Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pomijałem seans Swallow ale po Twojej recenzji chętnie zobaczę. Ostatnio widziałem Infiniti Pool który na pewno nie jest też konwencjonalnym filmem. Polecam też zobaczyć jeśli nie widziałeś jeszcze.
(18-03-2023, 22:17)Ananas84pl napisał(a): [ -> ]Ostatnio widziałem Infiniti Pool który na pewno nie jest też konwencjonalnym filmem. Polecam też zobaczyć jeśli nie widziałeś jeszcze.


Tak, tak czeka w kolejce do obejrzenia i też jestem ciekaw efektu końcowego, bo Pssessor tego samego reżysera bardzo mi się podobał, w końcu miano syna Cronenberga coś zobowiązuje Big Grin

PS. W Marcu jak w garncu cd. - przez tą rozrastającą się kolekcję i zakupy zapomniałem jeszcze o tych dwóch dodatkowych pozycjach. Wszystko gorsze z kochanego amazon.pl :*
Borg/McEnroe
[Obrazek: MEJL5RP_t.JPG]
Idealny film sportowy, więcej napisałem o nimTUTAJ

Doctor Zhivago
[Obrazek: MEJL5RO_t.JPG]
Wow, ale to był epicki seans... Kapitalne zdjęcia, rozmach, epa bije z każdego kadru w sumie stawiam go na równi z innym filmami z tamtego okresu Mostem na rzece Kwai, Lawrence z Arabii i Ben Hurem. Fajnie że leciwe już wydanie BD nadal daje radę, niekiedy zauważa się jakąś dziwną anomalię utraty ostrości na ułamek sekundy, tak jakby skaner nagle stracił kontrolę nad focusem a tak to petarda. Aż mnie naszła chęć na inne nieobejrzane do tej pory długie arcydziełka takie jak Kleopatra, Dziesięć przykazać czy How west was Won, po którym sam Kevin Costner stwierdził że wejdzie do świata filmu na stałe. PS. z tego Doktora Zhivago to był jednak kawałek choojka jeśli chodzi o lep na baby Tongue
Marzec cd.
Amazon.pl grosze  >>
Blob - 1988
[Obrazek: MEJX8E8_t.JPG]
Miejscami hardcorowy horror jeśli chodzi o mordowanie przez plazmę nawet małych dzieci, tak więc postrach z dzieciństwa w końcu wpadł do kolekcji.
THX 1138



[Obrazek: MEJX8E7_t.JPG]
Kolejny SF z gatunku Gattaca , Logan's Run czy Equilibirium, gdzie główny bohater musi przełamać bariery świata zamkniętego w mydlanej bańce, która nie jest aż tak idealna jakby się to wydawało.
Goodfellas
[Obrazek: MEJX8E9_t.JPG]
Taki miły upgrejdzik do 4k.
Rocky - Kolekcja czterech filmów na 4k.
[Obrazek: MEJX8EB_t.JPG]
Udało się to wyrwać za 178 zł z przesyłką, więc myślę że to dobry dil, jak za praktycznie pięć filmów na UHD. Zdania są podzielone jeśli chodzi o dźwięk do II części. Jeszcze nie miałem przyjemności obejrzeć całości, ale myślę że nie będę narzekać zwłaszcza że ta przyjemna cena rekompensuje częściowo moje ewentualne narzekanie.
The Final Countdown
[Obrazek: MEJX8EA_t.JPG]
Jeszcze raz Pearl Harbor aka Końcowe odliczane. Za dzieciaka to była najbardziej chodliwa VHS zaraz po Batmanie, Terminatorze i Robin Hoodzie. Po latach dobrze się ogląda ze względu na świetne zdjęcia lotniskowca, myśliwców i podniebnych akrobacji, które dorównują a niekiedy przebijają pierwszego Top Guna. BD nie ma porównania do nowego mastera 4k, ale mimo to bdb. się oglądało.
A skąd taka cena za ten box Rocky'ego? Była jakaś promocja lub obniżka ceny?

Edit: Nieważne już, znalazłem że to wyd włoskie.
Ja takich rzeczy nie pamiętam. W każdym razie już się zorientowałem co to za wydanie.
(03-04-2023, 10:00)pred895 napisał(a): [ -> ]Goodfellas

Taki miły upgrejdzik do 4k.
Hmmm... a to nie jest jedno z najniżej ocenianych wydań 4K?
Jeśli masz na myśli blu-ray.com, to w praktyce jest to oblany po całości test wyświetlacza ze strony autora tejże recenzji, a nie wydania jako takiego, które w praktyce, tak jak wspomniał Pred, jest miłym upgrejdzikiem w stosunku do remastera BD - przede wszystkim więcej detali w ciemnych partiach obrazu, ale nie tylko.
True Detective - Sezon 1 / amazon.pl 60 pln
[Obrazek: MEK8X7H_t.JPG]
Znakomity kąsek jeśli chodzi o kryminalne kino na małym ekranie. Kreacja Mafju w tym to pieprzone mistrzostwo świata kapitalnie ukazana w tym fanowskim filmiku:



Pamiętam że druga seria po pierwszych trzech nie domagała w moich oczach a trzecią, to już w ogóle sobie odpuściłem. Warto dać im drugą i pierwszą szansę ?

Amazon.fr << promka 3 za 2
Bad Bays - UHD
[Obrazek: MEK8X7F_t.JPG]
Pierwszy Bay, niegdyś regularnie katowany akcyjniak zniknął z mojego radaru po niesmacznej dwójce. W końcu trafił do kolekcji tym razem od razu na 4k.


The Ten Commandments - UHD
[Obrazek: MEK8X7E_t.JPG]
Tak jak już wcześniej wspominałem po Doktorze Żywago naszła mnie chęć na inne zaległe długaśne epickie produkcje. Tak więc jak pojawił się w tej promce, to nie było się nad czym zastanawiać.

The Guns of Navarone - UHD
[Obrazek: MEK8X7G_t.JPG]
Wojennej klasyko nigdy nie za mało a co dopiero w takiej jakości.

Nagrywarka/Napęd Blu-ray:
[Obrazek: MEK8X7I_t.JPG]
Na koniec bardziej techniczny updejt, czyli w końcu zakupiłem zewnętrzny napęd/nagrywarkę blu-ray do laptopa. Dzięki tej zabawce nie groźne mi są już wymuszone napisy, czy inne ustrojstwa uniemożliwiające do końca cieszyć się seansem w moim kinie domowym. Teraz mogę sobie zrobić kopię 1:1 BD ( obraz z takiej płyty mogę sobie spokojnie odpalić z dysku na Oppo ) i za pomocą jednego kliknięcia zniwelować wymuszone napisy na płycie, nie wspominając o kopiach zapasowych zagrożonych płyt ( niestety Droga z UK jest nie do odratowania, bo już żaden napęd nie chce czytać tej płyty Sad ). Tak czy inaczej polecam każdemu tutaj aby zaopatrzyć się w ten mechanizm bezpieczeństwa i dodatkowego komfortu.
Co to za nagrywarka? Jakiej firmy? Nazwa trochę zamazana. Też chodzi mi po głowie sprawienie sobie takiego napędu. Motywację mam dokładnie taką samą jak Ty. Smile Posiadam odtwarzacz zewnętrzny blu ray Asusa, ale tylko z możliwością nagrywania DVD. Big Grin