Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeżeli twój napęd ma możliwość czytania płyt blu-ray, to spokojnie możesz sobie nim zrobić kopię zapasową na dysk lub zgrać w bezstratnej jakości do plików MKV za pomocą darmowego programu MakeMKV. Ja tego nie będę nagrywać na płyty, szkoda szmalu i stabilność niepewna, lepiej trzymać sobie na dysku. Moja nagrywarka to jakiś no-name z wbudowanym napędem Panasonic UJ-260, dałem za nią 130 złociszy na lokalnym olx. Nówka sztuka Wink
Zgrywałem już filmy na dysk. Zależy mi właśnie na tworzeniu kopii na płytach. Choć fakt, taki napęd tani nie jest. Smile
(18-04-2023, 08:10)pred895 napisał(a): [ -> ]nie będę nagrywać na płyty, szkoda szmalu i stabilność niepewna, lepiej trzymać sobie na dysku.

No nie wiem. W każdym razie pamiętaj o co najmniej RAID 1 Smile
Miesiąc temu padł mi twardziel, to już druga wymiana w tym laptopie.
Zamykamy kwiecień następująco >>
Amazon.uk 2 za 20£  dodatkowo - 5£ z kodzikiem promocyjnym i wyszło odpowiednio 48 zł za sztukę z wysyłką.
Alien - 4k
[Obrazek: MEKGOF8_t.JPG]
Słyszałem dużo dobrego o tym transferze tak więc na dniach się o tym w końcu przekonam. Dodatkowo cieszy obecność świetnego slipa w nienaruszonym stanie.
Dzień Niepodległości - 4k
[Obrazek: MEKGOFA_t.JPG]
Ostatni raz widziałem ten film w poniedziałkowym Mega Hicie Polsatu, tak więc powrót po latach od razu w formacie UHD będzie na pewno bardzo ciekawy Smile
Tak więc w kolekcji już 83 pozycje na UHD i z takich absolutnych must have został mi jeszcze Dzień Świstaka. Czekam na odpowiednią promkę aby go w końcu capnąć Smile

No i kolejny techniczny updejt tym razem zewnętrzny napęd LGBP55EB40 ( nówka sztuka na olx za 270 zł), który według gości z forum makemkv da radę cross-flashować tak aby czytał też płytki BD50/60/100 czytaj UHD. Tak więc jutro będę z nim walczył a jak wszystko dobrze pójdzie to możliwość kopi zapasowych wydań w 4k nie będzie już sprawiało problemów.
[Obrazek: MEKGQ14_t.jpg]
(27-04-2023, 15:46)pred895 napisał(a): [ -> ]zewnętrzny napęd LGBP55EB40 ( nówka sztuka na olx za 270 zł)
Ładny deal w perspektywie przeróbki. Gratulacje. Wiesz może czy są jakieś inne urządzenia z równie interesującymi możliwościami?

EDIT: Dobra, samoobsługa zawsze dobrym pomysłem:
https://www.techpowerup.com/forums/threads/how-to-restore-uhd-playback-in-latest-blu-ray-drives.284635/
(27-04-2023, 15:46)pred895 napisał(a): [ -> ]został mi jeszcze Dzień Świstaka. Czekam na odpowiednią promkę aby go w końcu capnąć
Ja kupiłem dwa dni temu. Cena jeszcze w miarę atrakcyjna (jak na steelbook):
https://www.amazon.it/dp/B0BMLM41SG?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

(27-04-2023, 15:46)pred895 napisał(a): [ -> ]Dzień Niepodległości - 4k
Też miałem kupić, ale podobno jest problem z kompresją w tym wydaniu. Dwie wersje filmu i każda w osobnym pliku. Mam ID4 na BD (edycja na 20-stą rocznice więc robiona z tego samego skanu co to UHD) i wygląda bardzo dobrze. Ciągle się waham, czy zrobić upgrade. Koniecznie podziel się wrażeniami z seansu.

No i miłego backupowania Wink
Big Grin
[Obrazek: MEKIZPV_t.png][Obrazek: MEKIZPQ_t.jpg]
(30-04-2023, 13:21)pred895 napisał(a): [ -> ]Big Grin
[Obrazek: MEKIZPV_t.png][Obrazek: MEKIZPQ_t.jpg]
StandardWink
Zazdroscze tej scianki z taka iloscia miejsca na plytkiWink ja moge zapomniec o jakiejkolwiek ekspozycji.
Ta ściana aż prosi się o 90 cali Smile
Wystarczy mi 110 cali po wysunięciu ekranuSmile