Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

od czasu do czasu na forum przewija się nazwa Oppo UDP-203. Może ktoś jeszcze zastanawia się nad jego zakupem i też rozważa ZA i PRZECIW?

Dolar leci ostatnio w dół więc zakup w USA wydaje się coraz bardziej atrakcyjny. Oczywiście ile myśli się o zakupie wersji bez modyfikacji za (549$) która zaraz po wyjęciu z pudełka poradzi sobie przynajmniej z każdym UHD. Dopóki nie pojawi się ewentualna blokada.. (oby nie!). Co do DVD i BR to ceny odblokowanych odtwarzaczy w USA i EU są zbliżone: 849$-999$ i 748£-799E więc sprowadzanie go z USA raczej mija się z celem.

Ma ktoś jednak doświadczenie albo zastanawia się nad opcjami odblokowania go samemu?

(03-01-2017, 19:26)misfit napisał(a): [ -> ]- jeśli chodzi o Oppo to jest wiele stron z alternatywnym firmware (wprowadzające region free, cinavia, BD ISO i te sprawy) więc gdyby kiedyś opcja z napisami wyleciała z oficjalnego firmware to jestem pewien, że z czasem pojawi się jakaś furtka.

No właśnie - czy jest jakiś firmware godny polecenia?

Póki co natrafiłem jedynie na http://www.blurayunlock.com/, ale ten skierowany jest do modeli z rynku Australijskiego.
Oprócz tego trafiam na zestawy w postaci płytki do samodzielnego montażu za 64 €, 99$ lub 199$.
Pozostaje pytanie czy każdy z nich pasowałby do odtwarzacza z dowolnej dystrubucji?

Zakup w USA jest bardzo kuszący. Jeśli jednak miałaby się pojawić jeszcze blokada na UHD to może lepiej trochę dołożyć i za £649 wziąć wersję EU i dodatkowo mieć te 2 lata gwarancji? Zakładam że większość filmów z naszych kolekcji pochodzi jednak z dystrybucji EU, wiec w razie jakichkolwiek zmian (hardwarowy mod może przestać działać, alternatywny soft może nie być dostępny od razu, cena za odblokowanie UHD może być z kosmosu) nie ryzykujemy że zostaniemy czasowo pozbawieni możliwości obejrzenia czegoś z naszej kolekcji.

Ma ktoś jakieś przemyślenia?
O alternatywnym firmware pisałem tak przyszłościowo jako możliwa opcja na wypadek gdyby w Oppo np. zniknęła opcja wczytania napisów srt w trakcie odtwarzania z płyty BD/UHD. Na razie nic na to się nie zanosi więc nie ma co raczej sobie tym zawracać głowę na dzień dzisiejszy.

Sprawa blokady regionalnej - w UHD nie ma regionalizacji i to się nie zmieni, co do BD - z tego co czytałem mody region free dla 103 działają też w 203 więc nie ma co raczej przepłacać.

Na dzień dzisiejszy jednak nie rekomenduję zakupu Oppo 203. Za dużo niedoróbek po stronie softu - od czytania z jakimi rzeczami jego posiadacze muszą/musieli się borykać to aż włos jeży się na głowie przy takiej cenie odtwarzacza (zwiechy, przycinki obrazu, dropy audio, itd. itp.).
Większość opisywanych rzeczy udało się im już okiełznać w najnowszych aktualizacjach firmware, ale na dzień dzisiejszy są jednak odtwarzacze, które są mniej problematyczne jeśli chodzi o spokój ducha (w sensie, że wkładasz płytę do napędu i masz względnie święty spokój), a przy tym dużo tańsze.
Oppo jednak ma unikalną opcję wczytania napisów srt i rozumiem, że to jest bardzo kusząca rzecz z naszej perspektywy, nawet warta dopłaty takich pieniędzy. Mnie tez na to wzięli, ale osobiście czekam aż dopracują firmware oraz gdy pojawi się zapowiadana aktualizacja dodająca Dolby Vision HDR - tak się uparłem, że nie kupię odtwarzacza/wyświetlacza bez DV i cały czas się tego trzymam, a doświadczenie nauczyło mnie, że mało komu można ufać na słowo Wink
Z opisu w recenzji "Szybcy i wściekli 8" wynika, że Dolby Vision jest już dostępny. Natomiast w tej samej recenzji HDR10 jest sprawdzane na innym odtwarzaczu. Czy to oznacza, że po dodaniu obsługi DV tracimy możliwość użycia HDR10 do wydań z DV czy jednak można się przełączać pomiędzy tymi standardami?
Gdy Oppo wykryje, że TV ma obsługę Dolby Vision to automatycznie przełączy się w ten tryb. Nie ma wtedy możliwości przełączenia się na teoretycznie gorszy HDR10.

W tego typu porównaniach DV vs HDR10 z podlinkowanego artykułu to najkorzystniej jednak byłoby użyć tego samego playera, czyli np. jeden z Oppo powinien mieć wgraną starszą wersję firmware w której nie był jeszcze wprowadzony DV.
Szkoda, bo z opisu recenzji wynika że o ile całościowo DV jest oceniany na plus to ma swoje słabsze sceny. Fajnie byłoby móc to samemu ocenić bez konieczności posiadania dwóch odtwarzaczy.
A mnie ciekawi skąd brać napisy do filmu bo co na napiprojekt będą pod dany blu-ray czy później trzeba samemu synchronizowac?
(24-08-2017, 07:23)Kirek napisał(a): [ -> ]Szkoda, bo z opisu recenzji wynika że o ile całościowo DV jest oceniany na plus to ma swoje słabsze sceny. Fajnie byłoby móc to samemu ocenić bez konieczności posiadania dwóch odtwarzaczy.

Może z czasem pojawi się taka opcja.
Pierwsze filmy w DV i aktualizacja firmware dla Oppo pojawiła się niecałe trzy miesiące temu więc na pewno nie wszystko jest jeszcze dopracowane na 100% z tym, że część tych zaobserwowanych różnic na korzyść czy niekorzyść DV może wynikać po prostu z innych odtwarzaczy, a nie samej różnicy DV vs HDR10.
Aczkolwiek obiło mi się o uszy, że część osób zgłasza problem, że czarne pasy przechodzą w szarości w tych filmach DV, ale nie wiem czy to jest problem konkretnie po stronie Oppo czy może danego wyświetlacza w trybie DV.

(24-08-2017, 08:16)Kirek napisał(a): [ -> ]
(23-08-2017, 18:00)Mefisto napisał(a): [ -> ]Chyba wszystkie Oppo to region free.
Nie wszystkie, ale takie modele też występują. Niestety ich cena jest zdecydowanie większa (na amazon.com o 300$), więc do rozważenia czy nie lepiej kupić z blokadą i dołożyć rozwiązanie przedstawione przez Misfit (o ile pasuje do modelu 203).

Znalazłem takiego posta, który dotyczy tego sprzedawcy -> http://www.ebay.com/itm/OPPO-DIGITAL-BDP-103-BDP-105-DARBEE-REGION-USB-HARDWARE-UPGRADE-USB-CABLE-KIT-/121425458066?hash=item1c45857392:g:b0AAAOSwQItUA9zD

I ludziska potwierdzają, że ta stosunkowo niedroga na tle innych modyfikacji, działa też na Oppo 203.
Instrukcja obsługi:

1. Disconnect the main power cable. Connect the RS232 port of the USB upgrade cable to the RS232 port of the Oppo and connect the USB cable to the USB input of the Oppo.
2. By default, your Blu-ray player is all region for DVD. To set the Blu-ray region to A, B or C, please do the following:
a. Power on the player without any disc inserted. After awhile, the screen with show "NO DISC".
b. About 2 seconds after the "NO DISC" is displayed, press DIMMER, DIMMER, DIMMER, MUTE and then the region code. 1 for A, 2 for B, 3 for C.
c. Power off your player. When started up again, the region code has changed.
d. The region code selection must be done within 20 seconds.
e. You player should have the latest firmware.
Z tego co czytałem mastering płyt w DV to coś co wciąż jest rozgryzane, widać ch6ba nie do końca sobie z tym poradzili, a HDR wpływający na rozjaśnianie czarnych pasów na OLEDzie brzmi już w ogóle zabawnie Smile
Odtwarzacz jest ogólnie dostępny w Polskiej sieci sklepów TOP - HI-FI & VIDEO DESIGN. Mają placówki w większych miastach i atrakcyjną opcję x10 raty na 0 - %
oppo 203
oppo 203 - Region Free
oppo 205
oppo 205 - Region Free

(24-08-2017, 08:38)Pablosss napisał(a): [ -> ]A mnie ciekawi skąd brać napisy do filmu bo co na napiprojekt będą pod dany blu-ray czy później trzeba samemu synchronizowac?


O to bym się nie martwił, bo dostęp do kopi 1:1 UHD to kwestia czasu albo i już zostało to zrobione. Tak więc napisy na 100 % będą dostępne do wydań UHD. Trzeba tylko sprawdzić czasy napisów i dobrać do naszego wydania - finito.
A z jakiej strony brać takie napisy bo ostatnio szukałem do filmu blu-ray i jakoś nie znalazłem?