Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Blu ray w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Widocznie dvdmaxowi ktoś sprzedał - monolith- tę masę filmów, które zwracane były gdy likwidowano działy muzyczno-filmowe w media markt. Tyle, że wtedy kosztowały w sklepach 9,99 i 19,99. Zatem żaden monopolizm, bo kto inny miał to kupić? Chyba nie empik?
Wznowienia ktoś sprzedał? Co to za bzdury?
W końcu będzie jakieś porządne wydanie Sabriny z PL, bo wersja na DVD jest szczególnie nieoglądalna (wydanie nieanamorficzne).
Biorąc pod uwagę, że na świecie dotychczas nie wyszło żadne porządne, oficjalne wydanie tego filmu, to nie nastawiałbym się na zbyt wiele. Okładka pochodzi zresztą z dvd, więc nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś źle przypisał format i tyle Big Grin
(09-03-2024, 17:18)Mefisto napisał(a): [ -> ]Okładka pochodzi zresztą z dvd, więc nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś źle przypisał format i tyle Big Grin

Jest taka możliwość, choć równolegle jest zapowiedź wydania DVD więc chyba jednak wyjdzie też wersja na BD.

(09-03-2024, 17:18)Mefisto napisał(a): [ -> ]Biorąc pod uwagę, że na świecie dotychczas nie wyszło żadne porządne, oficjalne wydanie tego filmu, to nie nastawiałbym się na zbyt wiele.

Wszystko będzie lepsze niż to bieda wydanie DVD z nieanamorficznym obrazem i wysoką kompresją. Tak więc może nie będzie to porządne wydanie ale przynajmniej porządniejsze Wink
Wygląda na to, że Agora chce jeszcze raz po dłuższym czasie wykazać się na rynku wydań Blu-ray, a nie tylko na rynku wydań DVD. Na oficjalnym sklepie Agory potwierdzono premierę polskiego wydania BD i DVD animowanej wersji Chłopów w dniu 10 maja. Na razie cena sugerowana 94,99 zł, ale czy za tym pójdzie odpowiednia na polskie warunki techniczne jakość, to się okaże...

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-100303-Chlopi-Blu-ray-Disc.html?rec=104851404
(20-04-2024, 18:07)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]czekaj to ja już nie kapuję, gardzisz DVD,a jednocześnie je kupujesz? poczekaj na BD lub 4K wydania tych filmów

Dokładnie, gardzę DVD, nienawidzę DVD, a jednocześnie kupuję coraz częściej Smile
Jak coś mam na "wantliście" od 18 lat (początek stopniowej eksterminacji DVD w mojej kolekcji) i raczej nie widzę dalszych perspektyw na wydanie chociażby blu-ray 2K to kupuję DVD (czy za 5 zł na allegro czy za 60-80 USD w USA), najważniejsza dla mnie jest kompletność kolekcji i "fizyczność" nośnika.
Niestety filmy, które nie mają szans na blu-ray nawet a są w kręgu mojego zainteresowania.
Takie PSY 1-2 czy Kroll Pasika aby nie szukać daleko jeśli chodzi o polską dystrybucję.
Nawet są takie filmy, które nie mały szans na DVD i utknęły w pętli czasowej na etapie VHS, np. The KEEP Michaela Manna i dopiero niedawno dostały wersję DVD w Australii i przez kilka ostatnich lat były tylko pirackie DVD, teraz wyszło DVD ale pojawiły się piraty na blu-ray i co mam zrobić?
Ale Psy Pasika nawet na piratach blu ray nikt nie wydał Smile

(09-03-2024, 16:29)ce17 napisał(a): [ -> ]W końcu będzie jakieś porządne wydanie Sabriny z PL

Strasznie irytuje mnie to wydanie Sabriny na blu-ray z dedykowaną wersją PL, gdzie jest to jeden ze słabszych filmów z Harrisonem Fordem z ery świetności aktora i DVDMAX potem zaliczy stratę na tym tytule, bo będzie potem w promce za 29,99 sprzedawać ten tytuł.
A takie Psy 1-2 czy Kroll Pasika na blu-ray, gdzie ludzie zapłacą 299,99 zł za sztukę nie pomyślą aby skok na kasę zrobić Smile
Mam wrażenie, że "oni" losowo robią biznesy, taki randomowy odruch desperacji? nie wiem jak to nazwać.
he to tak jak ja wolałem Once Bitten z USA za chyba 10$ niz polskie wydanie za 150 zł od januszy Wink