Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeśli potrzebuję cokolwiek dodać/poprawić, kopiuję film i nagrywam na czystą płytę Blu-ray (w standardzie blu-ray, nie żadne mkv, czy inne niestandardowe formaty). A ta leci do koperty i w niej do pudełka z oryginałem. Analogicznie w przypadku DVD - kopia DVD na płycie, tylko w standardzie.
Cytat:#misfit DVDRip 700x524

To co wkleiłeś ma 500x374 i wygląda mi ewidentnie, że jego źródłem było BD, a nie DVD.
Na DVD jest starszy transfer, zupełnie inne kolorki oraz inne kadrowanie czego na tym Twoim porównaniu nie widać, pomijając ew. różnice konwersji przestrzeni kolorów z Rec.709 do Rec.601.
Też mi to wygląda podejrzanie. Zbyt podobne są.
Kupę forsy dałeś za lektora. Na bd na Amazon masz to za dosłownie 42 dolary i mniej miejsca zajmuje na półce.
Dziwne, łapałem VLC Player caps-y i mam 700x524 dodaję załącznik. Ja oglądam na PC w VLC Player i mam włączone ziarno zawsze, dlatego może. Amercom wydał to w 2009 roku.

#misfit tutaj masz rację, bo dałem gamma 5 kontrast 10 i lekko zmniejszyłem chyba kolor niebieski jak kodowałem. Oryginał był za ciemny lekko.

Tutaj jak widzicie wersja US NTSC jest bardzo czerwona:

https://imgur.com/gallery/EMMR8

Pilot ma najsłabszą jakość, inne są już jak dla mnie bardzo świetne. Oglądam na tv w formacie 14:10 Smile
Nie dość, że zgrywasz to jeszcze przerabiasz na inny format? Why?
I don't know why Smile po prostu lubię mieć całość na dyskach przenośnych.

#wolfman są napisy PL?
Wypad z tymi linkami do CDA.
Gieferg a propo sprawdzaj priv na Erze ok
Sprawdzam Tongue

Ja rozumiem, że chcesz mieć na dyskach, ale po cholerę to konwertować? DVD można przerzucić bezstratnie do MPG (albo m2ts, dla którego kodek mpeg jest kompatybilny) żeby mieć w pojedynczym pliku. W 5 minut, w takim choćby Womble. I nic nie stracisz na jakości. I nawet jeśli jakiś TV będzie udawał, że nie wie co to, zazwyczaj zmiana rozszerzenia pliku na .mkv sprawia, że zmienia zdanie. No chyba, że chcesz zmniejszać wagę plików, ale w takim wypadku kupowanie DVD, żeby z tego robić stratne ripy to...

[Obrazek: 1546.jpg]