Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Studio N
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Ciekawe, swoją drogą, co to w odpowiedzi od Studia N znaczy "dostaliśmy"? Płacisz i masz co chciałeś. Czyżby StudioCanal z jakiegoś powodu nie chciało sprzedać wersji z HDR? Jakoś jednak bardziej mi to pachnie eufemizmem ze strony Studio N-owego pracownika. Osobiście odczytuję to jako "kupiliśmy SDR po taniości".
To samo pisali w przypadku T2.
Dobrze to odczytujesz Smile
Jak się dobrze sprzeda to niewykluczam, że pojawi się nowa edycja z HDR. Ale to pewnie w jakimś dziwnym pakiecie, jak to było z T2 Wink
(28-09-2022, 17:32)Danus napisał(a): [ -> ]Nie po to wywalilem 5 kola na oppo zeby teraz kupowac buble
Przepłaciłeś Big Grin ostatnio był za 1800 ale ktoś szybko go sprzątnął... nie zdążyłem.
Nie przepłaciłem. Jak kupowalem nie bylo tanszegoSmile nie bylo tez tanszego pol roku po zakupieSmile
Wydania UHD bez HDR to kpina. Oby tylko rodacy odpowiednio zagłosowali portfelami. Zdecydowane nie dla fuszerki.
(28-09-2022, 19:23)misfit napisał(a): [ -> ]że pojawi się nowa edycja z HDR. Ale to pewnie w jakimś dziwnym pakiecie, jak to było z T2
Nie zapominam o wersji z dubbingiemSmile
Czyli znowu Polaczki mają się cieszyć z ochłapów? Swoją drogą to nie miałem pojęcia o tym, że istnieją wydania filmów 4K bez HDR. Czy może jest tak tylko w naszym kraju, że takowe wydają? W innych krajach filmy ze StudioCanal w 4K zawsze mają Hdr. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

W każdym razie poczekam na recenzję trylogii Rambo na bluray i 4K może chociaż skuszę się na bluraya. Tak samo z Nieśmiertelnym.
(28-09-2022, 21:14)Night830 napisał(a): [ -> ]Swoją drogą to nie miałem pojęcia o tym, że istnieją wydania filmów 4K bez HDR.
Jest już parę takich wydań, żadne z nich nie pochodzi z Polski Smile
Pierwsze polskie T2 było w SDR Smile

Night830, jest co nieco zagranicznych UHD w SDR, ale to niemal wyłącznie dlatego gdy po prostu nie istnieje wersja HDR.
Korzystanie z mastera SDR w sytuacji gdy istnieje wersja HDR to po prostu straszne skąpstwo. Tym niemniej względem BD zyskujemy wyższą rozdzielczość, 10-bitową głębię kolorów (= często lepsze przejścia tonalne) i zwykle lepszą kompresję obrazu - trzeba to jeszcze umieć wykorzystać, co nie każdemu się udaje. Dysponując tylko masterem SDR co bardziej kumaci robią małe czary z obrazem SDR w kontenerze HDR - tym samym dodatkowo zyskujemy szeroką paletę barw.

Zobaczymy w końcu jak Studio N sobie radzi z kompresją obrazu, bo T2, z uwagi na megaśnego DNRa, nie stanowił praktycznie żadnego wyzwania w tym aspekcie Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21