Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A Jade (1995) masz/planujesz kupić? Film wyszedł na BD tylko w USA (obecnie OOP) w wersji kinowej (95 minut). Wersja reżyserska (108 minut) ukazała się w Ameryce na VHS (i chyba tylko tam).
Przyznam się że nigdy nie widziałem a słyszałem dużo dobrego. Będę musiał nadrobić w najbliższym czasie.
Dla Lindy Fiorentino i pościgu samochodowego w chińskiej dzielnicy San Francisco - warto. Ale najpierw, jeśli będziesz mieć możliwość, odśwież sobie Nagi instynkt, a potem sięgnij po Jade. Scenariusze obu filmów napisał Joe Eszterhas. Podobieństwa znajdziesz bez problemu. A jak zaskoczy, to sięgnij po Zębate ostrze (1985) z J. Bridgesem i G. Close (także wg scenariusza Eszterhasa; inny polski tytuł to Nóż) - protoplastę wszystkich późniejszych thrillerów z dużą dawką erotyki.
Morze miłości (1989) z Pacino i Sliver (1993; ponownie Eszterhas) z S. Stone pewnie widziałeś, ale może będziesz mieć ochotę na powtórkę. Dużo frajdy w wyłapywaniu zbieżnych motywów i rozwiązań fabularnych.
(14-06-2021, 16:12)pred895 napisał(a): [ -> ]Szaleństwa - Rampage 1987 z Michaelem Biehnem, ale ten film jest złotym gralem, zbanowanym w niektórych krajach, trudnym do zdobycia, chyba nawet na DVD nie wyszedł
Było polskie wydanie DVD od SPI ale nie wiem jak z jego jakością. Można je jeszcze czasem ustrzelić na Allegro.
Amazon.de Prime Day 6xBD za 30 euro właśnie zawitał >>
Papillon - 1973
[Obrazek: ME1B89W_t.JPG]
Polowałem na ten film od wieków, głównie na edycje Warnera w digibooku, ale cena ciągle mnie nie zadowalała i tak jakoś mi umknął w napływie innych tytułów. Śrubę podkręciłem sobie dodatkowo tym fanowskim genialnym zwiastunem:



Ogólnie bardzo polecam kanał tego gościa jest tu dużo takich perełek pokazujących w korzystnym świetle filmy o których nawet nie słyszałem. I tak trafiłem na Yakuza z 1974
Z tego co widzę po caps-a-holic to to wydanie ma nieco lepszą kompresję. Dziś seans po latach, nie mogę się już doczekać.
PS. Unikajcie jak ognia wersji z 2017 która może tej wersji buty czyścić.

Judgment Night
[Obrazek: ME1B89M_t.JPG]
Zaległy Hopkins w końcu w kolekcji. Znakomity thriller z równie świetnym soundtrackiem.

Thirteen Days
[Obrazek: ME1B8AB_t.JPG]
Pamiętam że to był bardzo dobry thriller historyczny odwzorowujący kryzys z rakietami na Kubie. No i Costner tym razem w roli doradcy Kennedy'ego zawsze na propsie.

Strange Days
[Obrazek: ME1B8A1_t.JPG]
Kiedyś nie przepadałem za tym filmem, ale teraz dla mnie to kult kina kryminalnego w klimacie SF Tech noir. Otwarcie z perspektywy POV to jak na tamte czasy był fenomen. Chyba pierwszy raz do tego filmu stworzono specjalne kamery aby uzyskać ten kapitalny efekt. Na dodatek ta edycja BD ma bodaj najlepszy obraz z dostępnych na rynku.

The Guilty
[Obrazek: ME1B89R_t.JPG]
Duński thriller jednego aktora i jednego pomieszczenia, który do końca trzyma w napięciu. Kolejny przykład filmu w którym dobry scenariusz  i pomysł potrafi zdziałać cuda. Z tego co mi wiadomo film jest na tyle popularny że Antoine Fuqua zabrał się za amerykański remake tego z Jake Gyllenhaal'em.

Arctic
[Obrazek: ME1B8A5_t.JPG]
Mam słabość do takich filmów, ale muszą mieć też to coś czyli chłód, uczucie beznadziejności w jakiej znajdują się główni bohaterzy. Tutaj w roli głównej Mads Mikkelsen, więc wiadomo klasa sama w sobie.

Czekam jeszcze na paczuszkę z UK, która pewnie zawita w sobotę.
Ale Judgment Night to skitrany transfer względem nowszego od WB.
Ujj rzeczywiście, zapomniałem sprawdzić, no cóż za te 21 zł na razie nie będę narzekać.
Dlatego ja od lat zawsze wszystko sprawdzam przed zakupem - no chyba, że nie ma alternatyw.
Zrezygnowałem z Ghost and the Darkness w tej promce ze względu na słaby transfer a tutaj coś mi się wkręciło że jest w porządku...
Used Cars - 1980
[Obrazek: ME1EGPO_t.JPG]
Tym razem nie poszczęściło się z książeczką Sad Sam film to świetna komedia Roberta Zemeckisa z Kurtem Russelem, kiedyś przez przypadek trafiłem na nią w wypożyczalni VHS i od tamtej pory jest dla mnie komediowym klasykiem must have.