Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
O BD 4k z HDR ci dużo nie powiem bo jeszcze nie mam odtwarzacza aby to przetestować. Ale jeśli chodzi o zwykłe BD, jasność, czernie, wygaszanie i kontrast to jestem zachwycony. Z tego co wiem to jeśli chodzi o 4k LCD i w tym przedziale cenowym to jeden z lepszych TV w tym roku. Dużo daje podświetlanie direct, brak jakichkolwiek mgieł a czernie są fenomenalne. Tak jak już pisałem w temacie o TVszach poznaje na nim filmy na nowo a jak w końcu w przyszłym roku zakupie oppo to w ogóle będzie bajka Wink
Pójdę z torbami w tym miesiącu Tongue
Rollerball - 6 £ amazon >> w końcu w kolekcji czekałem na odpowiednią promocję od ponad trzech lat na tę pozycję i w końcu się doczekałem Wink
[Obrazek: d8df27658760573.jpg]




Jacob's Ladder - 6 £ amazon
[Obrazek: e16cec658750463.jpg]

Unforgiven - BD Remaster z wydania UHD
[Obrazek: eeade4658750023.jpg]
(16-11-2017, 16:23)pred895 napisał(a): [ -> ]Unforgiven - BD Remaster z wydania UHD
[Obrazek: eeade4658750023.jpg]
Widzę że płytka dotarła Cool
Jop dzięki i nawet jestem już po seansie Wink
Jak wrażenia? Mimo włożenia płytki po zobaczeniu jak to wygląda na UHD i tak byłem pod wrażeniem. Świetna jakość i kompresja zachowująca ładnie wyglądające ziarno.
Miejscami nieco ciemnawo ale i tak o niebo lepiej od poprzedniej edycji ze zwykłym DD 5.1 Wink Nowa kolorystyka definitywnie na plus, miejscami to wygląda jak western kręcony współcześnie i mam na myśli kręcone tradycyjnie jak np. Django lub H8, więc mega plus dla tego transferu Smile
Zapytam Preda, bo akurat przeglądałem fotki z jego kolekcją.
Czy nie zauważyłeś płowienia brzegów okładek swoich płyt? Światło dzienne zniszczyło mi w ten sposób krawędzie książek. Sad Z tego powodu tylko część swojej kolekcji BD wyeksponowałem na stojakach. Resztę przetrzymuję w specjalnych (pod wymiar) szufladach.
W sumie pytanie dotyczy także innych filmożerców. Nie wiem jednak czy Pred przystałby na zaśmiecenie swojego wątku...
Kolekcja prawie nigdy nie jest wystawiona na pełne promienie słoneczne. Regały są schowane jakby we wnęce w ścianie a jeśli już słońce miałoby do niej się dobrać to skutecznie zaciemniam okna roletami które nie przepuszczają światła. Poza tym nie wyobrażam sobie chować po jakiś szufladach czy szafkach moich płyt. Po to się kolekcjonuje aby był łatwy dostęp do każdej pozycji no i nie oszukujmy się prezentacja też odgrywa tutaj ważny element. Czuje się satysfakcję że ma się ładnie wyeksponowane filmy, gotowe do odpalenia jak tylko przyjdzie mi na nie ochota Wink
(17-11-2017, 16:54)Daras napisał(a): [ -> ]W sumie pytanie dotyczy także innych filmożerców. Nie wiem jednak czy Pred przystałby na zaśmiecenie swojego wątku...
Nie wiem czy zauważyłeś, ale większość filmów zwłaszcza nośników jak blu ray czy dvd za granicą możesz kupić za marne pieniądze. Mowa o używkach, więc jeśli nawet dana płyta padnie po 20 latach, to zdążysz kupić jej nty remaster. Do tego czasu kupisz projektor/odtwarzacz z możliwością dodawania napisów. Kiedyś zawracałem sobie głowę tym w przypadku gier. Niektóre mają po 20 lat, dyskietki po 30 i wciąż mają się dobrze.
Rozumiem, Pred. Zatem - co oczywiste - chronisz swoją kolekcję przed (bezpośrednim) światłem. Mój kłopot polega na tym, że pokój w którym trzymam książki oraz płyty jest mocno nasłoneczniony. Niezbyt ciemne żaluzje tylko częściowo spełniają swoje zadanie. Siłą rzeczy muszę zabezpieczać płyty.

Całkowicie rozumiem ochotę wyeksponowania poszczególnych wydań. Wygospodarowałem w tak zwanym salonie bezpieczne miejsca na stojaki i tam ułożyłem najefektowniejsze wizualnie wydania. Takich „cacuszek” chować niepodobna. Natomiast resztę trzymam w estetycznych szufladach (skóra ekologiczna), które są idealnie dopasowane do opakowań BD. Oczywiście krążki posegregowałem tematycznie.  Wyjęcie określonego tytułu zajmuje kilkadziesiąt sekund. Wspomnę tylko, że za sprawą stałego bywalca mojego kina być może zmienię koncepcję przechowywania całości...

Edit:
Skasowałem ostatnie zdania swojego wpisu z zapytaniem o pudełka Amaray. Znalazłem na tym forum wątek poświęcony sprawie i cokolwiek sobie wyjaśniłem.