Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przyda się coś wyraźnego na filmoskopa Big Grin
(28-07-2023, 06:14)pred895 napisał(a): [ -> ]
(27-07-2023, 12:31)misfit napisał(a): [ -> ]tego przekozaka,

Wczoraj miałem obejrzeć jeden odcinek The Wire a potem planowałem zabrać się za jakiś film z powyższego updejtu, ale skończyło się na tym że wciągnąłem nosem trzy odcinki z rzędu i skończyłem późno w nocy. Przecudna rzecz << Jebłem wczoraj na tym:





PS. Jeśli ktoś z filmożerców jeszcze zastanawia się nad zakupem tego serialu, to śmiało można polecić, nawet w ciemno Smile
[Obrazek: MEPLEVJ_t.jpg]
No i koniec, to było coś naprawdę wyjątkowego. Dało się to jeszcze pociągnąć, ale w sumie skończyli to w odpowiednim momencie i dobrze, bo po co psuć dobre wrażenie. Trzeba kiedyś wrócić na pewno. Najlepszy kryminalny serial kropka, bez kitu jesteśmy wychowywani przez ulicę po obydwu barykadach. Mój osobisty ranking sezonów to:
1. Sezon 2, 1
2. Sezon 4 , 5
3. Sezon 3 ( jak przemęczymy się przez pierwsze cztery odcinki, to wracamy na dobre tory )
Kupujta w ciemno, bo to przecudna rzecz. BTW >> ZNAKOMITA OKAZJA NA DVDMAX << w tym przesyłka gratis << tylko brać Smile
Po Twoim poście z lipca również zacząłem oglądać, aktualnie 5 sezon. I naprawdę dziękuję za tę rekomendację Wink Świetny serial.
Dobrze wiedzieć, że chociaż jednego udało się przekonać Smile
Popieram, od dawna jestem fanemSmile
Październik >>
Na początek kiermasz kolekcji od Mefisto:
[Obrazek: MEPQI2Y_t.JPG][Obrazek: MEPQI30_t.JPG][Obrazek: MEPQI34_t.JPG]
There Will Be Blood to upgrejd z DVD a reszta to nowe pozycje w kolekcji, które dawno były na liście zakupowej.

Trochę dobra na UHD same promocje i średnio wyszło max 60 zł za sztukę.
[Obrazek: MEPQI2H_t.JPG][Obrazek: MEPQI2N_t.JPG][Obrazek: MEPQI2J_t.JPG][Obrazek: MEPQI2S_t.JPG][Obrazek: MEPQI2P_t.JPG]

Wściekłe psy - udało się załapać na ucho Smile
[Obrazek: MEPQI36_t.jpg]




PS. No i jebło 101 wydań 4k w kolekcji, w większości są to filmy, które nigdy nie wpadły do kolekcji ze względu na kiepskie transfery Smile
Na dniach ukażą się screeny z Red Dragona 4K UHD i podejrzewam, że nie będzie czego zbierać po tym BD. Ale w sklepiku Mefisto mają niskie ceny, więc raczej nie będziesz tego aż tak żałować Wink
Szkoda, że Arrow nie dorwał tego tytułu od Universal, ale może kiedyś ktoś poratuje Europę... :/
Dobre zakupy Wink
Listopad >>
To był wyjątkowo tłusty miesiąc jeśli chodzi o zakupy BD/UHD w moim standardzie budrzetowym. No ale chooj czasem trzeba zaszaleć i wziąć coś dla siebie od Życia Smile

Cool Hand Luke - UHD
[Obrazek: MEQPHDS_t.JPG]
W promocji z kodzikiem wyszło jakieś niecałe 60 pln. Ten film to zawsze była klasa jeśli chodzi o możliwości aktorskie Paula Newmana. Tytułowa nieugiętość głównego bohatera, ciągłe zaskakiwanie współwięźniów, strażników oraz Mnie jako widza to jest to coś co zawsze przyciągało mnie do tego filmu. Sentyment comiesięcznych projekcji na TCM też pewnie zrobił swoje. Transfer UHD bardzo przyjemny dla oka oraz wkradł się pewien smaczek a mianowicie zauważyłem że  Clint Eastwood w swoim równie dobrym Doskonałym Świecie wykorzystał postać strażnika w okularkach ( nawet końcówka tego filmu jest niemal identyczna).

Pulp Fiction - UHD ( 10 euro amazon.it)
[Obrazek: MEQPHDX_t.JPG]
Wow teraz ten film dopiero wygląda... Kolorystyka, HDR w jasnych partiach obrazu robi doskonałą robotę. Teraz niebo na tle postaci filmowanych z perspektywy bagażnika nie jest tylko białą lub niebieską plamą. Są tam chmury i  w wielu innych sekwencjach też można się czegoś fajnego doszukać, zwłaszcza że zna się ten film praktycznie na pamięć. Klasa klasa i jeszcze raz klasa jeśli chodzi rekonstrukcję i wyciśnięcie wszystkich soków  z taśmy filmowej.

Last Action Hero - UHD
[Obrazek: MEQPHE2_t.JPG]
No cóż po latach, znacznie lepiej go odebrałem i cieszę się że dałem mu drugą szansę w obecnie najlepszej technicznej formie. Więcej odczuć na temat samego filmu opisałem w odpowiednim >> dziale.

Zielona Mila - UHD
[Obrazek: MEQPHF5_t.JPG]
Jestem ciekawe seansu po latach, bo przyznam że nie widziałem tej pozycji z dobrych piętnaście lat. Z niewiadomych przyczyn nigdy nie trafił do kolekcji w żadnej formie. No cóż ciekawy będzie seans  niegdyś premiery Polsatu w TV w zestawieniu z formatem UHD Smile

Patriota - UHD ( 35 zł amazon.co.uk promocja BF)
[Obrazek: MEQPHF0_t.JPG]
Kiedyś traktowałem ten film gównie jako popłuczyny po Braveheart, no ale to Mel i dla samej sekwencji rozbrajania oddziału jednostrzałowcem i tomahawkiem będzie zacnym przeżyciem. Również ostatnio widziałem ten film chyba w mega hicie Polsatu. Transfer od Sony więc spodziewam się epickiego seansu.

Planes, Trains & Automobiles - UHD
[Obrazek: MEQPHFH_t.JPG]
Uwielbiam ten film i nie wyobrażam sobie corocznego dnia święta dziękczynienia bez seansu tej ciepłej, rodzinnej świątecznej komedii. Transfer niestety nie  jest najlepszy, wszystko jest stłamszone i wyprane jeśli chodzi o ziarno i naturalność filmu, no ale za te 50 zł plus bonusowa płyta z wciętymi scenami to nie będę narzekać.

No Time to Die - UHD
[Obrazek: MEQPHEA_t.JPG]
Skoro mam w kolekcji koszmarny Skyfall, który w sumie ujdzie po akceptacji absurdalnych głupot scenariuszowych, to czemu miałbym nie skompletować do końca kolekcji Bonda z Craigiem ? Też zapłaciłem za to jakieś 45 zł na BF tak więc jak wyżej też nie będę narzekać

Oppenheimer - UHD



[Obrazek: MEQPHE5_t.JPG]
Byłem na tym filmie dwa razy w kinie. Pierwszy seans okazał się totalną porażką ze względu na nieprofesjonalne wyświetlenie go w Heliosie - Metropolia Gdańsk. Film był zdecydowanie za ciemny i co rusz błyskał w jasnych partiach obrazu co jak się dowiedziałem niedawno na forum może być wadą wrodzoną dodaną przez samego Nolana. Drugi seans już był akuratny no ale nadal byłem roztrzęsiony po pierwszym i zamiast skupić się na samej historii to przyglądałem się temu bardziej z technicznej strony. Seans w kinie domowym wkrótce więc praktycznie obejrzę ten film w spokoju po raz pierwszy.

The Alfred Hitchcock Classics Collection Vol. 1 i 3 - UHD



[Obrazek: MEQPHF9_t.JPG][Obrazek: MEQPHFD_t.JPG]
Dzięki namowom Misfita postanowiłem zainwestować w te pakiety ( wyszło około 160/170 pln za pakiet). Jeśli chodzi o zawartość tych pakietów to większości tych film nigdy nie widziałem i kupiłem to praktycznie w ciemno. Ależ to była trafna decyzja, bo te pozycje to klasa nie wspominając już o bajecznych transferach. Trzeba będzie niedługo zapolować na Vol. 2 i tym samym skompletować całość. Polecam zakup w ciemno jeśli chodzi niezwykłość samych filmów i rangę reżysera.

Kolekcja 5ciu filmów z serii Jack Ryan - UHD
[Obrazek: MEQPHFU_t.JPG]
Z całości widziałem tylko Polowanie na czerwony październik i Czas Patriotów. Z  tego co widzę na necie to odpowiedniki BD tych filmów zostały zmiażdżone przez wersje UHD. Tak więc będzie ciekawie no i w końcu nadrobię pozostałe części. Widziałem na necie urywek z Sumy wszystkich strachów   preludium i sam wybuch atomówki w Baltimore, co w prosty rzec ująć sposób wygląda kozacko, tak więc raczej się nie zawiodę na całość. Za sam pakiet z kodzikiem - 5 euro wyszło jakieś 170 zł co jest bardzo dobrym dilem skoro te filmy osobno kosztują krocie na tym formacie.

Arancia Meccanica  Big Grin A Clockwork Orange - UHD ( 45 zł amazon.pl)
[Obrazek: MEQQNYR_t.JPG]
Mega promocja a z tego co widzę na porównaniach BD/UHD tłusty transfer. Sam film intryguje i wciąga od początku do końca. Seans jeszcze przede mną.

Troll Hunter - BD
[Obrazek: MEQPHFX_t.JPG]
Jeśli chodzi o filmy typu Found footage to zaraz po Blair Witch Project oraz The Dyatlov Pass Incident jest to naprawdę top. Historia Trolli w Norwegii naprawdę intryguje i wciąga a z biegiem inteligentnego odkrywania kolejnych kart zaczyna wierzyć się w to wszystko i nie można oderwać się od ekranu. Polecam ogromnie jeśli ktoś jeszcze nie widział Łowcy Troli.
Ostatni updejt w tym roku >>
Prey - steelbook 4k z amazon.it



[Obrazek: MEQTA1C_t.JPG]


Szulkin - z amazon.co.uk



[Obrazek: MEQTA19_t.JPG][Obrazek: MEQTA1A_t.JPG][Obrazek: MEQTA1B_t.JPG]