Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Mierzwiak's Kolekszyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No ja też wszystko od SC mam ze slipami, stąd moje zdziwienie. Jak następnym razem będziesz pozbywał się slipów to daj znać, część pewnie chętnie przygarnę.
(05-01-2024, 10:48)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Jak następnym razem będziesz pozbywał się slipów to daj znać, część pewnie chętnie przygarnę.


dobrze, że jesteśmy na forum o filmach ha ha ha
Casablanca - chętnie powtórzę, bo widziałem tylko raz i to bardzo, ale to bardzo dawno temu.

Chernobyl - nie dość że cena była atrakcyjna, to jeszcze doszedł kodzik rabatowy -€5 (jeszcze raz podziękowania dla leszekm!) i ostatecznie, z przesyłką, wyszło tylko €13,51. Absurdem jest to, że do dzisiaj nie widziałem ostatniego odcinka, więc obejrzę sobie całość w porządnej jakości.

Titanic - wrażenia z seansu opisałem już w stosownym temacie. Zrobiłem sobie 4-płytowego składaka, bo do środka powędrowały płytki z polskiego wydania BD. (Dyski z dodatkami różnią się, bo w wydaniu UHD pojawiły się nowe, ale też niektórych brakuje)

[Obrazek: PSX-20240107-122909.jpg]
[Obrazek: PSX-20240107-122925.jpg]
[Obrazek: PSX-20240107-122940.jpg]
Gratuluje Titanica, który wygląda naprawdę fajnie na UHD.
The Exorcist - nigdy nie byłem nie wiadomo jakim fanem tego filmu więc jakoś tak wyszło, że BD nigdy nie stanęło na półce ale teraz nadarzyła się ku temu najlepsza okazja. Kontrowersje odnośnie zbytniego nasycenia kolorów czy obróbki obrazu w finałowej sekwencji są mi znane, ale nie robi to na mnie wrażenia. Obejrzę to ocenię.
Miło, że Warner poszedł na całość i dostaliśmy pełne, 4-płytowe wydanie z dwoma wersjami filmu i na UHD, i na BD.

Hannibal (kupiony razem z Egzorcystą w promce 2 za £30) - chyba od zawsze byłem w tej grupie, która lubiła film Scotta. Wiadomo, że nie może się on równać z Milczeniem owiec, ale dla mnie to solidna kontynuacja i bardzo dobry thriller jako taki. Co ciekawe wydanie w cienkim amarayu.

Marnie - od jakiegoś czasu dzięki SkyShowtime nadrabiam braki z filmografii Hitchcocka. Kilka dni temu obejrzałem Marnie i film tak mi się spodobał (fantastyczne role Tippi i Seana!), że musiałem go kupić. Po screenach widzę, że Universal odwalił świetną robotę. Film kupiłem w sklepie dvdmax na allegro, obniżyli cenę dzień po tym jak dodałem do obserwowanych Wink

[Obrazek: PSX-20240125-101510.jpg]
Skorzystałem z tej samej promocji 2 za £30 i mój Egzorcysta jest 4-płytowy. Czy mógłbyś potwierdzić, że masz piątą płytę, czy tylko wdarł się mały chochlik?
Dokładnie to wydanie: https://www.blu-ray.com/movies/The-Exorcist-4K-Blu-ray/332485/
Tu też piszą tylko o 4 płytach.
Oj, tak, to literówka Smile (cyfrówka?) Wydanie jest oczywiście 4-płytowe.
Banshees of Inisherin - co tu dodawać? Niesamowite kino, pokazujące jak wspaniale McDonagh dojrzewa i rozwija się jako reżyser i scenarzysta.
Na płycie tylko angielskie audio i opcjonalne angielskie napisy. Szalejesz, Disney!

Dune - miniserial z 2000 roku. Widziałem go bardzo dawno temu, bodaj gdy miał premierę w polskiej telewizji. Chętnie powtórzę jako uzupełnienie do ekranizacji Lyncha i Villeneuve'a.

Children of Dune - nigdy nie widziałem więc tym bardziej chętnie się zapoznam.

Oba wydania niestety bez żadnych dodatków obecnych w edycjach z innych krajów, do tego pierwsza część (nie wiem jak kontynuacja) w scenach dialogów po fremeńsku ma wtopione w obraz niemieckie napisy, ale angielskie wyświetlane na nich są na tyle czytelne, że to nie problem. No właśnie, napisy - to hiszpańskie wydania, mają angielskie, niemieckie i hiszpańskie napisy. Dla porównania wydania DE mają tylko niemieckie napisy, a brytyjskie - żadnych Smile

Kupione na amazonie PL, sprzedaż i wysyłka (Inpostem) ze sklepu DVD Store Spain. Co ciekawe na amazonie ES ten sam sklep bierze prawie €10 za wysyłkę, ale już na amazonie PL - nic.

[Obrazek: PSX-20240309-125357.jpg]
Avatar: The Way of Water - miałem zostać przy BD, ale reedycja z Dolby Vision i większą ilością dodatków skutecznie mnie zachęciła. Hiszpański amazon, w najniższej w Europie cenie. Tytuł na slipboksie nie za ciekawy, ale dam radę Smile

Cleopatra - od lat zbierałem się z nadrobieniem słynnego filmu z Taylor więc zakup w ciemno. Amazon.pl, wydanie z polskimi napisami warte kupienia o tyle, że to Fox, więc o ile inne studio / dystrybutor kiedyś tego nie przejmie to te wydania mogą po prostu w końcu zniknąć ze sklepów.

The Third Man - film obejrzałem w serwisie Mubi i tak bardzo mi się spodobał, że musiałem go mieć dla siebie. Świetny film który bardzo mało się zestarzał, do tego ma kosmiczne, nagrodzone Oscarem zdjęcia. Transfer z remasteru 4K z pięknym ziarnem.

[Obrazek: PSX-20240315-101413.jpg]
[Obrazek: PSX-20240315-101026.jpg]
Cleopatrę warto mieć na półce, choć uważam za dość nierówną - dla mnie druga część filmu (w sensie to co na drugiej płycie) jest gdzieś tak o klasę lepsza i ciekawsza niż pierwsza.
No i takiego 4 godzinnego kolosa raczej za często nie powtórzę - odkąd kupiłem z dekadę temu, obejrzałem bodaj dwa razy.