Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Studio N
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Wydawanie filmów UHD bez HDR nie ma najmniejszego sensu... To jest murowana finansowa klapa, bo kto da się nabrać i kupi takie wydanie?
Czy ja dobrze czytam? Na wydaniu Studia N ma być dubbing?
http://wsyncu.pl/terminator-2-dzien-sadu-doczeka-sie-polskiego-dubbingu/19409/

Od siebie dodam, że może i bym kupił to wydanie, gdyby to była wersja reżyserska, bo tylko taką oglądam. Tak to trochę dla mnie sensu nie ma kupowanie czegoś, co będzie się po prostu kurzyło i wystarczy mi na razie słynny dwupłytowy digipack QDVD. Ale cieszy mnie i tak pojawienie się dystrybutora, który wzbogaci polski rynek nośników BD i 4K i jestem ciekaw kolejnych wydań.
Z jednej strony odnośnie Terminatora 2 użyli transferu z 2017 zarówno przy UHD,jak i przy blu, ciekawe jaki transfer będą miały blu innych filmów. Nowy, czy będą też wydawali filmy Studio Canal ze starych remasterów. Kupiłem ten film na blu, kolega na 4K uparł się i już, jak będę miał w rękach to się okaże co tam poczynili. Nie wróżę im super sprzedaży przy tych filmach UHD, i zastanawiam się, czy to ich 4K z remastera Terminatora 2 z 2017 roku to nie jest podniesiony do rozdzielczości 4K przez nich zwykłe 1080p.
Ktoś pisał ze na pierwszy ogień po terminatorze pójdzie rambo , jak na tym nie zarobią zadowalającej kasy nic więcej nie będzie .
Zwiną interes i dowidzenia
(09-06-2021, 21:20)kryst007 napisał(a): [ -> ]Od siebie dodam, że może i bym kupił to wydanie, gdyby to była wersja reżyserska, bo tylko taką oglądam. Tak to trochę dla mnie sensu nie ma kupowanie czegoś, co będzie się po prostu kurzyło i wystarczy mi na razie słynny dwupłytowy digipack QDVD.

Wersja kinowa TO JEST wersja reżyserska tego filmu. Obie późniejsze wersje rozszerzone to "Special Edition", a sam Camerona nazywał je "workprint versions", wydano je dla zwiększenia zysku + dla ciekawskich fanów, nie dlatego że Cameron miał uwagi względem swojego filmu, wręcz przeciwnie, to 137-minutowy cut T2 wybrał do konwersji 3D w 2015 roku.
Rozszerzony T2 tylko niepotrzebnie zamula, jako ciekawostkę można raz czy dwa obejrzeć, ale jedyną słuszną wersją T2 jest wersja kinowa.

Cytat: czy to ich 4K z remastera Terminatora 2 z 2017 roku to nie jest podniesiony do rozdzielczości 4K przez nich zwykłe 1080p.

Każde wydanie tego "remastera" to upscal, więc i tu nie będzie inaczej.
(09-06-2021, 21:33)Juby napisał(a): [ -> ]
(09-06-2021, 21:20)kryst007 napisał(a): [ -> ]Od siebie dodam, że może i bym kupił to wydanie, gdyby to była wersja reżyserska, bo tylko taką oglądam. Tak to trochę dla mnie sensu nie ma kupowanie czegoś, co będzie się po prostu kurzyło i wystarczy mi na razie słynny dwupłytowy digipack QDVD.

Wersja kinowa TO JEST wersja reżyserska tego filmu, czyli jak najbardziej możesz ją kupić. Obie późniejsze wersje rozszerzone to "Special Edition", a sam Camerona nazywał je "workprint verions". Wydano je dla zwiększenia zysku + dla ciekawskich fanów, nie dlatego że Cameron miał uwagi względem swojego filmu, wręcz przeciwnie, to 137-minutowy cut wybrał na konwersję pod 3D w 2015 roku.

Okey. Nie wiedziałem i dzięki za wyjaśnienie. Przyznam, że dla pewności sprawdzałem czas trwania wersji na moim QDVD i tam było 147 minut, zatem z automatu stwierdziłem że to musi być dłuższa wersja Big Grin
QDVD to jest dłuższa wersja.
To, że Studio N prowadzi rozmowy z Lionsgate to kolejna dobra wiadomość. Chociażby ze względu na reedycję trylogii Johna Wicka na bluray i może w 4K. Dziadowski Monolith się skończył i wydanie np. Johna Wicka 3 na BR kosztuje obecnie prawie 300zł. Dlatego dobrze będzie poczekać na dalsze newsy dotyczące współpracy z Lionsgate. Co do filmów 4K to faktycznie nie ma sensu wydawać ich bez HDR-a, no ale jak ktoś już wcześniej napisał zawsze będą wydania blu-ray, które chętnie zakupię jeśli ukaże się większość kultowych produkcji ze Studio Canal.
(09-06-2021, 21:21)Jedi-Matser napisał(a): [ -> ]filmy Studio Canal ze starych remasterów.
Tak raczej nie można muszą wydać to co dostaną od studiocanal czyli będą to nowe remastery, to tak jak w tv nie puszczają filmów które mają skitrane w szafach tylko puszczają nowe remastery bo takie dostają do transmisji. Przynajmniej ja tak zauważam.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21