Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Płyta nie chce się odtworzyć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
WitamSmile Swój problem zacznę od tego, że płyta DVD którą posiadam ma już kilka lat. Była odtwarzana może 1, 2 razy po czym leżała na półce. Stan techniczny ideał, może 2 malutkie ryski. Przedwczoraj chciałem film odświeżyć - włączam i wyskakuje błąd "13 70 This disc is dirty". Pomyślałem sobie "ok, może nie odczytał bo ma już kilka lat". Włożyłem więc płytę do nowiutkiego odtwarzacza BluRay. Czekam, czekam, czeka i ... nic. Nie widzi płyty, co mnie bardzo zdziwiło. Następnego dnia sprawdzam płytę na komputerze stacjonarnym, który odtwarza wszystko - skutek: odtwarzacz nie widzi płyty. Jedyny odtwarzacz, który ją "wyszukał", to czwarty w kolejności laptop mojego brata. Kompletnie nie wiem co o tym myśleć. Dlaczego nowy BluRay, komputer, i dvd jej nie czyta, jedynie laptop. Dodam, że tłocznia to niejaka firma DigitalDisc. Czy macie może jakieś rady?
W takiej sytuacji spróbowałbym płytę skopiować na tym sprzęcie, który ją czyta. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
To pewnie przez odtwarzacz. Raz mój nie chciał jednego filmu odtworzyć, a gdy ten sam dysk włożyłem do innego sprzętu to już na spokojnie wszystko działało.
(21-03-2016, 12:14)kryst007 napisał(a): [ -> ]To pewnie przez odtwarzacz. Raz mój nie chciał jednego filmu odtworzyć, a gdy ten sam dysk włożyłem do innego sprzętu to już na spokojnie wszystko działało.

Pomyślałbym dokładnie tak samo, gdyby nie fakt, że nie widzą go 3 odtwarzacze (w tym, jak zaznaczyłem - jeden nowiutki) Sad Zapewne zrobię tak jak poradził kolega powyżej, choć przyznaję, że jest to dla mnie niezwykle zagadkowa sprawa. Confused
Płyta nie ma rys?
Co google wyrzuca na ten numer błędu?
Co to za płyta? W sensie film.
Ja miałem podobny problem z płytą DVD "Złe wychowanie" i z płytą z dodatkami do "Slumdoga" ale tego nie odtwarzał tylko Blu-ray, komputer dał radę. Po zaktualizowaniu oprogramowania w Blu-rayu obie płyty odtwarzają się normalnie. Spróbuj zaktualizować może pomoże. Wątpię żeby trzy sprzęty nie odtwarzały płyty z tego samego powodu ale warto spróbować.
Dokładnie chodzi o film "Złe wychowanie" Big Grin Płyta może ma ze 2-3 drobne ryski.
Czyli może ta konkretna płyta ma jakieś większe wymagania Big Grin Spróbuj zaktualizować oprogramowanie odtwarzacza Blu-ray. Ja już chciałem kupić nową ale pomyślałem, że może aktualizacja coś da i się udało uratować Big Grin
(21-03-2016, 16:18)kew97 napisał(a): [ -> ]Czyli może ta konkretna płyta ma jakieś większe wymagania Big Grin Spróbuj zaktualizować oprogramowanie odtwarzacza Blu-ray. Ja już chciałem kupić nową ale pomyślałem, że może aktualizacja coś da i się udało uratować Big Grin

A czy mógłbym poprosić o jakieś wskazówki jak przeprowadza się taką aktualizację. Jestem w tym temacie kompletnie zielony, a mówiąc jeszcze dobitniej dopiero od Ciebie dowiedziałem się że istnieje taka opcja Big Grin
Wszystko zależy od tego jakiej firmy odtwarzacz posiadasz. W ustawieniach powinna być opcja aktualizacja oprogramowania. I jeszcze zależy czy masz dostęp do internetu w Blu-rayu, bo jak nie to aktualizacji nie zrobisz. Też się nie bardzo na tym znam. Poszukaj w ustawieniach Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42