Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kochana Żona wróciła na swoje miejsce, już nigdy jej nie zdradzę. Tamte szmaty poszły w wek do zwrotu łącznie z kasą do mojego portfela. Na dniach wpadnie kumpel i będziemy próbować złapać krańce końcówek i go wyregulować. Jeśli się uda to super, jak nie to trudno, bo nie chcę przezywać kolejnych katuszy z wymianą i wkurwianiem się na wszystko. Jak TV zdechnie to wtedy walne ramę.
[Obrazek: MEMFSON_t.jpg] [Obrazek: MEMFSOQ_t.jpg] [Obrazek: MEMFSOT_t.JPG]


EDIT: 02.07.23
Udało się znaleźć końcówki zwijania i rozwijania i ekran wrócił do łask. Najciemniej było jak zawsze pod latarnią, bo się okazało że przez cały ten czas miałem znajomego co przez kilkanaście lat zajmował się montażem ekranów, tylko kompletnie mi to wyleciało z głowy Big Grin


Lipiec >>

The Wire - kompletny zestaw 5ciu sezonów z dvdmax za 200 zł
[Obrazek: MEN1IAP_t.JPG][Obrazek: MEN1IAU_t.JPG][Obrazek: MEN1IB0_t.JPG]

Z góry mówię że mam wylane na francuskie Sur écoute. Nie będę wywalać dodatkowych 100/150 zł za oryginalny napis tytułowy na opakowaniu ( najważniejsze że płyty są identyczne jak w reszcie świata ). Sam serial wrócił do mnie jak bumerang, bo kiedyś słysząc same pochlebne opinie poleciłem go przyjacielowi, który się nim zachwycił. Po latach jego błagań abym to zobaczył, postanowiłem obejrzeć pilota i zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Znakomita policyjna robota, smaczki, inteligentny dobrze przemyślany scenariusz. Trudno w to uwierzyć, że to przeleżało na mojej liście do obejrzenia przez tyle lat... brak słów. Tak czy inaczej wydanie świetne i z tego co mi wiadomo to sami twórcy przysiedli się porządnie aby zrekonstruować ten serial na potrzeby wydania BD i to widać. Przecierałem kilka razy oczy niedowierzając że to jest serial kręcony w 2002 roku ( wiek aktorów to tylko zdradza), referencja jeśli chodzi o obraz na blu-ray. Na razie kończę pierwszy sezon, więc nie spoilerować mi tu.

The Diary of Anne Frank
[Obrazek: MEN1IE1_t.JPG]
Ostatnio przypomniałem sobie o tym filmie dzięki świetnemu serialowi, również opartemu na tamtych wydarzeniach. Obiecałem sobie że jak w końcu znajdę czas aby skończyć serial, to klasyczny film również musi wpaść do kolekcji. Nadarzyła się ku temu okazja dzięki koledze Mefisto, który wystawił go na kiermaszu z płytami ze swojej kolekcji.
Zapodaje zwiastun serialu jakby ktoś chciał mu dać szansę. Produkcja Hulu, D+ i National Geographic, więc za dużo brudu i syfu wojny tu nie znajdziecie, ale to historia napędzana świetnymi postaciami i niszczycielskimi emocjami jakie przyniosła wojna >>




The Devil's Double
[Obrazek: MEN1IDZ_t.JPG][Obrazek: MEN1IE0_t.JPG]
Prawdziwa historia sobowtóra synalka Sadama. Skurwiel był psychopatą a bogactwo i nieograniczone możliwości jeszcze bardziej ułatwiały sprawę bezkarnych mordów, gwałtów i tego typu różnych rzeźni. Film nie oddaje do końca tej świetnej historii jak dokument od National Geographic, ale warto jest mieć tę pozycję w kolekcji .







Watch Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile / No Man of God
[Obrazek: MEN1ICL_t.JPG][Obrazek: MEN1ICO_t.JPG]
Oba filmy przedstawiają historię Teda Bundy seryjnego mordercy. Pierwszy rozgrywa się z perspektywy dziewczyny Teda, która prawie do końca nie wiedziała że jej troskliwy chłopak w wolnym czasie morduje niewinne kobiety. W roli Teda znakomity Zac Efron. Drugi obraz to już perspektywa detektywa, który przypadł do gustu mordercy. Detektyw do samego końca próbuje wydusić z niego szczegóły niewyjaśnionych morderstw, tuż przed egzekucją Bundyiego na krześle elektrycznym.
Historia tego pojebusa jest na tyle potężna i zdumiewająca że musiałem dorzucić te filmy do kolekcji. Mam nadzieję że Netflix weźmie się kiedyś za serialową historię innego równie pieprzniętego mordercy z pod znaku BTK.







Amazon.de << 6xBD za 30 Euro:
[Obrazek: MEN1ILB_t.JPG] [Obrazek: MEN1ILG_t.JPG] [Obrazek: MEN1ILJ_t.JPG] [Obrazek: MEN1ILM_t.JPG] [Obrazek: MEN1ILQ_t.JPG] [Obrazek: MEN1ILY_t.JPG]
Black phone tutaj śle pozdrowienia do Galapagos, które liczy sobie za to wydanie prawie 90 zł Tongue Całkiem niezły thriller dziejący się w sumie w jednym pomieszczeniu, ale trzyma w napięciu do samego końca.
Hard Rain - pamiętam, że to był bardzo przyjemny akcyjniak dziejący się w zalanym mieście z fajną akcją i twistami. W końcu udało się go zamówić, bo odkąd pamiętam to była wieczna blokada na dostawę do Polski.
King Richard mimo złej promocji jaką Will zafundował temu filmowi, to jest to kawał dobrej roboty. Taka sportówka oparta na prawdziwych wydarzeniach dla każdego.
Killing Fields - w porównaniu z leciwym wydaniem od WB to wydanie od Niemca bardziej podchodzi mi jeśli chodzi o remaster obrazu.
Wywiad z wampirem edycja z lepszym dźwiękiem, ale znając życie Warner niedługo zapowie edycję 4k Tongue
The Forgiven - Eric Bana jako bad ass osadzony w więzieniu gdzieś w RPA zawsze na propsie. Jego polityczne konfrontacje z więźniami i Forestem Whitakerem to mocna rzecz.


Witamy kolejnego fana The Wire - był taki okres, że regularnie co ok. dwa lata wracałem do tego serialu (moja osobista top3) i wtedy marzyłem o wersji HD...

(26-07-2023, 13:51)pred895 napisał(a): [ -> ]Tak czy inaczej wydanie świetne i z tego co mi wiadomo to sami twórcy przysiedli się porządnie aby zrekonstruować ten serial na potrzeby wydania BD i to widać.
Przecierałem kilka razy oczy niedowierzając że to jest serial kręcony w 2002 roku ( wiek aktorów to tylko zdradza), referencja jeśli chodzi o obraz na blu-ray.

35 mm, baby. Remaster świetny, do pełni szczęścia brakuje tylko wersji 4:3 OAR.
Tyle dobrego, że David Simon - twórca The Wire - brał udział przy przeformatowaniu obrazu do 16:9 (nie całości), chociaż HBO nie miało w ogóle tego w planach... Simon dowiedział się o wersji 16:9 HD na krótko przed emisją, gdy HBO wypuściło klipy promujące tego remastera. Na pytanie dlaczego się z nim nie kontaktowali dostał odpowiedź, że myśleli, że nie będzie miał czasu, itd. Żenua. Ale koniec końców premiera została przesunięta, tak aby został uwzględniony szereg zgłoszonych poprawek przez Simona i zaufanych mu ludzi, m.in. tak aby kompozycja kadru w jak najmniejszym stopniu ucierpiała w 16:9. Nie ma co się jednak oszukiwać, gdyby to od niego zależało to zostawiłby 4:3, ale został postawiony przed faktem dokonanym przez HBO.
Faktycznie obiło mi się gdzieś o uszy że to było kręcone w 4:3, ale mówiąc szczerze to jest tak świetnie wykadrowane że jakbym nie wiedział to bym się nie domyślił. Wersję 4:3 dziwnie by mi się teraz oglądało, a na projektorze 16:9 daje tutaj potężnego kopa. Pierwszy sezon wszedł jak woda, czuje się jakbym odkopał kapsułę czasu w czystej zajebistości Smile
W drugim sezonie przygotuj się na sporo polskich akcentów Smile
4:3 czy 16:9, cieszę się, że w ogóle doczekaliśmy się nowego transferu tego przekozaka, który po dziś dzień prezentuje się bardzo dobrze. Tego samego niestety nie można napisać o Rodzinie Soprano, szczególnie jeśli chodzi o kilka pierwszych sezonów.
(27-07-2023, 12:31)misfit napisał(a): [ -> ]tego przekozaka,

Wczoraj miałem obejrzeć jeden odcinek The Wire a potem planowałem zabrać się za jakiś film z powyższego updejtu, ale skończyło się na tym że wciągnąłem nosem trzy odcinki z rzędu i skończyłem późno w nocy. Przecudna rzecz << Jebłem wczoraj na tym:





PS. Jeśli ktoś z filmożerców jeszcze zastanawia się nad zakupem tego serialu, to śmiało można polecić, nawet w ciemno Smile
Trylogia Trzech kolorów od Krzysia na UHD >>
[Obrazek: MENPROQ_t.JPG]



Sracz był już pełen, czyli Witaj Święty Mikołaju od tych Świąt po Bożemu na 4k >>
[Obrazek: MENPROU_t.JPG]

PS. I tym samym stuknęło dziewięćdziesiąt wydań UHD w kolekcji Smile
(18-08-2023, 18:05)pred895 napisał(a): [ -> ]Sracz był już pełen, czyli Witaj Święty Mikołaju od tych Świąt po Bożemu na 4k >>
Dej mniejsze zdjęcie. Za dużo szczegółów nadal widać Tongue
Mogę zapytać skąd zamawiałeś "Trzy kolory" i w jaki sposób były zabezpieczone, że dotarły w idealnym stanie? To wydanie jest przepiękne i sam bałem się zamawiać wysyłkowo, pomogła wizyta w Londynie Smile. Ale może Curzon pakuje je w coś dodatkowego niczym Sony pakiety Columbii i nie ma strachu? W takiej sytuacji mniej bałbym się o nadciągający box Von Triera.
Amazon.co.uk  >> Wysłali to w nieco większym kartoniku, jednak wydanie jest na tyle solidne i pancerne że na szczęście przetrwało podróż, ale w takiej formie dostawy jakieś tam ryzyko uszkodzenia po drodze istnieje.