Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
jb_overlay nie da ci żadnych nowych funkcji tego typu bo to tylko kolejny mały krok aby dostać się do plików oppo.
Polecam link z mojego pierwszego posta, jest tam wszystko co jest potrzebne. Jestopisane jak zainstalować jb_overlay. Po prostu kopiujesz właściwe pliki na usb i uruchamiasz OPPO z pendrivem.

Jest tam tez opisane co daje jb_overlay, jest to po prostu bardzo drobne rozszerzenie jailbreaka, ale np. dla mnie istotne, nie dodaje żadnych funkcji i opcji o które pytasz.

Poniżej lista funkcji, które dodaje jb_overlay związanych z jailbreakiem:

Once done the overlay is installed in the folder /mnt/ubi_boot/jb_overlay and on next reboot it will take control of execution.

Configuration : there is a minimal configuration that can be done by editing the file /mnt/ubi_boot/jb_overlay/config.ini, check below:

There are also minimal logs for each boot in /tmp/jb_overlay.log

Features :

Once installed, here are the new feature for this first version :

* Antibrick : On boot the init script will wait 3 seconds to detect if the eject key has been pressed on the remote , if yes it will permanently disable the overlay. To reactivate, one need to connect through telnet with Autoscript and type this command :
touch /mnt/ubi_boot/.nobrick

* root password : it is possible to configure the root password (default : oppo) by editing the line ROOT_PWD= in the config.ini

*telnet : it is possible to launch telnet without Autoscript by having USE_TELNET=1 (default) in the config.ini

* ssh : i added a ssh and sftp server that is started automatically if the line USE_SSH=1 (default) is in the config.ini. It is then possible to connect with ssh or upload/download file with scp , filezilla ...

* os commands : when connected over ssh most os commands are being called from the overlay (busybox), so lsof , mount , df , ... works now properly for eventual scripting

* rclone : i have received pms that some people are scamming end users by selling them the firmware with rclone integrated on telegram. rclone is free and i have added it as requested. I did not compiled it myself but used the armv7 version from their website. Please note that default path is not writable for storing configuration so one should always use it with a flag like --config /mnt/usb_boot/jb_overlay/etc/rclone.config. a good start is to do
rclone --config /mnt/usb_boot/jb_overlay/etc/rclone.config config

* autostart: it is now possible to start commands without Autoscript by adding them to /mnt/ubi_boot/jb_overlay/autostart.sh. however there are 2 limitations :
the network is apparently configured by the player app and not by the os
the nfs/ smb mounts will be visible in the gui only if done on a usb mounted device in /mnt/sda1 (tried loop with vfat image without success Sad ), if you know how to refresh please tell me.
For those reasons there are 2 parameters AUTOSTART_WAIT_NETWORK and AUTOSTART_WAIT_USB in the config.ini that if set to 1 (default) will wait for those before launching the autostart script.

* Finally the overlay will try to boot the file /mnt/ubi_boot/jb_overlay/bdp/bdpprog if present , if not it will launch the original firmware version. Would be nice if somebody can adapt the switch RU Autoscripts and such for this.
(18-04-2021, 12:30)nygus napisał(a): [ -> ]Polecam link z mojego pierwszego posta, jest tam wszystko co jest potrzebne. Jestopisane jak zainstalować jb_overlay. Po prostu kopiujesz właściwe pliki na usb i uruchamiasz OPPO z pendrivem.

Jest tam tez opisane co daje jb_overlay, jest to po prostu bardzo drobne rozszerzenie jailbreaka, ale np. dla mnie istotne, nie dodaje żadnych funkcji i opcji o które pytasz.
.


Widzę co jest tam napisane, nie musisz tu kopiować całego artykułu, dlatego mam kilka pytań do tego ich opisu instalacji. Skoro już to instalowałeś u Siebie to myślałem że odpowiesz mi na proste pytanie, a tu groch o ścianę Tongue

(18-04-2021, 08:14)pred895 napisał(a): [ -> ]* Power ON and do not touch until the Disc Open/BD-ROM Drive or a logo is displayed (or at least 2 minutes has passed Smile )" - tacka ma się schować i to potwierdzi pomyślną instalację jb_overlay ? Po schowaniu tacki lub jej nie zamknięciu trzeba ponownie zresetować Oppo ?
Przy pomocy połączenia przez FileZille może podmienić napisy nawet w czasie oglądania filmu, nawet nie trzeba pauzować filmu... jedyne co trzeba zrobić to zmienić napisy na jakiekolwiek inny język a po chwili ponowienie na "inne" z USB ta czynność załaduje nowe napisy z USB


@pred895
masz link do całej wiedzy z tym związanej, są tam tez linki do wszystkich plików + opisy, jest tam napisane wyraźnie do zawiera jb_overlay, a Ty sie pytasz o funkcje, to dostałeś jeszcze raz i link i fragment z opisem i co daje jb_overlay,
nie rozumiem jaki jeszcze chcesz opis?? czego konkretnie nie rozumiesz??? jak masz jakieś pytanie to napisz w czym konkretnie jest problem?? jeśli będę wiedział o co chodzi i jak pomóc to na pewno odpowiem.

kopiujesz pliki z archiwom jb_overlay na pendrive i uruchamiasz oppo, pendrive zawsze we frontowym gnieździe USB, włącza się oppo, wysuwa się tacka, po pewnym czasie się wsuwa tacka i można włączyć oppo i włączyć jeszcze raz to koniec,
możesz zresetować, możesz wyłączyć z prądu po prostu, ale tylko zrestartować, jb_overlay zmienia sekwencje startową OPPO wiec po instalacji oppo musi się ponownie uruchomić żeby zmiany zostały aktywowane.
(18-04-2021, 17:58)nygus napisał(a): [ -> ]kopiujesz pliki z archiwom jb_overlay na pendrive i uruchamiasz oppo, pendrive zawsze we frontowym gnieździe USB, włącza się oppo, wysuwa się tacka, po pewnym czasie się wsuwa tacka i można włączyć oppo i włączyć jeszcze raz to koniec,
możesz zresetować, możesz wyłączyć z prądu po prostu, ale tylko zrestartować, jb_overlay zmienia sekwencje startową OPPO wiec po instalacji oppo musi się ponownie uruchomić żeby zmiany zostały aktywowane.

Dziękuję, nie można było tak od razu ? Smile
Bardzo proszę Smile Jakbym zauważył od razu, ze o to chodzi, to by było tak od razu...
Mamy tu jakichś posiadaczy combo OPPO 203/205 + TV z obsługą HDR10+ i DV ?

Ciekawi mnie co się stanie w sytuacji gdy odpalimy jakiś film ze wsparciem dla obu tych formatów - z tego co się orientuję to priorytet wtedy otrzymuje HDR10+. Czy da się w OPPO w jakiś sposób zmienić ten stan rzeczy, tak aby otrzymać strumień DV ?
W odtwarzaczach Panasa zdaje się, że jest opcja umożliwiająca wyłączenie HDR10+, ale nic takiego nie ma w OPPO. No chyba, że wymuszenie Dolby Vision rozwiąże sprawę, ale czy wtedy na pewno nie będzie to konwersja z HDR10 ? Big Grin
Nom ciekawe ogólnie jakiś czas temu czytałem gdzieś na forum że w tym ostatnim sofcie który dodał HDR+ złe opisane są funkcje i nie działają tak jak by się tego można było spodziewać, jak trafię na informację ponownie to wkleję.

Trafiłem ostatnio też na https://hdfury.com/enjoy-dynamic-dv-content-from-lldv-source-on-any-hdr10-display bardzo interesujące.
Mam nadzieję, że pytanie nie wymaga osobnego wątku.

Pojawił się u mnie problem z polskimi napisami przy odtwarzaniu z płyty.
Zgodnie z zaleceniami kodowanie zmieniłem do UTF-8 z BOM i polskie znaki w ogóle zniknęły.
Przed naniesieniem zmian OPPO przy polskich znakach pokazywał krzaczki.
Napisy SRT ściągnięte z OPENSUBTITLES.ORG
Na komputerze podczas oglądania w VLC playerze wszystkie znaki pojawiają się tak jak powinny. W edytorze natomiast polskich znaków brak.
Ktoś wie jak to rozwiązać?
Czasem tak jest, pobierz inna wersję napisów i powinno być oki Tongue