Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Blu ray w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Porównałem wydawców premier filmowych z miesięcznika KINO – czerwiec / lipiec 2019 vs czerwiec / lipiec 2020. Rok temu dominowały rozpoznawalne marki, jak np.: M2 Films, Aurora Films, Gutek Film, Best Film, Kino Świat. W ostatnich numerach z oczywistych powodów prym wiedli dystrybutorzy streamingowi. Zatem wyjaśniłem sobie z jakich powodów nie mogłem kupić określonych tytułów na nośnikach fizycznych. Obecna sytuacja sprzyja likwidacji wielu gałęzi przemysłu. Czy faktycznie kończy się w Polsce rynek płyt DVD / BD, przynajmniej w kontekście wypuszczania premier?
Nawet odpisać nikt tu nie chce bo większość tego forum kupiuje za granicą . Polska dystrybucja się zwija na dobre . Może będą jeszcze przez chwilę wydawać w kółko gooowniane Star Warsy naprzemian z Marvelami .
A Maliniak się cieszy nie wiadomo z czego.
Cieszy się że nie może kupić filmu bo wydawca leży i kwiczy ? Z czego się tu cieszyć ? Mogę jedynie wykupić film który mnie interesuje na jakimś vod i tyle w temacie .
Twoje tekstyi o tym, jak to ci nie będzie szkoda dystrybutorów, którzy upadną i ogólny ton jakoś nie wskazują na to, żeby cię to bardzo bolało.
Ale twoje schizolskie wypowiedzi w ogóle trudno sensownie zinterpretować, więc...

malin1976 w dniach 12-13.04.2020 napisał(a):Oba proponowane tutaj formaty to nisza i wybieram ten trzeci czyli stare poczciwe blu ray . Całe to śmieszne 3d było porażką od samego początku a niszowe uhd może kiedyś coś kupię gdy już się na dobre...
(...)
Trzeba iść z duchem czasu . Blu ray to już dziś przeżytek . UHD rządzi choć jakby trochę w podziemiu , zaraz wymyślą coś innego . Zdania nie zmienię i 2020 to ostatni rok w którym kupuję filmy na płytkach blu ray .
Daras - ale jakie premiery mają dystrybutorzy wypuszczać na DVD/BD skoro przez ostatnie pół roku w kinach i planach filmowych niemal nic się nie działo ?
Ja tam nie narzekam, większość zaległości filmowo-serialowych udało mi się dzięki temu wszystkiemu nadrobić.
Ostatni rok kupuję płyty ale filmy kupował będę dalej w cyfrze . Po prostu poddałem się i zrobię tak jak ci kupujący za granicą czyli pogrzebię polską dystrybucję . Myślę nawet nad tym aby skończyć z pudełkami jeśli chodzi o gry gdy tylko pojawi sięu mnie playstation 5 .
A szanwni dystrybutory w erze pandemii mogliby postarać się o wydanie brakujących w naszym kraju tytułów bo to najlepszy moment ale chyba im nie zależy albo nie mają nic do powiedzenia w tym temacie .
Wyrazy współczucia użerania się z sytuacjami typu:
- kupiłem UHD, ale po jakimś czasie zredukowali mi jakość do HD.
- kupiłem w pl wersji, ale po jakimś czasie jej nie ma.
- ocenzurowali, czy wręcz wyłączyli mi dostęp do filmu bo komuś u góry coś się po latach nie spodobało.

O możliwości całkowitego wyłączenia danego serwisu nie wspominając, a tym samym całej biblioteki, którą u nich posiadałeś.
W życiu nie zapłacę za coś takiego między innymi z w/w powodów. No way in hell.
(30-08-2020, 11:40)misfit napisał(a): [ -> ]Daras - ale jakie premiery mają dystrybutorzy wypuszczać na DVD/BD skoro przez ostatnie pół roku w kinach i planach filmowych niemal nic się nie działo ?

Tak, wiem. Ale już przed obecną sytuacją (słowo „epidemia” nie przechodzi mi przez gardło) zauważyliśmy na rodzimym rynku kłopoty.

Właśnie kupiłem wydanie sierpniowe miesięcznika KINO. Jest gorzej niż miesiąc temu, czyli: ITUNES, VOD.PL, PLAYER, CINEMAN itp.
Z rozpoznawalnych dystrybutorów kinowych / DVD / BD widzę tylko Gutek Film. Niestety, Gutek nie jest tygrysem rynku BD.

Gwoli rzetelności podam tytuły z numeru lipcowego, które być może zaistnieją na nośniku fizycznym:

1. „30 gramów” - dystrybucja kinowa Mayfly.
2, „Asystentka” -  dystrybucja kinowa Galapagos.
3. „Moja polska dziewczyna” - dystrybucja online Aurora Films.
4. „Tylko sprawiedliwość” -  dystrybucja kinowa Warner Bros.
5. „#TUITERAZ” -  dystrybucja kinowa Best Film.

Reszta to VOD.PL, NETFLIX itp.

Zaskoczył mnie tytuł „Córka Boga” (patrz miesięcznik KINO z lipca). Dystrybucją zajmuje się NETFLIX, a film wydała na płytce firma Kino Świat.  
https://poral.eu/other_lamb_2019_blu-ray.php

EDIT:
Może Kino Świat znalazło sposób na obecną sytuację i częściej będzie wyciągać rękę do dystrybutorów streamingowych? Pomysł całkiem, całkiem.