Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Blu ray w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie jestem pewien czy sobie żartujecie, czy jednak nie. W każdym razie z miłą chęcią zamieszczę w stosownym czasie wyniki sprzedaży Avatarów na 4K UHD vs Wejście smoka z tych rynków, które się podzielą takimi danymi. Stawiam na różnicę tak co najmniej 10 do 1. Bynajmniej nie na korzyść Bruce'a Big Grin
(12-06-2023, 19:40)Fitzer napisał(a): [ -> ]Doszedłem do wniosku, że gdybym miał się ograniczyć do naszego rynku to zbyt wiele by mnie ominęło.
Otóż to! Kupujemy zagranicą, bo tam jest wybór filmów w ogóle. Gdyby nie te "amazony", to na półce miałbym może połowę tego co teraz. Skutkiem tego, nawet tak przy okazji, to wydanie z polską wersją językową wpada do koszyka razem z tym co kupić u nas się nie da. Bo akurat załapuje się na jakąś promocję, bo i tak płacimy za przesyłkę te parę euro, itp, itd...
Ale jak popatrzysz na Filmoskop, na chociażby tego nieszczęsnego "Szeregowca Ryana", to zauważyć można, że Forumowicze zakupili najwięcej egzemplarzy wydania od Imperiala. Na drugim miejscu jest wydanie z Czech. Wznowienie posiada w kolekcji tylko jedna osoba. Reszta to wydania zagraniczne bez wersji PL. Czy można wyciągnąć wniosek, że rynek się nasycił? Zaryzykuję, że tak. Kto miał kupić, to już kupił, tak czy inaczej. Od dawna było widomo, że tanio już nie będzie...
Misfit napisał:
Nie jestem pewien czy sobie żartujecie, czy jednak nie.

Gdzieżbym na takim forum śmiał żartować. Wink
Nie wiem czy istnieje sposobność porównania wyników liczby wyświetleń w krajowych kinach „Wejścia smoka” vs „Avatara”  jedynki. W przypadku wzięcia pod uwagę większej liczby „Avatrarów” oceny będę niesprawiedliwe. U nas widzieliśmy tylko jeden film z B. Lee. To na marginesie.

Oczywiście potrzebujemy nieco czasu aby porównać sprzedaż powyższych tytułów na  4K UHD. Niemniej gdybym był dystrybutorem postąpiłbym tak, jak Czesi. I tu bliska jest mi wypowiedź Fire_caves. Nostalgia dobrze się sprzedaje! Skromny przykład. Zaskoczył mnie znajomy młodszy o dwa lata. Raz w miesiącu kupuje płytę CD, bo tak sobie wymyślił. Nie pytajcie czy chodzi o hip – hop. Cool
(12-06-2023, 18:09)sebas napisał(a): [ -> ]Tylko, że to wydanie kupione na niemieckim amazonie ma niemiecki dubbing, niemieckie napisy i okładkę w języku niemieckim. Zgaduję więc, że wydane jest przez jakiegoś niemieckiego dystrybutora.

No właśnie niekoniecznie, bo większe wytwórnie wydają często na poszczególne rynki bez pośredników. I akurat rynek niemiecki jest na tyle duży i/lub szanowany (w końcu nie dotyczy tylko jednego kraju, a całego regionu Europy), że często ta niemiecka wersja językowa znajduje się już na wydaniu ogólnym rzucanym w świat.

Cytat:Czyli co, nie ma wersji PL, bo Polacy za mało kupują na amazonach?

Nie wiem skąd taki wniosek w ogóle wyciągnąłeś, ale spoko.
(12-06-2023, 22:06)Daras napisał(a): [ -> ]Niemniej gdybym był dystrybutorem postąpiłbym tak, jak Czesi.

Dodam, że Czesi wypięli się na wydania 4K UHD wszystkich filmów w rękach Disneya. Polacy zresztą też, podobnie jak cała Europa Środkowo-Wschodnia.
Niezłe jajca, nie? Smile
Ale "Wejście smoka" przejdzie. Jaja jak berety Smile
(12-06-2023, 22:47)Mefisto napisał(a): [ -> ]Nie wiem skąd taki wniosek w ogóle wyciągnąłeś, ale spoko.
Z Twojej wypowiedzi (być może błędny), że sprzedaż amazonowa jest brana całościowo, ale nie po lokalizacjach sklepów, czy magazynów. Jak jest wysyłka do Polski, to znaczy, że kupił Polak. Patrzymy teraz czy kupił z wersją PL (o ile dostępna) i stąd ogólny wniosek o zapotrzebowaniu na wersję PL, bez względu na lokalizację sklepu (.de, .co.uk, itd.), czy magazynu. Ale OK, Chyba teraz rozumiem Twoje spojrzenie. Nie ma problemu. Smile

(12-06-2023, 22:47)Mefisto napisał(a): [ -> ]No właśnie niekoniecznie, bo większe wytwórnie wydają często na poszczególne rynki bez pośredników. I akurat rynek niemiecki jest na tyle duży i/lub szanowany (w końcu nie dotyczy tylko jednego kraju, a całego regionu Europy)
Zgadza się, tylko że ostatnio coraz rzadziej trafiamy do tego regionu Europy, chociaż z tymi Niemcami to nawet graniczymy. Smile
(13-06-2023, 00:04)sebas napisał(a): [ -> ]Z Twojej wypowiedzi (być może błędny), że sprzedaż amazonowa jest brana całościowo, ale nie po lokalizacjach sklepów, czy magazynów. Jak jest wysyłka do Polski, to znaczy, że kupił Polak. Patrzymy teraz czy kupił z wersją PL (o ile dostępna) i stąd ogólny wniosek o zapotrzebowaniu na wersję PL, bez względu na lokalizację sklepu (.de, .co.uk, itd.), czy magazynu.

A co jeśli na polskim amazonie Francuz kupi brytyjskie wydanie z czeskimi napisami i dodatkowo z wysyłką do Singapuru? Jaki z tego wniosek? Bo trochę nie ogarniam kto miałby na to wszystko patrzeć i sumować w fakt, czy mu się coś opłaca wydawać.
(12-06-2023, 20:59)misfit napisał(a): [ -> ]wyniki sprzedaży Avatarów na 4K UHD vs Wejście smoka
W Stanach zapewne wyszłoby na korzyść tego pierwszego, ale już w Polsce - nie wiem. Ogólnie nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem Tongue
Dodam, że w kinie domowym kilka razy puszczałem „Wejście smoka” gdyż takie były sugestie widowni. Z kolei dostrzegam na półkach mnóstwo filmów, które nie miały takiego wzięcia i nie nie jestem pewny czy do nich wrócimy (w sensie ja oraz znajomi).
Czy uwierzycie, że moja mam była w kinie na B. Lee dwa razy! Heart Ten człowiek był charyzmatyczny i mógł kobietom imponować. Sam film z kolei trzyma klimat i dobrze ilustruje moje ulubione lata 70. Shy Życzę Czechom sukcesu w dystrybucji.