Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03-10-2023, 12:29)Mefisto napisał(a): [ -> ]Prawda, aczkolwiek mi tam na tekturkach specjalnie niezależy, a wcześniej wolałbym się też czegoś dowiedzieć na temat transferów, bo niby Shout nie odwala fuszerki, ale różnie może być

Mi zależy na limitkach czy też slipach bo skoro 80 % kolekcji 1200+ mam steelbooki 10 % slipy i inne limitki a pozostałe 10 % to amaraye (bo nie było innego wydania), czerpię większą przyjemność z seansu jeśli mam produkt lepiej podany, opakowany, z większą ilością dodatków na dysku, oczywiście do granicy rozsądku - steele, slipy, post ccardy...to co się mieści na półkce w formacie zbliżonym do blu ray...ale plakaty jakieś osobno czy jakieś figurki czy box-y przerośnięte pacyfikuję....
w przypadku tych 4 filmów wszystkie posiadam już w steelbookach w wersji 2K więc to ugrejd do 4K pozwoli mi na podjęcie decyzji co zostaje w kolekcji a co nie, przy czym wersja PL nie ma znaczenia takiego jak samo wydanie 4K
także mi zależy na czasie aby sięgnąć po ulubiony film wtedy kiedy mam "chcicę" na Point Break na przykład jak teraz, a nie za 2 lata w promce...oraz jak mam szybciej na półce to wtedy mam większy wybór jak postanowię obejrzeć film...albo jak wyciągnę taki film wezmę do ręki w wtedy wszystko jasne - czas na seans nawet jesli lista filmów oczekujacych jest spora
oczywiście co do jakości mogą być problemy jak to mocno wpływa a cały seans to wtedy się wycofuję z pre-ordera albo opycham film dalej po obejrzeniu...
Ale jak pisze Mefisto shout fuszerski raczej nie robi...jak arrow, kino lorber....i te ich wydania 4K nie mają "masowych" odpowiednich na świecie czy w Europie (oprócz Arrowa czasami)
Ale także mam wiekszą tolerancję jak tam coś w transferze 4K przed parę sekund nie gra czy tam gdzieś na chwilę niebo jest za mało niebieskie, większa szczegółowość obrazu, czernie, uziarnienie oraz przede wszystkim dźwięk mają dla mnie znaczenie priorytetowe...Dolby Vision jak w Point Break kluczowe...
więc w przypadku wydań masowych lub kilku dystrybutorów 4K dla jednego film to tak, mogę się bawić w polowanie na czarownice, czy promki na zwyklaki, w przypadku niszowych wydań to wolę się zabezpieczyć...w przypadku steelbooków liczą się sekundy jak nie kupisz w odpowiednim czasie to potem se kup za 3 razy tyle na e-bay.
to tak jak z wakacjami - co jest lepsze FIRST MINUT czy LAST MINUTE?
w First minut możesz sobie wybrać interesujący Ciebie kierunek i dopłacić do klasy biznes, wybrać najlepszy hotel 5*, pokoje z widokiem na ocean praz inne atrakcje....w Last minute? Panie bierz Pan te bułgarie to tylko tam laramy bo ostatnie sa miejsca w ekonomicznej i ostanie 2 pokoje w hotelu 3* tam przy śmietnikach na końcu hotelu...3 km do plaży truchtem...
Albo masz udane wakacje albo spierdo....ny seans filmu...Smile a często gęsto first minute jest tańsze niż last minute w promce...

Oczywiście nie każdego stać na takie akcje i takie hobby, to jest poza dyskusją.
Jak ktoś tylko kolekcjonuje zwyklaki, nie dlatego że go nie stać na limitki, steele też jest poza dyskusją...
woli hurtem na promkach też poza dyskusją...

Ja staram się łączyć moje oczekiwania ze zdrowym rozsądkiem i w moim przypadku zdrowy rozsądek podpowiada - zamawiaj teraz...pomijając fakt, że dopóki karta kredytowa na amazonie nie jest obciążona zawsze masz czas na zmianę decyzji czy części zamówienia...

(03-10-2023, 12:29)Mefisto napisał(a): [ -> ]No przecież to na stronie Shout masz licznik, nie na amazonie

no właśnie - amazon zamawia partie produktu w shout jak się partia skończy to dupa...po prostu zamówienie jest niedostępne...
na shout masz "licznik grozy" i wiesz na czym stoisz...ale na pewno nie będzie sytuacji że na shout masz 0 sztuk a na amazonie dalej sprzedaż...Smile Po prostu dział logistyki w Amazon ma swój podlicznik do licznika shout...albo jak logistyka da ciała i sprzedadzą więcej niż mają dostępne to potem...majle typu delayed...sorrry...your order is cancelled now...

Kupione, załatwione, czekam na przesyłkę i senas, reszta mnie już nie dotyczy Smile
(03-10-2023, 13:14)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]no właśnie - amazon zamawia partie produktu w shout jak się partia skończy to dupa...po prostu zamówienie jest niedostępne...
na shout masz "licznik grozy" i wiesz na czym stoisz...ale na pewno nie będzie sytuacji że na shout masz 0 sztuk a na amazonie dalej sprzedaż...

No to nie do końca tak działa - pisałem wyżej, że tych partii jest kilka z jednego tłoczenia. Kopii tłoczy się zresztą docelowo więcej niż rzuca się od razu do sprzedaży, bo jest to po prostu bardziej opłacalne. Poza tym, o ile mi wiadomo, to Shout nie robi limitek, tylko collector's edition. Dlatego wciąż jesteś w stanie kupić ich wydania sprzed dekady Smile
(03-10-2023, 13:24)Mefisto napisał(a): [ -> ]No to nie do końca tak działa - pisałem wyżej, że tych partii jest kilka z jednego tłoczenia. Kopii tłoczy się zresztą docelowo więcej niż rzuca się od razu do sprzedaży, bo jest to po prostu bardziej opłacalne. Poza tym, o ile mi wiadomo, to Shout nie robi limitek, tylko collector's edition.

wszystko się zgadza, pojęcie "limitek" dotyczy dla mnie wszelkich collectors, limited, anniversary 5 disc....etc...
dla mnie priorytet jest "chcica" na film potem czas (w okresie swiateczno-noworocznym mam więcej czasu na projekcje) oraz limitka w sensie slipa do pierwszego tłoczenia, zamiast wydania bez slipa, książeczka, pocztówki do zwyklaka...(nie mówię tylko o shout)...
ale mam także killa shoutów, które brałem potem i nie mają slipów...i jak to na półce wygląda? no nie wygląda Smile

Także zależy od filmu...ale weźmy ten Point Break 4K i zobaczymy co się wydarzy za kilka dni, tygodni? OK?
na ten moment licznik grozy pokazuje na shout 238 szt....i na amazon jeszcze dostępne...
i będziemy mieli wspólną wiedzę jak się zachować...Smile
na ten moment mam pre-order i czuję się bezpiecznie...

EDIT: Point Break 4K wydanie Shout dostanie także steelbooka 4K przez BEST BUY ale steelbook wygląda przepaskudnie wiec zostaje przy limitce ze slipem. Ale będzie większa podaż tego filmu finalnie.

Pytanie czy Europa także dostanie swój Point Break 4K, skoro Best Buy wypuszcza steela?
Z tego co widzę to wiesz co to są znaki interpunkcyjne, duże i małe litery, to może zacznij ich używać zamiast tych wielokropków, bo tego Twojego tekstu to się nie da czytać, wszystko zlane ze sobą.
Zapowiedziano właśnie rozszerzony soundtrack do Twierdzy - niby nic dziwnego, ale od paru lat panuje pewna prawidłowość, że wydania muzyki pokrywają się z nowymi wydaniami samych filmów, także trzymam kciuki.
Jeszcze rozszerzony Armageddon poproszę.
(03-10-2023, 14:02)Mefisto napisał(a): [ -> ]Zapowiedziano właśnie rozszerzony soundtrack do Twierdzy

Już jest do kupienia:
https://store.intrada.com/s.nl/it.A/id.12880/.f

Pewnie się szarpnę. Chyba tylko Criterion może w niedalekiej przyszłości wydać Twierdzę na 4K UHD. Oni też wypuścili kolekcjonerskie edycje filmu Baya na LaserDisc i DVD. Ciekawe co tam Disney kombinuje.

(03-10-2023, 14:47)Gieferg napisał(a): [ -> ]Jeszcze rozszerzony Armageddon poproszę.

To się niestety nigdy nie wydarzy, albowiem Trevor Rabin nie jest zainteresowany rozszerzeniami swoich soundtracków (wg osoby, która pracowała nad edycją 2CD Twierdzy). Cytat:
Armageddon isn't gonna happen too. Apparently Rabin isn't really interested in expanded either...
To może pośmiertnie? Tongue

Cóż, dobrze, że wypłynęło lata temu, a jak nie chcą za to kasy, to trudno.
Samuraj pod koniec listopada ma się pojawić
[Obrazek: 81ft1jsqqYL._AC_SL1500_.jpg]

I Afrykańska królowa się pojawiła w Niemczech oraz Francji

A jakby komuś było mało grudniowej klasyki, to zobaczymy jeszcze Młode Strzelby
(09-10-2023, 22:36)Mefisto napisał(a): [ -> ]I Afrykańska królowa się pojawiła w Niemczech oraz Francji

Afrykańska królowa pojawiła się na Amazonach prawie półtora roku temu, nawet swego czasu ruszyły pre-ordery, ale później je anulowali i zwracali kasę.
Miejmy nadzieję, że jednak kiedyś naprawdę wyjdzie...