Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(10-09-2018, 13:43)pred895 napisał(a): [ -> ]Nie wiem jaki projektor chcesz kupić i ekran skonstruować lub zawiesić ale jeśli chodzi o moją Optomę to tą odległością uzyskasz max ekran o przekątnej 92 cale. Montowałem u kolegi ten sam projektor do ekranu 108 cali i aby uzyskać prawidłowy rezultat odległość musiała wynieść 3,70 metra Tak czy siak polecam ci tą opcję odkrywam hity z kolekcji na nowo
Według instrukcji i kalkulatora z 3 metrów projektor wyświetli 100 cali a z 325cm około 109 cali. Wszystko zależy od zakresu zoomu. O tym jaka będzie realna przekątna przekonam się dopiero po wyświetlenia obrazu na ścianę.
(10-09-2018, 14:43)misfit napisał(a): [ -> ]
(10-09-2018, 10:15)2.0 napisał(a): [ -> ]Epson EH-TW7300 jest już bardzo sensownym projektorem. W zestawieniu z dobrym ekranem ALR jak Magic Screen da bardzo satysfakcjonujące efekty, a całkowity koszt zamknie się obecnie w 12k. O wiele lepsze rozwiązanie niż kupowanie Full-HD z lepszą czernią z której i tak się w pełni nie korzysta jeżeli nie posiada się black outu w pokoju.

Ale chyba TW7300/TW9300 nie ma HDMI 18Gbps ?
Może teraz nie jest to problemem bo ilość filmów 50/60 fps można policzyć na palcach jednej ręki, ale z drugiej strony powoli zaczyna się coś dziać jeśli chodzi o kanały UHD w Polsce, w tym sport - a HDR przekonwertowany do 8-bit to nie jest raczej najlepszy pomysł Wink
Jest rzeczywiście ograniczony bandwith, ale nie przeszkadza to w oglądaniu filmów, playery mają opcję konwertowania contentu zawsze do 24 klatek przy 4k HDR. Jeżeli chodzi o kablówkę to nie moja bajka więc nie za bardzo będę z tego korzystał, a płacenie za pełną przepustowość i lepszą czerń drugie 8000zł mi się nie widziało Tongue Po wielu miesiącach przeglądania sprzętu uznałem że w tych pieniądzach bardziej imponującego obrazu się obecnie nie dostanie. Bo 4k HDR na 65 calach nawet jeżeli wyższej jakości to nie pobije 4k HDR na >100 calach w tej jakości która jest bardzo satysfakcjonująca. Ale to tylko moja opinia.
Jeżeli wychodzisz z założenia, że stawiasz głównie na 4k, to jak najbardziej jest to optymalny wybór. Dla mnie 4k w tym momencie jest bardziej ciekawostką, którą zainteresuje się wtedy, kiedy na rynku będzie znacznie lepszy wybór zarówno filmów jak i sprzętu. Teraz wolę kupić sobie zestaw do Blu-rayów i resztę kasy wpakować w przyzwoity system 5.1 który będzie mnie kosztował prawie tyle samo co projektor z ekranem. Za 3-4 lata, jeśli dalej będzie mnie to interesowało przejdę na UHD.
(10-09-2018, 15:48)MarianPaz napisał(a): [ -> ]Jeżeli wychodzisz z założenia, że stawiasz głównie na 4k, to jak najbardziej jest to optymalny wybór. Dla mnie 4k w tym momencie jest bardziej ciekawostką, którą zainteresuje się wtedy, kiedy na rynku będzie znacznie lepszy wybór zarówno filmów jak i sprzętu.  Teraz wolę kupić sobie zestaw do Blu-rayów i resztę kasy wpakować w przyzwoity system 5.1 który będzie mnie kosztował prawie tyle samo co projektor z ekranem. Za 3-4 lata, jeśli dalej będzie mnie to interesowało przejdę na UHD.

Z jednej strony się zgadzam, widziałem chyba twoje posty na forum "telewizorowym", jeżeli oglądasz tylko rzeczy w stylu criterionów itd to to będzie bardzo dobry wybór. Ja oglądam przez część czasu takie starsze rzeczy ale też lubię obejrzeć sobie akcyjniaka jak Gladiatora czy Blade Runnera (nowego czy starego), do tego typu filmów warto przesiąść się na projektor 4k. No i oczywiście Planet Earth które jest nieziemskie z HDRem Wink
A co się dzieje gdy zapodasz temu Epsonowi sygnał 2160p 10-bit 50/60 fps w HDR i nie chcę zmiany fps ? Robi konwersję do 8-bit HDR czy SDR ?
(10-09-2018, 16:03)misfit napisał(a): [ -> ]A co się dzieje gdy zapodasz temu Epsonowi sygnał 2160p 10-bit 50/60 fps w HDR i nie chcę zmiany fps ? Robi konwersję do 8-bit HDR czy SDR ?
Przetestuję dzisiaj z Netflixem i z Billym Lynnem na płytce, i dam znać Smile Wydaje mi się że z Netflixa szedł wtedy SDR.
Owszem ale przecież UHD nam nie ucieknie. Tak jak pisałem w innym temacie, na dobrą sprawę 11 lat po wprowadzeniu Blu-ray na rynek, dopiero zacząłem kompletowanie filmów których jeszcze nie miałem okazji obejrzeć (czekam na otwarcie swojego domowego kina). Toteż choć widzę ogromne zalety UHD, to nie spieszy mi się do niego z powodów o których wielokrotnie pisałem. Poza tym miałem okazję obejrzeć w akcji kilka projektorów, w tym te obsługujące 4k, i mogę napisać tyle, że między JVC a Epson jest na prawdę duża różnica. Obecnie nie ma a sporo sprzętu JVC i Sony w cenie do 15 000, ale za jakiś czas z pewnością się to zmieni. Dlatego spokojnie przeczekam te kilka lat. Do tej pory potrafię bez problemu oglądać kiepskiej jakości kanały SD jak choćby TVP Kultura czy Filmbox Arthouse na 40 calowym telewizorze i żyję. Smile
Wczoraj po wieloletniej przerwie postanowiłem odświeżyć sobie Cienką Czerwoną Linię na wielkim ekranie. Trudno to opisać słowami, ten film zawsze powalał zdjęciami i rozmachem, ale teraz dopiero można to w pełni docenić i zanurzyć się w tropikalnej dżungli i wysokich trawach Guadalcanal. Myślałem że po Pamięci Absolutnej nie da się już więcej wyciągnąć z 1080p na projektorze a jednak się myliłem. Doskonałe zielenie, krystaliczne kolory wody, piękno wysp i rozwałki na ekranie sprawiły że ten seans stał się najlepszym jeśli chodzi o tę pozycję w moim przypadku. Korci aby jeszcze raz to obejrzeć tym razem z Żoną. Naprawdę doceniam format UHD, ale za takie małe pieniądze każdy posiadający odpowiednio wielki salon powinien zainwestować w ten sprzęt co doda niezwykłych doznań i urozmaici naszą pasję.
[Obrazek: 83a7f7987862014.jpg]
(29-09-2018, 13:05)pred895 napisał(a): [ -> ]Myślałem że po Pamięci Absolutnej nie da się już więcej wyciągnąć z 1080p na projektorze a jednak się myliłem
Który film i wydanie masz na myśli? Zgaduję, że remake z 2012 roku i wydanie "Mastered in 4K"...
Na mnie też obraz w Cienkiej czerwonej linie robi wrażenie ilekroć zdarzy mi się odpalić płytkę BD.
Czemu jednak napisy Ci nachodzą w połowie na aktywną część obrazu i czarne pasy ? Wiesz, że w OPPO napisy możesz dowolnie przesuwać w pionie ? Smile