i odstraszaniu nowych użytkowników? Nie chciało Wam się tłumaczyć dlaczego się nie zgadzacie z opinią to proponuję nic nie pisać. Powyżej Waszych postów jest post od misfit, który pokazuje jak można dyskutować.