Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stivi aż tak to pokaleczył kolejnymi wersjami, że zmieniają wydźwięk kinówki ? Pytam, bo to chyba jedyny film Spielberga który jak już leciał w tv to oglądałem albo od połowy albo samą końcówkę, tak więc możliwe że nie zauważyłbym ewentualnych zmian w całości. Wydanie BD zawsze było w planach i tak wyszło że ostatecznie wylądował dopiero teraz w kolekcji.
Speed i Unbreakable - amazon.uk w promocji dwa za 20 funtów. Z przygodami, ale dotarły.
[Obrazek: MEEW5AU_t.JPG]
Speed to nadal emocjonujący thriller akcji. Świetny score Mark Mancina dodaje sekwencją akcji niesamowitego kopa, przez co z Kijanką niosą ten film na wyższy lewel. Sam obraz w porządku, na pewno nie tak wyostrzony jak na BD.HDR subtelny, ale daje o sobie znaki w sekwencjach eksplozji. Tak, wiec udane uzupełnienie kolekcji, od razu na 4k Smile.
[Obrazek: MEEW5AT_t.JPG]
Niezniszczalny jeszcze przede mną, ale już po samych screenach widzę że czeka mnie nie lada wizualna gratka, no i trylogia wreszcie w komplecie.

The Flight - grosze z allegro. Denzel zawsze dostarcza, a sekwencja katastrofy samolotu to czyste złoto. Jak ktoś chce na jakiś czas odstawić browary i zacząć zdrowszy tryb życia to będzie jak znalazł Big Grin
[Obrazek: MEEW5AV_t.JPG]
Październik ciąg dalszy >>
Oliver Stone:
Wall Street | Wall Street: Pieniądz nie śpi
[Obrazek: MEFDHT5_t.JPG]
Na razie jestem po seansie pierwszej części i niestety nie jest zbyt dobrze jeśli chodzi o jakość obrazu. Nie chodzi tu już o gorsze kolory i kompresję, które z pewnością w remasterze są znacznie lepsze, ale o drżenie obrazu zwłaszcza na samym początku filmu. Lista płac i ogółem cały kadr otwierający Wall Street to istna skakanka, góra dół i boki... ( inne sekwencje też cierpią na tę przypadłość w mniejszym lub w większym stopniu) Mam złe doświadczenie po Lethal Weapon 2, aby tego od razu nie wyłapać. Zabrudzenia i syf przewijający się podczas seansu to już osobna sprawa. Tak więc sam film, petarda ale nieco zepsuty tym archaicznym transferem, którego mankamenty z pewnością są naprawione przez remaster z US. Misfit i Mefisto potwierdźcie proszę czy otwarcie filmu w waszych wydaniach remaster nie posiada tego denerwującego drżenia.

Natural Born Killers -Director's Cut
[Obrazek: MEFDHTE_t.JPG]
Podobnie jak WS nie widziałem tego filmu od wieków. Pamiętam że był mocno popierdolony i jedyny w swoim rodzaju, tak więc seans po latach będzie bardzo interesujący.

Jungla De Cristal  Big Grin - 4k -
w promocji DVDmax 49,99. Seans bardzo przyjemny, szkoda że Fox splajtował i nie udało się do tej pory wydać pozostałych części na UHD.
[Obrazek: MEFDHTA_t.JPG]

Men at Work - grosze z amazon.pl
[Obrazek: MEFDHTM_t.JPG]
Naprawdę spoko komedia z ery VHS i ciągłych wypadów do miejscowych wypożyczalni. Świetna chemia między braćmi Sheen i Estevez hehe no i twardy jak młot Keith David to coś co nigdy się nie znudzi jeśli chodzi o te zabawną komedię. Repeat value na poziomie max, ale tym razem płyta nie zniszczy się tak łatwo, jak miało to miejsce z kopią VHS w mojej dawnej kolekcji. Polecam jak ktoś jeszcze nie widział >>




Parkland - gorsze z amazon.pl
[Obrazek: MEFDHTR_t.JPG]
No w końcu w kolekcji, czaiłem się na tę pozycje od czasu kiedy zobaczyłem ten film w 2013. Była to 50ta rocznica zabójstwa JFK a w tv specjalnie z tej okazji wyprodukowano kilka znakomitych dokumentów no i ten właśnie film. Interesująca i wciągająca perspektywa zwykłych ludzi i pracowników tytułowego szpitala Parkland z tego tragicznego dnia. Polecam gorąco>>




Bullitt
[Obrazek: MEFDHTI_t.JPG]
Znając życie w przyszłym roku wyjdzie remaster na UHD, ale już znudziło mi się czekanie.
(15-10-2022, 08:08)pred895 napisał(a): [ -> ]Misfit i Mefisto potwierdźcie proszę czy otwarcie filmu w waszych wydaniach remaster nie posiada tego denerwującego drżenia.

W remasterze jest poprawiona stabilizacja obrazu, a pojawiające się na początku filmu napisy z listą płac są całkowicie statyczne bez trzęsawki. Zabrudzeń obrazu nie stwierdzono. Poza tym w ruchu ziarno prezentuje się nieporównywalnie lepiej niż w starym transferze, róznice w szczegółowości obrazu też są ewidentne na korzyść remastera - również jeśli chodzi o ilość detali w jasnych obszarach obrazu. Kolory, gamma i poziomy czerni też mi bardziej pasują w nowym wydaniu.
Tak jak myślałem, tak czy inaczej dzięki, dobiłeś mnie... Tongue
Top Gun: Maverick - Steelbook Gold z  Starstore za 154 zł << na szczęście udało się go zdobyć bez ceregieli. Od razu zrobiłem do niego protektor, aby nie porysować tego dzieła sztuki. Seans drugi zaraz po kinie jeszcze przede mną, ale z tego co słyszę od forumowiczów to chyba referencja jeśli chodzi obraz i dźwięk.
[Obrazek: MEGMKYT_t.JPG]




Highlander - Steelbook 4k z amazon.fr << udało się go upolować za 20 euro dzięki dodatkowemu kodzikowi - 5 euro przy zakupach powyżej 15tu. Sam film wygląda cudownie w tym formacie, polecam każdemu miłośnikowi tego epickiego kultowca.
[Obrazek: MEGMKXW_t.JPG]




War of The Worlds - 4k z amazon.it, również ze zniżką - 5 euro.
[Obrazek: MEGMKY6_t.JPG]

In Fear - znakomity niszowy brytyjski horror. Udało się go dorwać za grosze z allegro i to z unikalnym slipem.
[Obrazek: MEGMKYK_t.JPG]

Tak więc tego z takich absolutnych must have jeśli chodzi o pozycje w 4k, to pozostało mi tylko Jumanji i Dzień świstaka Smile
(09-11-2022, 07:00)pred895 napisał(a): [ -> ]Tak więc tego z takich absolutnych must have jeśli chodzi o pozycje w 4k, to pozostało mi tylko Jumanji i Dzień świstaka

Jesteś zainteresowany jeszcze jakimiś propozycjami apgrejdowymi? Tak czy siak podaję.

Full Metal Jacket, Mechaniczna pomarańcza, Skazani na Shawshank, Goonies, Blade Runner. Nowsze sobie na razie daruję Big Grin
(09-11-2022, 07:00)pred895 napisał(a): [ -> ]Seans drugi zaraz po kinie jeszcze przede mną, ale z tego co słyszę od forumowiczów to chyba referencja jeśli chodzi obraz i dźwięk.

Potwierdzam, to jedno z najlepszych wydań jakie posiadam. Dźwięk mam z soundbara i brzmiało to naprawdę imponująco, na Twoim sprzęcie będzie jeszcze lepiej.
(09-11-2022, 08:50)misfit napisał(a): [ -> ]Goonies, Blade Runner. Nowsze sobie na razie daruję Big Grin


Blade Runner już mam od jakiegoś czasu i potwierdzam to jest czad transfer. Goonies mówiłeś, że poscreenach kupisz tylko w promocji, bo na pierwszy rzut oka bez rewelacji. No chyba że sytuacja zmienia się w ruchu, pamiętam że na BD ten film raczej nie grzeszył szczegółowością.