Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Blu ray w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie kupuję dvd praktycznie wcale, prędzej wykupię abonament i obejrzę w sieci, bo lepsza jakość obrazu. Jak nie będzie w lepszej jakości to nie obejrzę (poza nielicznymi wyjątkami na dvd). Jest tyle filmów dobrze wydanych ,że życia mi braknie na ich obejrzenie i takiego Batmana tylko na dvd miałbym gdzieś. Jakość syfna dvd powinna być zabroniona, bo wydawanie tego ścierwa za większe pieniądze niż bd, a podobne czasami jak uhd jest zwykłym korporacyjnym złodziejstwem. Ale dla nich się liczy, że kupujesz film , a wybór chłamu to wybór kupującego.
Który raz czytam tu te same pierdy w wykonaniu tych samych osób? Znudzi się wam kiedyś?
U nas różnice w cenie też czasem już nie są tak wielkie. Często nowe dvd kosztuje prawie 40 zł a bd coraz częściej ok 70 zł a bywa i taniej. Cały czas są promocje na bd w cenach 15-30 zł więc to nie jest jakiś produkt dla najbogatszych ludzi.
Szkoda tylko, że te promocje zwykle obejmują ten sam katalog filmów, niemniej jest ich faktycznie coraz więcej. Przeciętny Kowalski zamiast wydać te 15-30zł na jeden nośnik, wykupi sobie usługę vod i będzie miał dostęp do kilkuset/kilku tysięcy filmów. Jakość dla większości nie jest priorytetem, wiec wybiorą usługę która za niewielkie pieniądze zapewni im bogatą ofertę a przede wszystkim szybką dostępność do niej. Dlatego wcale mnie nie dziwi że VOD wypiera nośniki. w sytuacji gdy wiele filmów ogląda się tylko jeden raz jest to bardzo dobre rozwiązanie. Problemem jest tylko jakość która czasem daleka jest od tego co oferuje Blu-ray (zwłaszcza jeśli chodzi o dźwięk) oraz dostępność tytułów.
(29-05-2019, 21:09)Wolfman napisał(a): [ -> ]Jakość syfna dvd powinna być zabroniona, bo wydawanie tego ścierwa za większe pieniądze niż bd, a podobne czasami jak uhd jest zwykłym korporacyjnym złodziejstwem. Ale dla nich się liczy, że kupujesz film , a wybór chłamu to wybór kupującego.

Z tym się zgadzam, cena DVD powinna być niższa niż BD. Ale tu mamy problem polskich cen, albo BD obniżyć tak aby była mała różnica albo DVD podnieść , jak DVD miało by kosztować np 40 zł to BD 60, to już opłacalne bardzie jest BD, ale kto będzie szalony taki... Big Grin Dziś w biedrze był Bumblebee, nie sprawdziłem jaka cena ale np w Empiku jest to tak:

https://www.empik.com/bumblebee-wydanie-z-ksiazka-knight-travis,p1226518955,film-p DVD 29,99 zł

https://www.empik.com/bumblebee-knight-travis,p1226207101,film-p?gclid=Cj0KCQjw_r3nBRDxARIsAJljleEpCTQO2dO3VHl4OiK0HzDRLrVxWhS17puG-mC-GpfPYZ4Zn97BSIsaApmxEALw_wcB&gclsrc=aw.ds BD - 78,99 zł

to mamy 2,633 razy więcej za BD.

https://www.amazon.com/Bumblebee-Blu-ray-Hailee-Steinfeld/dp/B07JVF7KZM tutaj mamy:

BD 19, 82 $

DVD 14,98 $

różnica 5 $

Ale to USA, a tu jest Polska. 80 zł dać za jedną nowość to mam w najlepszym przypadku 8 - klasyków Smile
No ale jaki ma sens porównywanie nowego do starych? Jak już porównywać to nowe do nowego. Z BD też zamiast jednej nowości możesz mieć 3-4 stare i tak samo z DVD za jedną nowość możesz sobie kupić ze 3-4 starocie po 10 zł. Nie ma co się oszukiwać ale przy takiej ilości BD jakie wychodzą u nas w kraju to ile w miesiącu kupicie tych nowych filmów? W moim przypadku może raz na dwa miesiące wychodzi jakiś film który koniecznie chcę kupić jako nowość. Wtedy zazwyczaj wie się o takich pozycjach wcześniej i można zbić jeszcze cenę kupując w przedsprzedaży.
(30-05-2019, 12:47)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]A to nie jest nowość ???
Chodziło mi o Twoje porównanie, że za 80 zł to masz 8 klasyków na DVD.
Przez to że dvd sprzedaje się więcej cena może być niższa . Blu ryjów sprzedaje się bardzo mało i dlatego firemki się tym zajmujące chcą wyjść na swoje i ceny są z kosmosu .
Gdyby na rynku został jeden format byłoby taniej .Taniej dla kupujących blu ryj a nie dla tych co kupują dvd żeby była jasność Smile
(30-05-2019, 15:36)malin1976 napisał(a): [ -> ]a nie dla tych co kupują dvd żeby była jasność

Ale tacy ludzie (ci co kupuja dvd) przestaliby istniec ;-), bo jezeli nie byloby dvd to nie byloby tez kupujacych dvd :-) I temat do zamkniecia :-)