Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sierpień/Wrzesień >>
Kolekcja trzech filmów od Andrzej Żulawskiego:
[Obrazek: MEP4650_t.JPG]



Świetne wydanie. Jak na razie obejrzałem tylko Na Srebrnym Globie i szczerze to jestem zachwycony tym filmem, bo nigdy czegoś takiego nie widziałem. Ten film to Święty Graal jeśli chodzi o Polskie SF z najwyższej półki. Wszystko tu wyprzedza czasy w których był kręcony >>  Zdjęcia, kostiumy, rozmach, obsada: Andrzej Seweryn, Jan Frycz, Krystyna Janda, Jerzy Trela, Iwona Bielska, Henryk Bista. Niezwykłość niektórych ujęć powala nawet dziś a przecież to było tworzone bez jakichkolwiek efektów specjalnych. Ciężko ogarnąć fabułę, ale spróbuję:
Grupka astronautów rozbija się na nieznanej planecie, ze względu na brak możliwości powrotu na ziemię, zmuszeni zostają do stworzenia kolonii. Wszystko poznajemy za pomocą dziennika pokładowego / kamery osobistej astronautów. Z upływem czasu poznajemy dziwne obyczaje i obrzędy kolonistów czekających na mesjasza, który przyniesie im ostateczne wybawienie...  Jest to dokumentacja z piekła rodem, która nie przestaje zaskakiwać swoją niezwykłością od początku do końca. Klasa i chyba jeden z najlepszych jaki nie najlepszy Polski SF ever 10/10

Kolekcja czterech filmów SF od Szulkina:
[Obrazek: MEP4655_t.JPG][Obrazek: MEP4653_t.JPG][Obrazek: MEP4654_t.JPG]
Niestety amazon sprzedawał zwykłego zwyklaka bez  jakiegokolwiek slipa, książeczki i innych dobroci jakie zapewniało samo źródło. No nic poczekam cierpliwie na wydanie od Eureki a tak to cieszę się że mam Golema w tym pakiecie. Widziałem jak narazie Wojnę Światów i obraz jest naprawdę przyzwoity a bitrate rzadko spada poniżej 30 mb/s

Trochę dobroci w 4k:
The Driver
[Obrazek: MEP4651_t.JPG]
Zajebiście dobry thriller sensacyjny od Waltera Hilla. Jest to jakby duchowa inspiracja Drive od Nicolas Winding Refna, która posiada wiele wspólnych cech z wersją z 1978. >> kozak kierowca na wynajem, trzymający się twardo swoich zasad dzięki którym jest najlepszy w swoim fachu.  




Total Recall i Basic Instinct  - ten pierwszy to upgrejd z BD a drugi to nie wiedzieć czemu dopiero teraz debiut w kolekcji.
[Obrazek: MEP4652_t.JPG][Obrazek: MEP4657_t.JPG]

Kolekcja 5ciu filmów 4k od Warnera >> z amazon.it
[Obrazek: MEP4656_t.JPG][Obrazek: MEP469L_t.jpg]



Zrządzenie losu sprawiło że nie zakupiłem jak dotąd żadnej pozycji z tego pakietu, tak więc atrakcyjna cena zrobiła swoje i połasiłem się na ten zestaw. Z kodzikiem promocyjnym wyszło jakiego 53 zł za film. Obejrzałem wczoraj Weście smoka i jest przecudnie >> bogata kolorystyka wzmocniona przez HDR i soczysty Atmos robi wrażenie.
(24-09-2023, 05:04)pred895 napisał(a): [ -> ]Widziałem jak narazie Wojnę Światów i obraz jest naprawdę przyzwoity a bitrate rzadko spada poniżej 30 mb/s

Na screenach z Ga, ga, które wrzucał piti, widzę posteryzację i ogólnie syfiastą kompresję w ciemnych obszarach - przede wszystkim tutaj -> https://i.imgur.com/6pKxIaY.png
Faktycznie tak jest, czy może lewe screeny? Nie chciało Ci się czekać na Radiance? Smile

(24-09-2023, 05:04)pred895 napisał(a): [ -> ]Total Recall i Basic Instinct - ten pierwszy to upgrejd z BD a drugi to nie wiedzieć czemu dopiero teraz debiut w kolekcji.

Do HDR10 było brać Total Recall z Włoch Smile
Ga, ga jeszcze nie oglądałem, a Total Recall na projektorze wygląda w porządku zresztą za te 53 zł nie będę narzekać Smile
Obadaj np. ujęcie od 43:10 - w HDR10 komprecha całkowicie się rozkłada w edycji od SC. Albo ostatnie kilka sekund przed napisami końcowymi. Jest więcej tego typu kwiatków gdzie typowo bitrate obrazu spada do kilku Mb i w konsekwencji obraz dostaje po dupsku, a z kolei we włoskiej edycji od Eagle Pictures nic takiego nie ma miejsca.
U Włochów nie ma Atmosa, jest za to 5.1 w starszym miksie - tutaj zdania są podzielone co jest lepsze.

Szkoda też, że nie ma alternatywy dla Nagiego Instynktu, bo i tutaj kompresja obrazu na UHD od SC w wielu miejscach daje się we znaki - w większym stopniu w HDR10, ale w DV też jest daleko od ideału (spora część scen dziennych na zewnątrz).
Znam wyżej wymienione przez Ciebie mankamenty. Pamiętam że sekwencja lądowania na marsie w porównaniach jakie udostępniłeś na forum waliła straszną pikselozą i też podczas seansu na projektorze przyglądałem się tej scenie. No i stwierdzam że na moim Epsonie nie ma jakiejś tam zbrodni. Tak jak to kiedyś mówiłeś na projektorze te mankamenty nie są aż tak widoczne jak na TV. Tak więc bez specjalnego wpatrywania się w konkretne partie obrazu raczej bym tego nie wyłapał, tak łatwo jak na Tv.
(24-09-2023, 11:05)misfit napisał(a): [ -> ]Na screenach z Ga, ga, które wrzucał piti, widzę posteryzację i ogólnie syfiastą kompresję w ciemnych obszarach - przede wszystkim tutaj -> https://i.imgur.com/6pKxIaY.png
Faktycznie tak jest, czy może lewe screeny? Nie chciało Ci się czekać na Radiance? Smile
Nie mam pojęcia, co rozumiesz przez "lewe screeny". Oglądałem na kompie, żeby mieć jak zrobić te zrzuty ekranu. Być może mam źle skonfigurowany monitor i tyle. Także nie rozumiem tych Twoich przytyków do mnie.
Bez stresu "lewe screeny" w sensie chodziło pewnie że nieprawidłowo zrobione, a nie jakieś osobiste wycieczki Tongue
(24-09-2023, 19:51)pred895 napisał(a): [ -> ]Tak jak to kiedyś mówiłeś na projektorze te mankamenty nie są aż tak widoczne jak na TV.

Raczej nie chodziło mi o tego typu mankamenty jak sekwencja lądowania w Total Recall, ale niech Ci będzie Tongue

The Driver £15.59 na Amazon UK minus £5 rabacik, czy może jeszcze była jakaś inna lepsza promka, którą przegapiłem?

Co do screenshotów... gdyby Ci się chciało, lub komuś innemu, to może porobiłbyś przy jakiejś okazji prawidłowe screeny Szulkina - przydadzą mi się w grudniu do porównań do Radiance...
Przez słowo "prawidłowe" rozumiem pobranie np. MPC-HC oraz renderera madVR. Tym sposobem w obraz nie będą ingerować różnorakie ustawienia opcji karty graficznej w systemie, itp. Nie będzie też problemów np. z przekłamaną przestrzenią kolorów czy aliasingiem z 1080i - z czym z kolei ma problem wiele innych popularnych playerów.

Ale do rzeczy:
https://github.com/clsid2/mpc-hc/releases/download/2.0.0/MPC-HC.2.0.0.x64.zip
http://madshi.net/madVR.zip

Po rozpakowaniu archiwum madvr.zip uruchamiasz plik install.bat. Następnie uruchamiasz MPC-HC, w opcji View -> Options -> Playback -> Output -> DirectShow Video zmieniasz renderera na madVR i klikasz aby zastosować zmiany.
[Obrazek: fss3M79.png]

W trakcie odtwarzania video klikasz PPM i jeśli wszystko jest ok to w zakładce Filters powinien być aktywny madVR.

[Obrazek: zoyqyUI.png]

Więc klikasz w niego, Edit Settings -> rendering -> screenshots i ustaw sobie wszystko tak jak na poniższym obrazku:

[Obrazek: 0j63FFW.png]

Screeny robimy kombinacją klawiszy alt + i. Zapisujemy do png. Nazwy plików zostaw oryginalne, jest tam podany dokładny czas klatki, który ułatwi mi pracę do wykonania porównania.
Wsio. Można też zastosować trick, który opisałem w tym temacie, dzięki któremu do wykonania screenów wystarczy po prostu włożyć płytę do napędu, bez potrzeby jej zrzucania na dysk twardy.
(24-09-2023, 05:04)pred895 napisał(a): [ -> ]Jak na razie obejrzałem tylko Na Srebrnym Globie i szczerze to jestem zachwycony tym filmem, bo nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Mnie urzekają kostiumy - zarówno skafandry (z jednej strony są dość typowe dla kina FS z tamtego okresu, ale z drugiej mają w sobie tę dbałość o detale, która je wyróżnia), jak i ubiory potomków rozbitków. O Szernach może trochę ciszej, ale cóż - i tak jest to dość ambitna realizacja tych "potworków". Druga sprawa to oczywiście muzyka Korzyńskiego, która jak zwykle jest niesamowita. Szkoda, że nie mamy brakującej reszty filmu ale to co jest dodaje tej opowieści niezwykłości. Obejrzyj koniecznie "Ucieczkę na srebrny glob" (jest w zestawie) o losach obrazu.
(25-09-2023, 08:53)misfit napisał(a): [ -> ]The Driver £15.59 na Amazon UK minus £5 rabacik, czy może jeszcze była jakaś inna lepsza promka, którą przegapiłem?

Dokładnie tak było Smile BTW jakby ktoś miał prawidłowe napisy pl do tego filmu to proszę dać znać, bo te w sieci rozkaszaniają się w połowie seansu i nie mogę dojść do ładu i składu z synchronizacją Tongue.
Dzięki za procedurę zrzutek screenów w wolnym czasie postaram się tym pobawić.