Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Kolekcjonowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Użytkownik usunięty

Świerzbiak nie odwracaj kota ogonem tylko udowodnij, że jesteś taki sprytny, na jakiego się próbujesz lansować Smile No gdzie pracuję? Lamusie Smile
Wiem gdzie pracuje und3r, a ty przecież nim nie jesteś, co cię to obchodzi?
Mierzwiak, dokładnie na to samo miałem zwrócić uwagę. Gostek nie rozróżnia kopii 1:1 od wydania cyfrowego. W piękną i poprawną polszczyzną ubiera to, o czym nie ma pojęcia. Użytkownik usunięty, załóż wątek o Netflix, nie będzie tak nikogo raziła Twoja ignorancja Cool  Wink
Gimnazjalna psychoanaliza. W punkt.
I pisze to osoba, która nie ma potrzeby posiadania idealnego obrazu w filmach w 4k. Użytkownik usunięty jak z Ciebie taki intelektualista to poproszę o krótką rozprawkę o szaleństwie jednostki w filmach Wernera Herzoga. Nie znajdziesz na Netflixach. Możesz ukraść. Albo poczekać aż na tvp kultura poleci jakiś cykl.

PS jak już pisałem zbieranie filmów nie ma sensu, ale ogólnie twierdzę, że nic nie ma sensu. Dlatego ograniczam się w życiu do sprawiania przyjemności sobie i najbliższym. Do tego należy kupowania filmów. A jak ktoś woli netflixy (sam korzystam) czy torrenty, nie przeszkadza mi to. Kur...ą nazwę tylko tych co korzystają z rzeczy pokroju cda i płacą za to innym skur...om.
(23-11-2018, 23:38)Ethan napisał(a): [ -> ]Gimnazjalna psychoanaliza
Hej, Panowie. Nie obrażajcie gimnazjalistów. Wink
(23-11-2018, 23:37)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]Mierzwiak, dokładnie na to samo miałem zwrócić uwagę. Gostek nie rozróżnia kopii 1:1 od wydania cyfrowego.
Ależ oczywiście że rozróżnia, ale zawsze musi obwieścić że to on ma rację, dlatego manipuluje tak, by jego było na wierzchu. Jestem pewien że przy odpowiednio poprowadzonej rozmowie udowodniłby ci za pomocą swego wszechintelektu że Ziemia jest płaska albo że nie jest ssakiem.

Taktyka stara jak to forum: wychodzi z kłamliwą tezą i czeka aż napiszesz coś, co będzie mógł obrócić przeciwko tobie twierdząc że przecież on od początku właśnie to pisał. Po drodze powie ci że nie czytasz ze zrozumieniem, że może jest dla ciebie nadzieja jak nauczysz się posługiwać faktami i że niestety nie jesteś dla niego godnym partnerem do dyskusji.

Użytkownik usunięty

Świerzbiak wiem, że nie jestem żadne "under", natomiast napisałeś, że wiesz gdzie JA pracuję. No to powiedz nam Smile lamusie Smile

Swoją drogą zastanawia mnie jedna rzecz. Tak tu co poniektórym podobno ręce opadają jak czytają to, co piszę. Tak ich razi ta moja rzekoma ignorancja. A z wypiekami na twarzy śledzą ten wątek i w nim postują. Co, znudziły się wam tematy o waszych kolekcjach? Big Grin

A niektórzy wręcz zarzucają mi trollowanie. Z ekspertami w tej dziedzinie dyskutował nie będę, przyjmuję ich opinię, w końcu ich doświadczenie widać gołym okiem. Przyjmijmy zatem na potrzeby dyskusji, że faktycznie to właśnie robię - trolluję. Co zatem możemy powiedzieć o inteligencji osób, które to wiedzą, a mimo wszystko za każdym razem łapią baita i, jak to się mówi w internetach... karmią trolla? No właśnie Smile

Tym miłym akcentem kończę dyżur i czas wreszcie zająć się życiem Smile Zatem do zobaczenia po weekendzie, przegrywy Smile
(30-10-2018, 20:08)Gieferg napisał(a): [ -> ]Ewidentna prowokacja ze strony ewidentnego trolla. To po pierwsze.
Po drugie - był już na pewno taki temat tylko możliwe, że na starym forum - nic sensownego z niego nie wyniknęło i teraz też nie wyniknie.

Mówiłem? Mówiłem.
Tym razem zgoda, Gieferg (zresztą sam to sugerowałem).

Użytkownik usunięty napisał:
A czy jeśli sobie zbackupuję, to stracę na jakości? Bo jeśli nie, to wracamy do punktu widzenia - nośnik danych nie ma wpływu na ich jakość. Na pirackich portalach można pobrać filmy w jakości 4K, ważą od kilkunastu GB w górę.

Misfit napisał:
Na pirackich serwisach masz różne rzeczy - te najlepsze jakościowo to w 99% przypadków właśnie backup 1:1 z płyty, w dalszej kolejności na podstawie takiego backupa rekompresowany obraz do niższego bitrate, w dalszej kolejności przechwyt obrazu z iTunes, itp. serwisów.
Więc łatwo sobie wyobrazić co by Ci zostało na tych pirackich serwisach gdyby nie było nośnika.


W mojej ocenie zamieszczone cytaty są kwintesencją tej pożal się boże dyskusji.

Nośnik zawsze będzie„substratem” jakości danych.
Na marginesie, czy naprawdę nie czujecie się wkręcani???

EDIT:
Zaczynasz siebie cytować. Smile
(23-11-2018, 23:00)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Szczerze mówiąc mało mnie interesuje co byś czuł. Oczywiście możemy ten wątek rozwinąć i porozmawiać jak to osoby zaangażowane w powstanie filmów plują widzom w twarz, ale na chwilę obecną dywagujemy na temat jakości dystrybucji cyfrowej vs takiej na nośniku fizycznym. Od tego zaczęła się dyskusja, pamiętasz? Wyśmiałeś moje stwierdzenie, że jakość postaci cyfrowej jest taka sama, jak na nośniku. A teraz napisałeś dokładnie to samo. Oczekuję przeprosin.

Początki Alzheimera ? Zalecam pilną wizytę u lekarza. Próbowałeś nam tutaj wmówić, że jakość z Netfliksa 4K niczym się nie różni od nośnika UHD. Gdy Ci wyłożyłem kawę na ławę dlaczego się mylisz to zgodnie ze swoją taktyką postanowiłeś zignorować niewygodne fakty. Zignorowałeś też prośbę o podanie ile i jakie to filmy w UHD masz na tym Netfliksie.
Co do reszty to Mierzwiak mnie uprzedził - Od kiedy PIRACKA KOPIA wydania fizycznego to dystrybucja cyfrowa?

(23-11-2018, 23:00)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Nie bardzo rozumiem jaki to ma związek z porównaniem jakości samego filmu w postaci cyfrowej i na nośniku fizycznym?

Pisałem już to, ale masz bardzo krótką pamięć. Serio, zrób coś z tym bo na poważnie się o Ciebie martwię.
Nie kto inny jak Ty poruszałeś temat cen niższych cen w streamingu. I ile to się musi tracić na takim sprzedawaniu wcześniej kupionego filmu. Więc Ci odpisałem, że po raz kolejny błądzisz bo nie masz zielonego pojęcia jakie obowiązują ceny za granicą na filmy na BD/UHD BD.
Na UHD BD kupuję filmy w porównywalnej cenie do tych na iTunes - do tego mam lepszą jakość obrazu i dźwięku i wiele innych korzyści i dużo mniej zmarwień z tego wynikających o których już w tym temacie pisałem ja i inni forumowicze.

(23-11-2018, 23:00)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]No to co? Tu zniknie, gdzieś indziej się pojawi.


Czyli proponujesz miesięcznie opłacanie wszystkich usług streamingowych ? No nie ma co - świetny interes. Ale tylko dla usługodawcy. A i tak nigdy nie będzie tam wszystkiego co nas interesuje.
I typowo przemilczałeś świadczoną jakość obrazu i dźwięku z tego typu serwisów vs nośnik fizyczny.

(23-11-2018, 23:00)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Po co MIEĆ? Dla samego "mania"? Mania posiadania jest jak uzależnienie - w którymś momencie to ona zaczyna kontrolować ciebie. Na pierwszy rzut oka zabrzmi to dla ciebie jak herezja zapewne, ale jak się chwilę zastanowisz, to dojdziesz do wniosku, że coś w tym jednak jest. Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

W kółko jak mantrę powtarzasz to samo. O nas się nie martw. Twój problem polega na tym, że oceniasz wszystkich własną miarą. Nie dopuszczasz przy tym myśli, że ktoś może mieć potrzebę wracania do ulubionych filmów/seriali z większą lub mniejszą częstotliwością (dotyczy to też książek, gier, itd.). I przy okazji chce je posiadać w porządnej jakości obrazu i dźwięku.
Tutaj z kolei nasuwa się kolejna diagnoza - masz ewidentne rozdwojenie jaźni, bo nie kto inny jak Ty pisałeś tutaj na forum wielokrotnie o chęci kupowania filmów/seriali na nośniku fizycznym Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33